1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 14
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak szyjki macicy
miko

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 15472

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2018-05-13, 22:36   Temat: Rak szyjki macicy
Witam wszystkich ponownie. Obecnie minęły ponad 4 lata od operacji. Moja mama ma się dobrze, w tym czasie nie było żadnych nawrotów choroby.
Po operacji w centrum onkologii namówiono mamę na chemioterapię widząc jako jedyne rozwiązanie aby choroba się nie rozprzestrzeniała. Mama przyjęła tylko jedną dawkę chemii, którą bardzo źle zniosła i jeśli przyjęłaby kolejne dawki to dużo prawdopodobieństwo jest takie, że przez chemię nie było by już jej na świecie.
Reasumując trzeba być dobrej myśli i czasami warto zaufać lekarzom nie nastawionym na leczenie wyłącznie chemioterapią.
Pozdrawiam wszystkich i być może niektórym przydadzą się moje sugestie.
  Temat: Rak szyjki macicy
miko

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 15472

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-02-06, 11:03   Temat: Rak szyjki macicy
Odnośnie zaleceń, które podałeś histerektomię radykalną przy tym stadium nie zaleca się.
Jaki może mieć wpływ na chorobę jeśli ją wykonano?
W niektórych źródłach podają, że można rozważyć operację tak jak tu:
  Temat: Rak szyjki macicy
miko

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 15472

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-02-05, 22:26   Temat: Rak szyjki macicy
Moja mama jest po operacji radykalnego usunięcia narządów rodnych. Z powodu naciekania na pęcherz moczowy został on usunięty i założono urostomię.
Dołączam wynik badania hist-pat.
Proszę o wypowiedzi w jakim stopniu choroba jest zaawansowana i jak może przebiegać dalsze leczenie.
  Temat: Rak szyjki macicy
miko

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 15472

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-12-10, 13:48   Temat: dokumentacja
załączam dokumentację















  Temat: Rak szyjki macicy
miko

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 15472

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-12-09, 23:40   Temat: Rak szyjki macicy
Byliśmy 3 dni temu w poradni Centrum Onkologii. Lekarz po zapoznaniu się z dokumentacją i badaniu ginekologicznym zaproponował leczenie chemioterapią. Mama nie zgodziła się na chemioterapię.
Tak jak pisałem na forum lekarze z oddziału urologicznego zdecydowali się podjąć operacji histerektomii, termin przyjęcia na 13.01.
Wiem, że przy tym stadium zalecenia są inne i z reguły nie zaleca się operacji ale w niektórych źródłach, gdzie czytałem jest jej możliwość.
Znam przypadki w kręgu znajomych, że kobietom wykonywano histerektomię przy podobnym stadium i żyją do dzisiaj tj. kilkanaście od operacji.
  Temat: Rak szyjki macicy
miko

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 15472

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-12-05, 10:16   Temat: Rak szyjki macicy
a co to oznacza?
  Temat: Rak szyjki macicy
miko

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 15472

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-12-05, 08:29   Temat: Rak szyjki macicy
wynik badania his-pat
I. 1 II.2-3. Squamous cell carcinoma. g2
  Temat: Rak szyjki macicy
miko

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 15472

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-12-04, 13:31   Temat: Rak szyjki macicy
Nie mam za dużej wiedzy na ten temat. Skontaktowałem się właśnie z lekarzem onkologiem i jutro mamy się zgłosić z dokumentacją do Poradni Ginekologi Onkologicznej.
-wielkość guza to 5,5cm
-nie opisano czy coś poza szyjką macicy jest zajęte poza opisem, że guz nacieka na lewy moczowód (w poprzedniej karcie wypisu (w badaniu per vaginam stwierdzono guz w narządzie rodnym obejmujący dno pęcherza od strony lewej)
  Temat: Rak szyjki macicy
miko

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 15472

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-12-04, 11:45   Temat: Rak szyjki macicy
Dzisiaj mój tato jeździł odebrać wyniki. Wynik: Rak szyjki macicy g2. Rozmawiał z lekarzem i ustalono leczenie (operację?) na 14.01
Czy to nie za długo??
Czy może warto się gdzieś dowiedzieć, może w centrum onkologii?
  Temat: Rak szyjki macicy
miko

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 15472

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-11-27, 17:30   Temat: Rak szyjki macicy
urolog

[ Dodano: 2013-11-27, 22:59 ]
poziom kreatyniny przy normie do 1,10 był ok. tydzień temu 0,90, a teraz przy wypisie 1,5
  Temat: Rak szyjki macicy
miko

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 15472

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-11-26, 08:51   Temat: Rak szyjki macicy
ssisi2 napisał/a:
[...] (całość posta #8)


po badaniach wyszło, że nerka pracuje prawidłowo, jest zastój moczu i dalszy zastój może prowadzić do wodonercza dlatego podjęto decyzję o założeniu nefrostomii celem odbarczenia nerki

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Richelieu: 2013-11-26, 10:13 ]
Nie ma potrzeby cytowania W CAŁOŚCI posta bezpośrednio poprzedzającego wypowiedź, co zaciemnia czytelność wątku
(poprawiłem, podobnie jak w poprzednich Twoich postach: #4 i #7, z których usunąłem zbędne cytaty).
Proszę Cię o więcej umiaru w cytowaniu.


[ Dodano: 2013-11-26, 23:30 ]
mama trafiła ponownie do szpitala, gdyż trzeba było ponownie założyć nefrostomię (z poprzedniej mocz przestał odpływać)
w rozpoznaniu dodano:
wodonercze lewej nerki

czy jest aż tak źle?
lekarz nadal potwierdza, że mama będzie poddana zabiegowi histerokomii ale czy to możliwe w tym stadium?
  Temat: Rak szyjki macicy
miko

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 15472

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-11-25, 18:01   Temat: Rak szyjki macicy
obie nerki pracują prawidłowo, nie wystąpiło wodonercze
  Temat: Rak szyjki macicy
miko

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 15472

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-11-24, 23:48   Temat: Rak szyjki macicy
Dziękuję za odpowiedź.
Czy na podstawie wypisu z karty leczenia można wstępnie zaopiniować jakie jest stadium?
  Temat: Rak szyjki macicy
miko

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 15472

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-11-23, 20:10   Temat: Rak szyjki macicy
Witam
Choroba dotyczy mojej mamy.

Moja mama odnośnie bólu nerki udała się na badanie USG, na którym stwierdzono obecność złogu. W celu rozbicia złogu została skierowana do szpitala na oddział urologi, gdzie podczas ureterorenoskopii lekarz wprowadzając sondę natrafił na przeszkodę przy wejściu z pęcherza do moczowodu. Zalecono urografię z podaniem kontrastu. Następnie wykonanie tomografii komputerowej jamy brzusznej, po czym stwierdzono guz na szyjce macicy o wielkości 5,5cm.
Pobrano wycinek z szyjki macicy do badania hist-pat
Czy to musi oznaczać, że jest to nowotwór złośliwy?
Poniżej podaje treść wypisu z karty informacyjnej:

ROZPOZNANIE:
Guz szyjki macicy macicy naciekający lewy moczowód

ZASTOSOWANE LECZENIE:
URS diagnostyczny
Wyłyżeczkowanie kanału jamy macicy i pobranie wycinków z szyjki macicy

BADANIA DODATKOWE:
RTG jamy brzusznej AP na leżąco

RTG kontrastowe:
Urografia (PA,AP,SKOS)
Nerki położone typowo, lewa częściowo przesłonięta gazami jelitowymi. Czynność wydzielnicza nerek zachowana, nerka lewa wydziela mocz cieniujący w słabszym stężeniu. UKM nerki prawej oraz moczowód urograficznie bez zmian. UKM nerki lewej zastoinowo poszerzony, moczowód lewy na całej długości poszerzony do szer. max. 9-10mm. Pęcherz moczowy gładki w obrysach.
Badania inne
Posiew moczu: Staphylococcus epidermidis miano 10/3 kom/ml wrażliwy na:
Metycylina, Nitrofurantonina, Kotrimoksazol, Ciprofloksacyna, Nofrokasycyna, Gentamycyna, Amikacyna

Badanie TK:

diagnostyczny. Nie udało się skontrolować całego moczowodu z powodu zwężenia. W badaniu per vaginam stwierdzono guz w narządzie rodnym obejmujący dno pęcherza od strony lewej. Zabieg URS przerwano, podjęto decyzję o założeniu nefrostomii celem odbarczenia nerki lewej. Po konsultacji telefonicznej z lekarzem ginekologicznym pacjentkę zakwalifikowano do pobrania wycinków z szyjki macicy. Przebieg leczenia niepowikłany. Pacjentkę wypisano do domu w stanie dobrym.

ZALECENIA:

Odbiór wyniku badania hist-pat w gabinecie lekarskim za ok. 2-3tyg.
Kontrola urologiczna z wynikiem badania hist-pat i ustalenie dalszego sposobu leczenia
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group