1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 12
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Znamię
mi

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 8755

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-11-21, 16:16   Temat: Znamię
klikers, dzięki za link, właśnie o coś podobnego mi chodziło, ale mimo przewertowania wielu stron na tę akurat nie trafiłam.
  Temat: Znamię
mi

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 8755

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-11-19, 15:57   Temat: Znamię
A jakieś inne przypadki znikania/zanikania znamion? Na jakiejś angielskiej stronie przeczytałam, że w młodym wieku (chodziło chyba o okres dojrzewania) znamiona mogą znikać.
  Temat: Znamię
mi

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 8755

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-11-18, 21:27   Temat: Znamię
A czy ktokolwiek słyszał o znikaniu znamion?
  Temat: Znamię
mi

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 8755

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-11-18, 20:52   Temat: Znamię
Tak, czytałam wątek skorupki, sorry za zaśmiecanie forum.
  Temat: Znamię
mi

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 8755

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-11-18, 20:42   Temat: Znamię
skorupka, chodziło mi o to, czy jeśli miałaś wcześniejszą dermatoskopię, to wykazała, że znamię jest podejrzane? Jestem po dermatoskopii i lekarka stwierdziła, że jest ok, więc nie wiem właśnie, czy zaczekać z usunięciem.
  Temat: Znamię
mi

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 8755

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-11-18, 16:17   Temat: Znamię
Skorupka, a Ty miałaś robioną dermatoskopię przed wycięciem znamienia? Czy wycinałaś znamię ze względów estetycznych tylko?
  Temat: Znamię
mi

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 8755

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-11-17, 21:25   Temat: Znamię
Klikers, o ile dobrze się orientuję, to jesteś z Warszawy. Czy znasz może jakiegoś chirurga godnego polecenia? Albo jakąś przychodnię/szpital, do którego warto się udać?
  Temat: Znamię
mi

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 8755

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-11-17, 09:49   Temat: Znamię
macienty, jestem straszliwą panikarą, ale mam nadzieję, że druga wizyta u dermatologa rozwieje moje obawy.
  Temat: Znamię
mi

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 8755

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-11-16, 22:00   Temat: Znamię
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Na razie chyba wybiorę się ponownie do dermatologa, a jak wszystko będzie dobrze, to załatwię najpierw szczepienia i dopiero wybiorę się na wycięcie.
Czy ktoś zna może jakiegoś chirurga onkologa godnego polecenia w Warszawie?

[ Dodano: 2012-11-16, 22:08 ]
jo_a, chcę wyciąć to znamię, ale jeśli dermatolog stwierdzi, że znamię nie wygląda podejrzanie, to wolę zaczekać, zwłaszcza że w styczniu będę mieć trochę więcej wolnego. Jeśli znamię będzie ok, to chyba te dwa miesiące nie zrobią żadnej różnicy?
  Temat: Znamię
mi

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 8755

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-11-16, 21:36   Temat: Znamię
U kogo lepiej wycinać znamiona - u chirurga onkologa czy dermatologa?
  Temat: Znamię
mi

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 8755

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-11-16, 21:21   Temat: Znamię
Zamierzam je wyciąć, ale chcę najpierw zrobić szczepienie przeciwko żółtaczce, więc pewnie zabieg będzie w styczniu. Zastanawia mnie tylko, czy iść jeszcze wcześniej z tym znamieniem do innego dermatologa, czy nie.
  Temat: Znamię
mi

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 8755

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-11-16, 19:16   Temat: Znamię
Witam wszystkich!
Tydzień temu byłam na dermatoskopii komputerowej i dermatolog powiedziała, że żadne ze znamion, które przebadała, nie wygląda niebezpiecznie, dlatego nie muszę ich usuwać natychmiast. Oglądałam jednak wczoraj jedno z tych znamion i wydaje mi się, że troszeczkę się zmieniło - tak jakby ciutkę pojaśniało w jednym miejscu. I teraz nie wiem, co na ten temat myśleć. Zastanawiam się, nad tym czy iść drugi raz na dermatoskopię z tym znamieniem?

Chciałabym też zapytać Was, jak nie wpaść w paranoję, bo odkąd zaczęłam czytać informacje na temat czerniaka, to strasznie się denerwuję i boję, że moje znamiona mogą być niebezpieczne. Czy ktoś może też tak się martwi?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group