1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 11
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: rak płuc drobnokomórkowy z naciekami na serce i przełyk
mela377

Odpowiedzi: 116
Wyświetleń: 40774

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-09-17, 14:56   Temat: rak płuc drobnokomórkowy z naciekami na serce i przełyk
I bardzo dobrze zrobiłaś! Tata będzie miał dobrą opiekę. A Ty bądź silna i nie poddawaj się :)
  Temat: rak płuc drobnokomórkowy z naciekami na serce i przełyk
mela377

Odpowiedzi: 116
Wyświetleń: 40774

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-09-14, 20:38   Temat: rak płuc drobnokomórkowy z naciekami na serce i przełyk
oldziu bądź silna i ciesz się każdym dniem... Dużo zdrowia dla taty!
  Temat: Guz płuca - resekcja i przerzuty
mela377

Odpowiedzi: 476
Wyświetleń: 122554

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-09-14, 20:35   Temat: Guz płuca - resekcja i przerzuty
Tereso, dopiero teraz przeczytałam Pani wątek. Życzę dużo siły na każdy następny dzień, siły, która pomoże znieść Pani ciężar tego ogromnego bólu. Pomodlę się za męża. Ściskam.
  Temat: zmiany guzkowo-włókniste
mela377

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 10027

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-09-14, 11:48   Temat: zmiany guzkowo-włókniste
Dzień dobry! Dla nas dobry, bo dostałyśmy skierowanie do szpitala chorób płuc w Otwocku. Tak daleko... Ale podobno dobry szpital?

Wielkie brawa dla Pani Doktor, która konsultację pulmonologa załatwiła jednego dnia. Państwowo! Jestem pod bardzo dużym wrażeniem. Pulmonolog nie ukrywa, że wygląda to poważnie, ale co się w płuckach Babci dokładnie dzieje, dowiemy się dopiero w Otwocku.
  Temat: Prośba o pomoc w interpretacji wyników:(
mela377

Odpowiedzi: 96
Wyświetleń: 31510

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-09-13, 12:44   Temat: Prośba o pomoc w interpretacji wyników:(
módl się, jeśli jesteś wierząca. Wspólczuję, łączę się w bólu
  Temat: zmiany guzkowo-włókniste
mela377

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 10027

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-09-13, 12:27   Temat: zmiany guzkowo-włókniste
witam! Jedziemy do lekarza. Udało się przekonać Panią Babcię. :mrgreen: Czy OB 40 i zmiany w RTG o których pisałam są wystarczającą podstawą do skierowania na CT? Pozdrawiam ciepło, czytam Wasze wątki na bieżąco. Mela.
  Temat: drobnokomórkowy rak płuca z odległymi przerzutami
mela377

Odpowiedzi: 197
Wyświetleń: 58213

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-09-09, 14:52   Temat: drobnokomórkowy rak płuca z odległymi przerzutami
super! Walczcie o każdy dzień i cieszcie się każdym dniem :mrgreen: buziaki dla Ciebie i Mamy
  Temat: zmiany guzkowo-włókniste
mela377

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 10027

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-09-08, 13:42   Temat: zmiany guzkowo-włókniste
dziękuję Wam za szybką i konkretną odpowiedź! Babcia kaszle coraz częściej, krztusi się jedzeniem i piciem. Jeśli tylko coś wskóram, od razu dam znać. Dzięki!
  Temat: zmiany guzkowo-włókniste
mela377

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 10027

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-09-08, 11:07   Temat: zmiany guzkowo-włókniste
Wiedziałam, że ktoś zapyta ;)
Nie, nie ma tam błędu.

Dodam, że Babcia kopci jak smok od młodych lat.

Wiem, że ciężko cokolwiek mówić... chciałabym Ją namówić na badania, na cokolwiek, ale Ona nie chce się zgodzić. "Jak mam raka to i tak umrę, jak nie mam, to będę żyć" - argumentacja... :roll:

[ Dodano: 2012-09-08, 11:12 ]
Jeszcze jedno pytanie: czy przy występowaniu raka płuca występuje czynnik genetyczny? Czy predyspozycje można jakoś odziedziczyć? Przypadek Mamy nie był jedynym w mojej rodzinie, ale jedynym nowotworem płuca, Ciotki chorowały na nowotwory "kobiece" a Prababcia na wątrobę, więc to raczej wykluczam ?
  Temat: Wznowa - II ścieżka chemoterapii
mela377

Odpowiedzi: 1080
Wyświetleń: 584161

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-09-08, 10:25   Temat: Wznowa - II ścieżka chemoterapii
Czytałam. Siła i wola walki godna podziwu... Inka to przykład. Pokazała, że można i trzeba walczyć, starać się... To smutne, że nie ma Jej wśród nas, ale Jej przykład pozostanie. Nie znałam jej osobiście, chociaż z postów wnioskuję, że mieszkała bardzo blisko mnie.

Trzymaj się Inko i wypoczywaj! Spotkamy się kiedyś ::rose::
  Temat: zmiany guzkowo-włókniste
mela377

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 10027

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-09-08, 10:21   Temat: zmiany guzkowo-włókniste
Witam Was i pozdrawiam serdecznie _itsme_

Jestem "nowa" pod tym względem, że to mój pierwszy post, ale jako obserwator i czytelnik jestem z Wami od kilku miesięcy. Podziwiam walkę i siłę wielu z Was.

Sytuacja, z jaką się do Was zwracam, wygląda tak: moja Babcia, lat 69, po przebytym udarze (sprawna - porusza się samodzielnie), trafiła do lekarza POZ ze względu na utrzymujący się, długotrwały kaszel. "Trafiła" to złe słowo, ja ją wygoniłam, bo Babcia stroni od lekarzy i wszystkiego, co medyczne. Strach? Nie mnie oceniać...
Przemiła p. Doktor skierowała Babcię na RTG klatki piersiowej, oto wynik:

RTG klatki:
Pola płucne bez zagęszczeń miąższowych. Sylwetka serca podparta na przeponie, powiększona. Zmiany guzkowo-włókniste w polach górnych płuc. Zacienienie w kącie przeponowo-sercowym prawym.

Przyznaję bez bicia, że niewiele z tego rozumiem. Czy wygląda to nowotworowo? To jedyne badanie, jakie miała Babcia, gdyż na poszerzenie diagnostyki nie wyraża zgody.

Oprócz kaszlu, dokucza jej także brak apetytu i, co za tym idzie, znaczny spadek masy ciała. Przez kilka miesięcy schudła ponad dziesięć kilo.
Poza tym nie narzeka na ból, miewa rzadko stany podgorączkowe, nie ma gorączki.

Moja prośba o pomoc bierze się także z tego, iż moja Mama, córka Babci, zmarła w 2007r. w wyniku rozsianego procesu DRP. To było tylko kilka miesięcy, bez leczenia, gdyż oczywiście nie wyraziła na nie zgody... :-(
Martwię się o Babcię. Mieszkamy razem, po śmierci Taty w ubiegłym roku jest moją jedyną rodziną. Może ktoś podpowie, jak powinnam z Nią rozmawiać, aby zgodziła się na badania?

Pozdrawiam Was, ściskam i życzę dużo zdrowia.
Melania.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group