1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak niedrobnokomórkowy - diagnoza
megi88

Odpowiedzi: 39
Wyświetleń: 11212

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-11-11, 20:22   Temat: Rak niedrobnokomórkowy - diagnoza
Nie jestem lekarzem, ale dla mnie z opisu wynika, że jest guz, ale nic więcej. Nie każdy guz to rak. Konieczna jest dalsza diagnostyka - bronchoskopia/biopsja, żeby zobaczyć czy jest złośliwy.
  Temat: Rak niedrobnokomórkowy - diagnoza
megi88

Odpowiedzi: 39
Wyświetleń: 11212

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-11-10, 14:58   Temat: Rak niedrobnokomórkowy - diagnoza
Cytat:
A jeśli np operacja nie wchodzi w grę (Tata ma przerośniętą przepuklinę i 1/3 objętości płuc przez to) to czy radioterapia wystarczy?

Na całkowite wyleczenie największe szanse są w przypadku zabiegu chirurgicznego. Teoretycznie jest coś takiego jak radioterapia radykalna, ale z doświadczenia mojego taty wynika, że ona nie dała całkowitego wyleczenia. Po radioterapii tata miał operację i wyszło w wyniku badania hist-pat, że 80% guza była martwa, czyli jednak te 20% to były żywe komórki nowotworowe.

Jeżeli mogę Ci coś doradzić ze swojego doświadczenia, to nie opieraj się na opinii jednego lekarza. My mając komplet badań z diagnozą byliśmy prywatnie na konsultacji u doc Zielińskiego (ordynator szpitala chorób płuc z Zakopanego). Ma on sukcesy na skalę światową i słynie z leczenia trudnych przypadków. Jeżeli masz możliwość jechać do niego z kompletem badań to prywatnie przyjmuje raz na 2 tygodnie w Krakowie i Rudzie Śląskiej.
  Temat: Rak niedrobnokomórkowy - diagnoza
megi88

Odpowiedzi: 39
Wyświetleń: 11212

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-11-09, 10:00   Temat: Rak niedrobnokomórkowy - diagnoza
Cytat:
Tata ma 72 lata, ma prawidłową morfologię i temperaturę ciała, nie schudł, wygląda dobrze i nie pali od 20 lat.

To akurat o niczym nie świadczy, mój tata też nie miał żadnych objawów, wyniki ok, palenie rzucił 11 lat temu, a został zdiagnozowany w III stadium raka płuc. Często rak nie daje żadnych objawów.

Konieczna jest dalsza diagnostyka. 2x3cm to nie jest duży guz. Mój tata miał 6cm. Jeżeli szybko podejmiecie leczenie to na pewno są duże szanse na wyleczenie. Teraz kluczowa jest szybka diagnostyka.
Pozdrawiam i powodzenia!
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group