1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 21
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: chirurg onkolog
mate302

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 3958

PostDział: Centra Onkologii, szpitale, leczenie   Wysłany: 2014-10-12, 16:44   Temat: chirurg onkolog
bardzo dziekuje
  Temat: chirurg onkolog
mate302

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 3958

PostDział: Centra Onkologii, szpitale, leczenie   Wysłany: 2014-10-11, 20:54   Temat: chirurg onkolog
Chodzi o operacje watroby, miasto nie gra roli byle dobry chirurg.
  Temat: chirurg onkolog
mate302

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 3958

PostDział: Centra Onkologii, szpitale, leczenie   Wysłany: 2014-10-11, 20:42   Temat: chirurg onkolog
Witam!
Czy mógłby ktos polecic dobrego chirurga onkologa .Pozdrawiam
  Temat: rak okrężnicy z przerutami do wątroby- hipertermia
mate302

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 9940

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-10-03, 14:53   Temat: rak okrężnicy z przerutami do wątroby- hipertermia
Witam!
Mam takie pytania. Chirurg powiedzial tacie, ze na zdjeciu tomografii widzi 3 zmiany na prawym placie watroby, kazal zrobic rezonans i ponownie obejrzy plytke i zdecyduje czy bedzie operowal. Powiedzial, ze jesli sa 3 zmiany na prawym placie to wytnie prawy plat. Czym rozni si dlaczego chirurg kazal zrobic jeszcze rezonans?
  Temat: rak okrężnicy z przerutami do wątroby- hipertermia
mate302

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 9940

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-09-25, 23:10   Temat: rak okrężnicy z przerutami do wątroby- hipertermia
dzieki serdeczne

[ Dodano: 2014-09-26, 20:40 ]
Mój tato ma podoba sytuacje, tez ma na prawym placie wątroby 3 zmiany, profesor dzis oglądnał plytke, powiedział ze to jest operacyjne, że wytna prawy płat, ale jeszcze chce aby zrobic rezonans, mamy skierowanie na rezonans, ale oczywiscie czeka sie długo, więc i tak musimy zrobic prywatnie. Moj tato jest w trakcie chemii folfiri, marker ma 5,2. a jakie wartosci markerów miała Twoja mama?Czyli rozumiem, ze półtora roku macie spokój? a czy miala przed operacja rezonans czy tomografie?pozdrawiam
  Temat: rak okrężnicy z przerutami do wątroby- hipertermia
mate302

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 9940

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-09-25, 17:08   Temat: rak okrężnicy z przerutami do wątroby- hipertermia
Witam!
Moj tato po odebraniu tomografii, któtej wynik przytoczylam w poprzednich postach, pojechał do onkologa. Lekarz powiedzial, że wynik jest bardzo dobry, że ogniska sa w prawym placie i ze moze by je wyciąc. Dali skierowanie do prof chirurga, tato idzie do niego w nastepny czwartek. Po ostatniej chemii marker CEA znowu spadł i wynosi 5,20. Chcialam jeszcze raz zapytac czy Waszym zdaniem tato kwalifukuje sie do operacji, oczywiście dowiemy sie za tydzień od lekarza, ale chciałabym wiedziec juz teraz. Przypominam, że tomografia wykazała ogniska < 15mm w prawym placie watroby. pozdrtawiam
  Temat: rak okrężnicy z przerutami do wątroby- hipertermia
mate302

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 9940

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-09-13, 18:50   Temat: rak okrężnicy z przerutami do wątroby- hipertermia
Dziekuje za wyjasnienie. ale mam jeszcze takie pytanie, bo ta jedna tomografia byla robiona koniec kwietnia 2014r, natomiast mam tez wynik z wczoraj, tez tomografii.

Watroba niepowiększona, niejednorodna. W prawym płacie wątroby ogniska hipodensyjne <15 mm ulegające brzeznemu/ obraczkowatemu wzmocnieniu kontrastowemu. Obraz budzi podejrzenie zmian o charakterze meta. Obraz kikuta okręznicy bez ewidentnych cech wznowy. Wskazana kontrola endoskopowa.

Obraz po prawostronnej hemikolektomii.

Poza tym obraz narządów jamy brzusznej i miednicy bez istotnych róznic w stosunku do badania poprzedniego.Nie stwierdza sie progresji choroby.

Ten opis jest krótki, bo onkolog prosil o porownanie do wyniku poprzedniego.

I mam jeszcze takie pytania

1.bo tam jest napisane, ze ogniska sa w prawym placie watroby, czy w takiej sytuacji mozna usunac prawy plat, ten w któreym sa te zmiany, czy mozna zyc bez prawego plata watroby?Czy stosuje sie cos takiego?
2.W wyniku tomografii poprzedniej jak i tej z wczoraj, te zmiany sa takie same <15mm, czyli po 4,5 miesiącw nic kompletnie sie nie zmienilo, jest dokładnie tak samo, to oznacza ze choroba stanela w miejscu?
Marker CEA w maju był 17, teraz jest 4,5.Próby wątrobowe w normie, płuca czyste, tato jest po 7 kursie folfiri. Czy na tym etapie mozna jakies rokowania stwierdzic tak statystycznie oczywiście?
Przepraszam za te pytania, ale strasznie to przezywamy, tato w srode jedzie na konsultacje, to mu tam powiedza/wyjasnia ale chcialabym wczesniej wiedziec.

Dziekuje i pozdrawiam
  Temat: rak okrężnicy z przerutami do wątroby- hipertermia
mate302

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 9940

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-09-12, 23:14   Temat: rak okrężnicy z przerutami do wątroby- hipertermia
TK z poczatku maja 2014

Watroba niepowiekszona, niejednorodna przed i po dodaniu srodka cieniującego we wszystkich fazach z mnogimi, róznokształtnymi, nieznacznie hipodensyjnymi ogniskami śr <15 mm nieulegającemu wzmocneniu po dodaniu dozylnego srodka cieniującego (niewidocznymi w poprzednich badaniach obrazowych) - obraz tk może odpowiadac w pierwszej kolejnosci procesowi metastatycznemu (w fazie poczatkowej), uklad wrotny, drogi żółciowe nieposzerzone.

Stan po cholecystektomii laparoskopowej.

Trzustka niepowiekszona jednorodna bez uchwytnych radiologicznie zmian ogniskowych. Nerki niepowiekszone z pojedynczymi hipodensyjnymi ogniskami, najwieksze w górnym biegunie śr, około 9 cm - obraz tk odpowiada zmianom torbielowatym (! st. wg Bosniak), UKM obustronnie nieposzrzone. Faza nefrograficzna i wydalnicza jednoczasowe. Nadnercza prawidłowe. Sledziona niepowiekszona jednorodna. Aorta brzuszna, głowne odgałezienia z pojedynczymi zwapnieniamiw scianie.

Stan po przebytym zabiegu operacyjnym na poziomie kątnicy/wstepnicy - na poziomie zabiegu operacjnego poza pojedynczymi wezlami chlonnymi śr <10 mm radiologicznie bez uchwytnych cech patologii.

Sladowa objetosc plynu przesiekowego w zachylkach jamy otrzewnej na poziomie miednicy małej. Poza tym struktury anatomiczne w wykonanym zakresie badania bz.


TK dziś, ten wynik jest krótki, na skierowaniu lekarz napisał prosze o porównanie do badania poprzedniego.

Watroba niepowiększona, niejednorodna. W prawym płacie wątroby ogniska hipodensyjne <15 mm ulegające brzeznemu/ obraczkowatemu wzmocnieniu kontrastowemu. Obraz budzi podejrzenie zmian o charakterze meta. Obraz kikuta okręznicy bez ewidentnych cech wznowy. Wskazana kontrola endoskopowa.

Obraz po prawostronnej hemikolektomii.

Poza tym obraz narządów jamy brzusznej i miednicy bez istotnych róznic w stosunku do badania z 5.05.Nie stwierdza sie progresji choroby.
I to jest cały opis.

[ Dodano: 2014-09-13, 15:57 ]
Witam!
i mam takie pytania odnosnie tych dwóch tomografii
1.co to znaczy ulegające brzeznemu/ obrączkowatemu wzmocnieniu?
2.budzi podejrzenie zmian meta, czyli nie wiadmomo do konca co to jest?
3.W poprzednim badaniu tomografii tez byly ogniska <15 mm, czyli nic sie nie zmienilo?to troche dziwne jest chyba.
4.czy takie zmiany są operacyjne?
pozdrawiam serdecznie
  Temat: rak okrężnicy z przerutami do wątroby- hipertermia
mate302

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 9940

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-09-12, 16:55   Temat: rak okrężnicy z przerutami do wątroby- hipertermia
witam!
Odebralismy dzis wynik tomografii. Watroba niepowiekszona, niejednorodna. W prawym placie watroby ogniska hipodensyjne <15 mm ulegające brzeznemu/ obraczkowatemu wzmocnieniu kontrastowemu. zmiany te sa podejrzane o charakter przerzutowy.
Pozostale organy jamy brzusznej i miednicy bez zmian.

I mam takie pytania:
1.co to znaczy ulegające brzeznemu/ obrączkowatemu wzmocnieniu?
2.zmiany podejrzane o charakter przerzutowy, czyli nie wiadmomo do konca co to jest?
3.W poprzednim badaniu tomografii tez byly ogniska <15 mm, czyli nic sie nie zmienilo?
4.czy takie zmiany są operacyjne?

Tato nie ma przerzutow stwierdzonych nigdzie wiecej, ani w jamie brzusznej ,ani w plucach itd.
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: rak okrężnicy z przerutami do wątroby- hipertermia
mate302

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 9940

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-08-31, 19:19   Temat: rak okrężnicy z przerutami do wątroby- hipertermia
serdecznie dziekuje za odpwiedź, chodzi mi o to z tym plynem w jamie otrzewnowej czy to ma cos wspólnego z nowotworem czy to prostu nic takiego.
  Temat: rak okrężnicy z przerutami do wątroby- hipertermia
mate302

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 9940

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-08-31, 16:32   Temat: rak okrężnicy z przerutami do wątroby- hipertermia
Mam pytanie odnosnie wyniku tomografii z maja 2014.

TK JB 05.14:
Watroba niepowiekszona, niejednorodna przed i po dodaniu srodka cieniującego we wszystkich fazach z mnogimi, róznokształtnymi, nieznacznie hipodensyjnymi ogniskami śr <15 mm nieulegającemu wzmocneniu po dodaniu dozylnego srodka cieniującego (niewidocznymi w poprzednich badaniach obrazowych) - obraz tk może odpowiadac w pierwszej kolejnosci procesowi metastatycznemu (w fazie poczatkowej), uklad wrotny, drogi żółciowe nieposzerzone.
Stan po cholecystektomii laparoskopowej.
Trzustka niepowiekszona jednorodna bez uchwytnych radiologicznie zmian ogniskowych. Nerki niepowiekszone z pojedynczymi hipodensyjnymi ogniskami, najwieksze w górnym biegunie śr, około 9 cm - obraz tk odpowiada zmianom torbielowatym (! st. wg Bosniak), UKM obustronnie nieposzrzone. Faza nefrograficzna i wydalnicza jednoczasowe. Nadnercza prawidłowe. Sledziona niepowiekszona jednorodna. Aorta brzuszna, głowne odgałezienia z pojedynczymi zwapnieniamiw scianie.
Stan po przebytym zabiegu operacyjnym na poziomie kątnicy/wstepnicy - na poziomie zabiegu operacjnego poza pojedynczymi wezlami chlonnymi śr <10 mm radiologicznie bez uchwytnych cech patologii.
Sladowa objetosc plynu przesiekowego w zachylkach jamy otrzewnej na poziomie miednicy małej. Poza tym struktury anatomiczne w wykonanym zakresie badania bz.

I mam takie pytania, to jest calosc tk, bo dzis mam to badanie przed oczami, wiec przepisalam dokladnie.
1. Co to znaczy słabo hipodensyjne? czy to ze nie ulegaja wzmocnieniu... oznacza ze sa to zmiany meta? Czy z tego wyniku mozna stwierdzic czy sa przerzuty do węzłow chlonnych?
co oznacza sladowa objętosc plynu przesiekowego w zachylkach jamy otrzewnej?
Czy ten wynik jest bardzo zły, jak rokuje? za 2 tyg. tato bedzie mial kolejna tk. Dziekuje i pozdrawiam

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2014-08-31, 18:36 ]
Post edytowany.

  Temat: nowotwór esicy z przerzutami-co dalej?
mate302

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 18763

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-08-30, 18:29   Temat: nowotwór esicy z przerzutami-co dalej?
ok, przepraszam
  Temat: nowotwór esicy z przerzutami-co dalej?
mate302

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 18763

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-08-30, 11:32   Temat: nowotwór esicy z przerzutami-co dalej?
mam pytanie dlaczego nie mozna wyciąc zmian w wątrobie, bo z tego co wyczytałam (nie wiem czy dobrze) jest 3 albo 4. Moj tato tez ma zmiany meta w watrobie. Kiedy mozna wyciąc takie zmiany, kiedy stały by sie operacyjne?
  Temat: rak okrężnicy z przerutami do wątroby- hipertermia
mate302

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 9940

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-08-29, 08:48   Temat: rak okrężnicy z przerutami do wątroby- hipertermia
Dzieki serdeczne za odpowiedź. A mam takie pytania, moze troche głupie ale strasznie sie martwie. Marker CAE przed 2 chemia był 17, Ca19-9 chyba 90, teraz przed 6 chemia CEA 5,8, Ca19-9 28. Czy mozna jakos po tym poznac na ile choroba sie zatrzymała, wiem , że tomografia pokaże, bedzie ja mial 11 wreśnia, ale skoro te markery jelita grubego sa czułe, to takie wartości co moga oznaczac? Czy w takich przypadkach jest mozliwe, aby częśc tych ognisk zanikła, a pozostały np.4 i mozna by je wtety usunąc operacyjnie albo termoablacja, czy nigdy tak sie nie zdarza? Tato ASP i ALT są w normie, obydwa ok.20, jedno 21 a drugie chyba 19, teraz nie pamietam dokładnie, ale na 100% ok. 20 czy przy przerzutach nie powinny byc podwyzszone? Tato czuje sie dobrze, chemie znosi bardzo dobrze, oprócz wypadania włosów i lekkego osłabienie dzien, dwa po chemii nie ma żadnych skutków obocznych. Pozdrawiam serdecznie
  Temat: rak okrężnicy z przerutami do wątroby- hipertermia
mate302

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 9940

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-08-28, 21:33   Temat: rak okrężnicy z przerutami do wątroby- hipertermia
chciałam zapytac czy ktos mial podobna sytuacje, jak przebiegala choroba, moj tato jest po 6 cyklu chemii folfiri.

[ Dodano: 2014-08-28, 21:54 ]
mam jeszcze takie pytanie odnosnie wartości markerów, moj tato ma teraz CEA 5,8 a niektórzy ludzie których spotyka na chemii maja 100, 300. Od czego zalezy mala lub duza wartosc, od ilosci guzow, ich wielkosci czy od czego?
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group