1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: rak żołądka rokowania pomocy
master1410

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 7393

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-03-16, 22:33   Temat: rak żołądka rokowania pomocy
Witam po przerwie, po dwóch pobytach w szpitalu tata odszedł dziś w nocy w domu, nie doczekał się poradni onkologicznej, która co najwyżej przedłużyła by cierpienia, przykra sprawa widzieć to i być bezradnym w takiej sytuacji.

Nie wieżę w żadne wit b17 itp, to tylko w najlepszym wypadku daje złudną nam nadzieje.
  Temat: rak żołądka rokowania pomocy
master1410

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 7393

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-02-27, 10:29   Temat: rak żołądka rokowania pomocy
A co myślicie o metodach z wit b17 oraz zastosowanie kapsaicyny wytworzonej według opisu w dalszej cześci tematu;
http://hipokrates2012.wor...pii-nowotworow/
  Temat: rak żołądka rokowania pomocy
master1410

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 7393

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-02-26, 00:55   Temat: rak żołądka rokowania pomocy
Do badania pobrali wycinki z żołądka, dokładnie nie wiem. Wynik badań na karcie z wypisu ze szpitala;
W dolnym odcinku przełyku zmiany zapalne z podłużnymi nadrzerkami. W żołądku obecność ciemnej zalegającej treści. Na krzywiżnie mniejszej żołądka widoczny jest rozległy, twardy, nierówny, częściowo owrzodzony naciek. Zmiana zajmuje całą krzywiznę mniejszą. Pobrano wyc.his.pat. Odżwiernik ciasny. Opuszka i część pozaopuszkowa dwunastnicy jest prawidłowa.

Neo ventriculi.

Przepisałem dokładnie jak zostało napisane, nie wiem jak wytrzyma on i jak ja, jak mama, te czekanie na te wyniki jest bez sensu w takim stanie.
  Temat: rak żołądka rokowania pomocy
master1410

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 7393

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-02-25, 23:07   Temat: rak żołądka rokowania pomocy
Witam, wynik badań mojego ojca;

Badanie TK jamy brzusznej wykonano bez i po i.v podaniu kontrastu.
Ściany żołądka nie są istotnie pogrubiałe, po podaniu kontrastu jego śluzówka ulega linijnemu wzmocnieniu - zapewne efekt odczynu naciekowego - zapalnego? npl? - do oceny gastroskopowej.
W ogonie trzustki jest obecne okrągławe hypodensyjne ognisko patologiczne o wym 17 mm.
We wnęce wątroby obecna jest masa patologiczna, węzłowa o wym 40 mm, przylegająca do krawędzi s. 1 wątroby, która otacza i przewęża ż. wrotną.
Kolejne zmiany węzłowe: porto-kawalna 18 mm, przy aorcie i żgd o wym od kilku do 17 mm, w loży po pęcherzyku żółciowym i zaodnogowy prawy po 13 mm.
Nieco poszerzone są wewnątrzwątrobowe drogi żółciowe w lewym płacie. W lewym płacie wątroby widać też niespecyficzny obszar przemijająco słabszego wzmocnienia pokontrastowego w fazie wrotnej o wym 20 mm.
Poza tym wątroba, śledziona, nadnercze prawe i nerki (poza korowa torbielą w prawej nerce 24x14 mm) bez zmian ogniskowych. W lewym nadnerczu widać 2 guzowe zgrubienia: 18x13 mm i 13x10 mm o wysokiej densyjności do 30 jH - podejrzane, meta?
W ostatniej fazie badania obie nerki jednoczasowo wydzielają mocz cieniujący do nie poszerzonych ukm-ów i moczowodów. W lewej jamie opłucnowej niewielka ilość płynu, małe nagromadzenie płynu w jamie otrzewnowej przy wnękowej krawędzi wątroby. Znacznie obniżone po dawnym złamaniu trzony Th12 i L1.

Proszę o pomoc, co dalej robić, mama nic nie wie, nie chcę jej załamać całkiem po stracie syna, lekarze mówią ze jest za późno, dziś został wypisany do domu i ciężko ma samemu chodzić, tydzień temu zanim trafił do "szpitala" sam chodził, zalecenia lekarza dieta miksowana i recepta na tramal krople.
Dlaczego nie wykryli tego jak był 4 lata temu w szpitalu z podobnymi objawami, miał problemy z przyjmowaniem jedzenia oraz smolisty stolec, wtedy nie było by na pewno za późno.

Na początku następnego tygodnia mam zgłosić się po wyniki hist-pat i z wynikiem udać się do poradni onkologicznej.
Tata nie ma pojęcia w jak ciężkim stanie jest, a ja to tłumie w sobie z bólem.
Pomocy proszę.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group