1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Wczesna diagnostyka raka trzustki
marzena66

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 46294

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-01-12, 22:55   Temat: Wczesna diagnostyka raka trzustki
Armands napisał/a:
Nie chcę czegoś przegapić, coś zaniedbać. Stąd też moje pytanie o faktyczne znaczenie badań.

Uważam, że profilaktyka jest każdemu wskazana. To nie hipochondria tylko świadomość chorób, dbanie o zdrowie. Takie małe porównanie, robimy przeglądy samochodu, nawet musowo trzeba, zmieniamy naszemu samochodzikowi buciki (opony), dbamy o niego to może tak samo zadbajmy o siebie. Jestem jak najbardziej za tym żeby sobie w ramach prezentu imieninowego/urodzinowego zrobić komplet badań typu badania biochemiczne, sprawdzić cukier, cholesterol, skontrolować ciśnienie, zrobić usg jamy brzusznej, przebadać piersiątka, panie i panowie swoje skarby intymne, lepiej zapobiegać niż leczyć. Fakt, że nie zawsze mamy hojnego lekarza rodzinnego ale na pewno nie odmówi badań przynajmniej podstawowych a resztę w ramach nagrody można sobie zafundować. Jak najbardziej popieram Twoje podejście do tematu zdrowia.

pozdrawiam i dziękuje w imieniu moderatorów za miłe słowa :)
  Temat: Wczesna diagnostyka raka trzustki
marzena66

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 46294

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-01-12, 18:21   Temat: Wczesna diagnostyka raka trzustki
Armands,
Tak odpowiem na Twoje pytanie bardziej z doświadczenia osobistego. Według wszelkich zasad jeśli bedzie problem z trzustką to wyniki z kwi tzw. profil trzustkowy powinien to wyłapać, w końcu po to robi się badania żeby złapać chorobę w zarodku ale nie zawsze badania z krwi dają prawdziwy obraz problemu. Sam widzisz po forum, że niektórzy mając zaawansowaną chorobe nowotworową wyniki z krwi, wszystkie mają dobre albo niewiele różniące się od norm.

A z własnego podwórka, mąż miał 5 cm guza na watrobie a wyniki watrobowe, cały pakiet wyników watrobowych z krwi był wręcz idealny. Ja mimo wszystko bardziej ufam badaniom obrazowym niż badaniom biochemicznym. Jest to tylko moje osobiste zdanie, żadne medyczne.

pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group