1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 15
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: misiak - komentarze
marzena66

Odpowiedzi: 353
Wyświetleń: 73828

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2015-03-26, 05:56   Temat: misiak - komentarze
:/pociesza:/
  Temat: misiak - komentarze
marzena66

Odpowiedzi: 353
Wyświetleń: 73828

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2015-03-25, 22:55   Temat: misiak - komentarze
misiak,

Bardzo, bardzo mi przykro. Byłaś cały czas przy mamie, opiekowałaś się z całym poświęceniem, myślę, że mama była z Ciebie dumna. Przeszłaś dzielnie cały okres choroby i byłaś dzielna w ostatnich dniach odchodzenia mamy. Mimo swojego strachu przeprowadziłaś mamę spokojnie i bez cierpienia na tą drugą stronę, już nic Ją nie boli. Przyjmij moje wyrazy współczucia. ::rose::
  Temat: misiak - komentarze
marzena66

Odpowiedzi: 353
Wyświetleń: 73828

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2015-03-23, 07:53   Temat: misiak - komentarze
Misak bardzo mi przykro ale musisz być przygotowana na wszystko, to co piszesz nie wygląda za dobrze.

Przytulam :uuu:
  Temat: misiak - komentarze
marzena66

Odpowiedzi: 353
Wyświetleń: 73828

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2015-03-21, 22:29   Temat: misiak - komentarze
Ciśnienie niskie. Misiak mama niestety pomału odchodzi, taki stan jeszcze może trochę potrwać ale musisz się liczyć, że nadchodzi to najgorsze. Jak mama nie chce nie zmuszajcie Jej do chodzenia, może już na to nie mieć siły i byłoby to dla Niej strasznym wysiłkiem. Wiem co czujesz, takie patrzenie, bycie z osobą chorą i nasza bezradność w tym wszystkim jest rzeczywiście strasznym przeżyciem i ogromnym bólem.

Życzę Ci dużo siły w tym trudnym czasie, pozdrawiam.
  Temat: misiak - komentarze
marzena66

Odpowiedzi: 353
Wyświetleń: 73828

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2015-03-18, 17:35   Temat: misiak - komentarze
misiak,

Bardzo współczuję, że zbliża się ten straszny okres. Możesz teraz tylko być z mamą i robić wszystko żeby nie cierpiała. Jeśli zauważasz zmiany w wyrazie twarzy może zbliżać się ten czas. Objawy typu wymioty żółcią ten nie są dobrą oznaką. Może być tak, że mama nie połknie tabletki, czy też jedzenia, picia, nie zmuszaj absolutnie. Porozmawiaj z pielęgniarką żeby zmienić formę podawania leków, domięśniowo bo rzeczywiście może się zadławić.

Dużo siły życzę na ten trudny czas. :/pociesza:/
  Temat: misiak - komentarze
marzena66

Odpowiedzi: 353
Wyświetleń: 73828

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2015-03-15, 22:11   Temat: misiak - komentarze
misiak,

Nie wiem co jest powodem bólu ręki czy nogi. Moją mamę też strasznie bolała jedna ręka i jedna noga, ale do tego stopnia, że dotknąć Jej nie można było. Myślałam nawet, że może spadła z łóżka (ta sama strona ręki i nogi) i gdzieś się połamała, dosłownie wyła z bólu przy dotyku. Wezwałam pogotowie, zawiozłam do szpitala, zrobili prześwietlenie i nic nie było. Powiedzieli mi, że jest to wynik choroby albo zanik mięśni, przykurcze, ale czy tak było nie wiem. Ból w każdym razie był ogromny, miałam problem z pampersem, miałam problem z poprawieniem koszuli, czy przesunięciem na łóżku.
Trzymaj się dzielnie, widać, że u mamy choroba postępuje i to szybko, przytulam.
  Temat: misiak - komentarze
marzena66

Odpowiedzi: 353
Wyświetleń: 73828

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2015-03-14, 12:22   Temat: misiak - komentarze
misiak,

Przykre ale sama wiesz, widzisz, czujesz, że choroba postępuje. Dużo siły dla Was, trzymaj się :/pociesza:/
  Temat: misiak - komentarze
marzena66

Odpowiedzi: 353
Wyświetleń: 73828

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2015-03-13, 16:49   Temat: misiak - komentarze
misiak,

misiak napisał/a:
Dlaczego ludzie chorzy mówią o osobach, których juz nie ma. :uuu:


Moi chorzy nie tylko mówili ale widzieli i rozmawiali. Chwilami strach mnie ogarniał jak ciocia mówiła zupełnie świadomie "zapytaj się pana, który stoi za tobą, co on chce, niech stąd wyjdzie, nie mogę na niego patrzeć", odwracam się a tam nie ma nikogo a Ona dalej go widzi. Przerażające i nie tylko ciocia moja takie obrazy miała ale i mama i babcia. Straszna ta choroba przede wszystkim dla osoby cierpiącej/chorej ale i dla osób towarzyszących.

Trzymaj się :/pociesza:/
  Temat: misiak - komentarze
marzena66

Odpowiedzi: 353
Wyświetleń: 73828

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2015-02-26, 17:23   Temat: misiak - komentarze
Misiak jak mama słabnie uważam, że nie ma co na siłę "targać" do toalety, Ona nie ma na to siły, zapytaj czy chce pampersa, a jak się nie dogadasz to spróbuj założyć. W pewnym momencie niestety ale przychodzi taka konieczność.
Nie chcę straszyć, ale przecież zdajesz sobie sprawę, że w tej chorobie w każdej chwili możemy spodziewać się wszystkiego.

Dużo siły i pozdrawiam.
  Temat: misiak - komentarze
marzena66

Odpowiedzi: 353
Wyświetleń: 73828

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2015-02-21, 19:01   Temat: misiak - komentarze
Jeśli mamie dobrze leżeć, siedzieć z przymkniętymi oczami to niech tak będzie, może to przynosi Jej jakieś wyciszenie, uspokojenie. Choroba postępuje, siły opadają to i nasi chorzy odpływają w taki letarg. Ja tak odbierałam moją mamę przy takim stanie jak Twoja.

Co do Twoich dolegliwości to jesteś pewnie osłabiona i dlatego tak ciężko wyjść z choroby. Może antybiotyk był nie potrzebny bo przeziębienie/kaszel nie był wynikiem bakterii tylko wirusów i wtedy antybiotyk jest mało skuteczny. Może "babcine sposoby" - herbata z cytryną i miodem albo syrop z cebuli, też dobry na kaszel.

Pozdrawiam
  Temat: misiak - komentarze
marzena66

Odpowiedzi: 353
Wyświetleń: 73828

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2015-02-16, 16:47   Temat: misiak - komentarze
:okok" no i super wiadomość i widzisz od razu deprecha mija.

pozdrawiam
  Temat: misiak - komentarze
marzena66

Odpowiedzi: 353
Wyświetleń: 73828

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2015-02-15, 22:20   Temat: misiak - komentarze
Misiak niestety ale tak już chyba będzie, dni lepsze i gorsze. Muszę Ci powiedzieć, że mojej cioci przy nowotworze nadnerczy z przerzutem między innymi do płuc nie żałowałam już papierosów. Sama Jej kupowałam i wyciągając na spacerek w szpitalu pozwalałam Jej palić, były to ze dwa pociągnięcia ale nie śmiałam Jej odmówić "tej przyjemności".
Życzę lepszych dni bez deprechy. Trzymaj się.

Pozdrawiam.
  Temat: misiak - komentarze
marzena66

Odpowiedzi: 353
Wyświetleń: 73828

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2015-01-22, 23:26   Temat: misiak - komentarze
Miód zdrowy na serce, soda na nadkwasotę ale nie słyszałam żeby cuda działały na raka. Soda pita w nadmiarze szkodzi. To jest info na zasadzie jedna pani drugiej pani.......Oj te cudowne przepisy chyba na głupotę lepsze ale na szczęście Ty w to nie wierzysz.
Czasami te smutne dni i nas dopadają, głowa do góry jutro przyjdzie nowy dzień trzeba wierzyć, że lepszy.

Pozdrawiam.
  Temat: misiak - komentarze
marzena66

Odpowiedzi: 353
Wyświetleń: 73828

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2015-01-06, 22:16   Temat: misiak - komentarze
Czyli jak widać, co hospicjum to inne zasady. Mimo wszystko dobrze, że takie instytucje działają.

pozdrawiam
  Temat: misiak - komentarze
marzena66

Odpowiedzi: 353
Wyświetleń: 73828

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2015-01-06, 21:55   Temat: misiak - komentarze
Misiak może zadzwoń do "waszego" hospicjum, nie przedstawiając się i zapytaj ile razy w tygodniu powinna być pielęgniarka a ile lekarz. Widzę, że chyba nie ma jakiś standardów co do przyjazdów w/w i każde hospicjum działa inaczej (widać to z wypowiedzi osób na forum).
W naszym wypadku pielęgniarka i lekarz byli zawsze raz w tygodniu a jeśli była taka potrzeba to i częściej bez żadnego problemu a musieli trochę km. do mnie dojechać.

pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group