1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 20
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak nosogardła - guz szyi przerzutowy
marzena66

Odpowiedzi: 374
Wyświetleń: 155779

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2020-01-25, 22:30   Temat: Rak nosogardła - guz szyi przerzutowy
meteor,

Nie fajne takie przedłużanie i przerwy, zawsze złoszczą i psują plan ale co zrobić, musisz się wzmocnić i poprawić wyniki żeby dalej działać ale Ty to wiesz.
Trzymam kciuki.
  Temat: Rak nosogardła - guz szyi przerzutowy
marzena66

Odpowiedzi: 374
Wyświetleń: 155779

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2019-11-23, 19:02   Temat: Rak nosogardła - guz szyi przerzutowy
meteor,
Wiadomo, że chcemy zawsze żeby było zgodnie z grafikiem i terminowo ale sam wiesz doskonale, bo juz doświadczenie masz, że dla własnego dobra trzeba czasami coś przełożyć bo to ma iść Ci na zdrowie a nie powalić z nóg.

Trzymam kciuki za następny terminowy wlew.
  Temat: Rak nosogardła - guz szyi przerzutowy
marzena66

Odpowiedzi: 374
Wyświetleń: 155779

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2019-10-30, 18:35   Temat: Rak nosogardła - guz szyi przerzutowy
meteor napisał/a:

Czyli z wypisu wynika, że teraz będzie pierwsza seria podzielona na trzy części.

Tak niby wygląda
meteor napisał/a:
Pacjent otrzymał pierwszą część pierwszej serii leczenia z dobrą tolerancją."

meteor napisał/a:
(d.1,8,15) co 4 tygodnie).


Dopytaj się na wizycie.

Powodzenia
  Temat: Rak nosogardła - guz szyi przerzutowy
marzena66

Odpowiedzi: 374
Wyświetleń: 155779

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2019-10-08, 19:39   Temat: Rak nosogardła - guz szyi przerzutowy
meteor,
Nic nowego nie napiszę, tak ja wyżej i jak sam już wiesz jest wznowa. Plusem tutaj jest, że nie widzą nic podejrzanego w węzłach, nie są powiększone więc może jest jeszcze jakaś szansa żeby męczyć lekarzy o dalsze leczenie radykalne. Chyba się leczysz o ile pamiętam w dobrym Ośrodku Onkologicznym?, może coś Gazda podpowie, pomęcz go.

meteor napisał/a:
Ciekawy jestem ile jeszcze mi miesięcy może lat życia zostało.

Nie myśl o tym, masz zadanie do wykonania, podejdź zadaniowo do tego, wiesz, że psychika ma duży wpływ na leczenie. Pacjent załamany jest słabszy, leczenie gorsze, im silniejszy tym bardziej walecznie walczy. Wiem, że pomyślisz, że piszę głupoty i co ja tam mogę wiedzieć jak nie jestem w Twojej skórze. Owszem łatwiej mi mówić ale póki piłka w grze nie można się załamywać, jak przyjdzie Twój czas to przyjdzie, tak jak u kazdego ale teraz musisz wytoczyć ciężkie działa i robić wszystko co da radę zrobić dla Twojego zdrowia i życia.
Mocno trzymam kciuki, nie lubię w wątkach takich informacji ale niestety tak bywa i trzeba ruszyć do boju. Powodzenia i czekamy na dalsze wieści.

pozdrawiam serdecznie
  Temat: Rak nosogardła - guz szyi przerzutowy
marzena66

Odpowiedzi: 374
Wyświetleń: 155779

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2019-10-02, 10:26   Temat: Rak nosogardła - guz szyi przerzutowy
meteor,
Dlaczego miałeś robione badania bez kontrastu? bez niego obraz jest mniej dokładny.
meteor napisał/a:
i czy to jest groźne?

Zazwyczaj nic się z tym nie robi, często są takie naczyniaki zmianami wrodzonymi ale oczywiście nie zawsze tak jest, jeśli nie rośnie, nic się nie dzieje to się nie rusza.
meteor napisał/a:
które nie ograniczają dyfuzji, charakter zmian niespecyficzny."
Ale to chyba mniej istotne.

Może niekoniecznie mniej istotne, ponieważ zmiany określono jako niespecyficzne, czyli na ta chwilę nie wiadomo co to dokładnie jest, może nic, może coś, może zrobione badanie z kontrastem bardziej by okresliło specyfikę tych zmian, plus tego, że nie zaburzają dyfuzji, trzeba to obserwować.
meteor napisał/a:
Czy to oznacza kolejną wznowę?

Może bo zmiana sporo urosła, jest to na pewno podejrzane i do wyjasnienia, zwłaszcza, że lekarz opisał, że opowiada to naciekowi npl.

Czy już masz jakiś dalszy plan?, kiedy lekarz?, jakie decyzje?

pozdrawiam
  Temat: Rak nosogardła - guz szyi przerzutowy
marzena66

Odpowiedzi: 374
Wyświetleń: 155779

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2019-01-08, 22:00   Temat: Rak nosogardła - guz szyi przerzutowy
meteor napisał/a:
że te guzki w płucach nie są podejrzane onkologicznie.

Na tą chwilę nie ale na pewno trzeba to za pół roku jeszcze raz sprawdzić czy się nic nie zmieniło jak nie zmieni to można podejrzewać, że nic groźnego.
Co do wznowy to jeśli nic się nie powiększyło od ostatnich badań to może są to po prostu zmiany po leczeniu/resztkowe. Trzeba poczekac myślę, na kolejne badanie obrazowe co się będzie działo i wtedy więcej da się powiedzieć.

pozdrawiam
  Temat: Rak nosogardła - guz szyi przerzutowy
marzena66

Odpowiedzi: 374
Wyświetleń: 155779

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2018-09-26, 05:04   Temat: Rak nosogardła - guz szyi przerzutowy
meteor napisał/a:
Na domiar złego, Pani doktor powiedziała, że będziemy zadowoleni jak zmiana nie będzie się powiększała, czyli zrozumiałem, że na zmniejszenie, a wręcz zniknięcie nie ma szans?

Dlaczego tak negatywnie zrozumiałeś?, Pani doktor chodziło zapewne o to, że jak zmiana się zacznie powiększać to będzie niedobrze bo choroba powróci a póki jest stabilna, nie rośnie jest dobrze. Moga to być zmiany resztowe po leczeniu i może zniknąć, trzeba trochę czasu.
Obraz jest stabilny od maja a to jest dobry znak, gdyby coś złego się działo to przez okres 4 miesięcy w wyniku wyszłoby wiele złego a na pewno już znaczny wzrost tej zmiany resztkowej.
meteor napisał/a:
A to oznacza , że już nigdy nie będę w pełni zdrowy?

Wiem, że przeszedłeś dużo, wiem, że strach jest silniejszy i nikt się temu nie dziwi ale jest stabilizacji i trzeba być dobrej myśli, pozytywne myślenia też ma wpływ na zdrowie.
meteor napisał/a:
Za trzy miesiące mam mieć wreszcie zrobiony PET,

Bardzo dobrze, na pewno wynik wiele wyjaśni a tym samym pokaże czy zmiany się cofają.

pozdrawiam i trzymam kciuki.
  Temat: Rak nosogardła - guz szyi przerzutowy
marzena66

Odpowiedzi: 374
Wyświetleń: 155779

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2018-09-13, 17:33   Temat: Rak nosogardła - guz szyi przerzutowy
meteor,
Nie ma żadnej tragedii w tych wynikach, nie są najgorsze.
meteor napisał/a:
No i jak zwykle poziom kreatyniny znowu podwyższony

Na prawdę niewiele i właściwie cały czas o ile się nie myle oscyluje Ci w tym przedziale, najwazniejsze, że nie idzie mocno do góry.
meteor napisał/a:
Czy będę musiał brać tabletki do końca życia?
Czy da się to wyleczyć?

Tu też nie jest jakoś tragicznie ale leki jak najbardziej tak, czasami trzeba brać do końca życia, może u Ciebie po tym całym leczeniu wróci do normy i tarczycowe wyniki się ustabilizują, na razie nie wiadomo jak to będzie, teraz musisz się wspierać lekiem żeby się mocniej tarczyca nie rozszalała.

Czekamy na dalsze wyniki i trzymamy kciuki, pozdrawiam.
  Temat: Rak nosogardła - guz szyi przerzutowy
marzena66

Odpowiedzi: 374
Wyświetleń: 155779

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2018-01-28, 16:31   Temat: Rak nosogardła - guz szyi przerzutowy
meteor napisał/a:
poziom kreatyniny w końcu jest w normie.

brawo
meteor napisał/a:
bo oczywiście lekarza jak zwykle zapomniałem się spytać.

a karteczka i spisywanie sobie pytań do lekarza, gdzie? :mrgreen:
meteor napisał/a:
Jaka jest prawda?

A taka jak niżej, pij spokojnie, bez obaw.

Cytat:
Nadmiar wody jest z organizmu wydalany głównie w postaci moczu. Nerki są w stanie przefiltrować około 1 litra płynów na godzinę, jeżeli wypilibyśmy więc na przykład 5 litrów jakiegokolwiek płynu w tak krótkim czasie, mogłoby to skutkować niewydolnością nerek i zagrożeniem zdrowia i życia. Jeśli jednak byłoby to rozłożone w ciągu całego dnia, to nie groziłyby nam szczególne konsekwencje, poza częstszymi wizytami w toalecie. W ściśle określonych przypadkach taka ilość może być nawet wskazana ponieważ zapotrzebowanie na płyny jest bardzo indywidualne - zależy od wieku, płci, stanu zdrowia, temperatury otoczenia i wreszcie - poziomu aktywności fizycznej.

Cytat:
U osób zdrowych wydalanie składników mineralnych jest procesem fizjologicznym i podlega między innymi kontroli hormonalnej. Wypicie większej ilości wody związane jest z większą diurezą, czyli zwiększonym oddawaniem moczu, ale odbywa się to bez zwiększonego wydalania składników niezbędnych do funkcjonowania organizmu. Składniki mineralne mogą być wydalane z moczem tylko, gdy osiągną wyższe od fizjologicznych stężenia w osoczu lub pod wpływem określonych substancji spożytych z żywnością (np. utrata magnezu w wyniku picia kawy czy wapnia w związku z nadmiernym spożyciem napojów zawierających kwas ortofosforowy). Picie wody źródlanej czy mineralnej nie powoduje zwiększonego wydalania składników mineralnych z organizmu

http://natemat.pl/82593,c...ownikow-natemat

pozdrawiam
  Temat: Rak nosogardła - guz szyi przerzutowy
marzena66

Odpowiedzi: 374
Wyświetleń: 155779

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2018-01-12, 16:30   Temat: Rak nosogardła - guz szyi przerzutowy
meteor napisał/a:
Ze względu na ilość gazów pani doktor nie mogła ocenić trzustki, chyba była niewidoczna.

A stosowałem się do wszystkich zaleceń, odnośnie przygotowania, do badania.

W sąsiedztwie trzustki mamy dwunastnicę, żołądek i jelita, czyli narządy, w których gromadzi się dużo gazu i z powodu tych otaczających narządów trzustka często jest trudna do oceny. Dość często zdarza się, że właśnie badanie usg nie jest w stanie ocenić trzustki poprzez gazy. To nie Twoje złe przygotowanie to anatomia.

pozdrawiam
  Temat: Rak nosogardła - guz szyi przerzutowy
marzena66

Odpowiedzi: 374
Wyświetleń: 155779

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-12-16, 02:00   Temat: Rak nosogardła - guz szyi przerzutowy
meteor napisał/a:
Więc które normy są prawidłowe?

Niektóre laboratoria dzielą wyniki na mężczyzn i kobiety, zazwyczaj laboratoria mają swoje ustalone normy i rzeczywiście w różnych laboratoriach ta skala może się różnić.
Tak uogólniając to kreatynina ma normę ogólna do 1,3 mg/dl nie dzieląc na płeć i to jest taka ogólnie przyjęta norma.
meteor napisał/a:
No i mam podwyższony cholesterol.

Czym więcej badań, tym więcej chorób mi wynajdują

"dajcie mi człowieka to paragrafy na niego znajdę", tak samo jest ze zdrowiem, im głębiej w las tym więcej drzew. Trochę dietki, wyeliminować co tłuste, smażone i będzie lepiej a jak wysoko ponad normę to trzeba tableteczkę. Pamiętaj, że stres też potrafi podnieść cholesterol.

pozdrawiam
  Temat: Rak nosogardła - guz szyi przerzutowy
marzena66

Odpowiedzi: 374
Wyświetleń: 155779

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-12-01, 21:40   Temat: Rak nosogardła - guz szyi przerzutowy
meteor napisał/a:
Jeszcze dojdzie do tego, że czekają mnie dializy, a może i przeszczep nerki.

No nie przesadzaj i nie pisz czarnych scenariuszy, to nie jakiś tragiczny poziom a po takim leczeniu jakie przeszedłeś nerki dostały trochę "w kość" i teraz muszą wrócić do formy.

Oj meteor, normalny scenarzysta z Ciebie już gotowy scenariusz piszesz dla siebie :omondieu:
  Temat: Rak nosogardła - guz szyi przerzutowy
marzena66

Odpowiedzi: 374
Wyświetleń: 155779

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-12-01, 07:31   Temat: Rak nosogardła - guz szyi przerzutowy
meteor napisał/a:
Mam za dużą kreatyninę, 1,36.

Co to oznacza, bo lekarz coś tak pokrętnie tłumaczył, że nic nie zrozumiałem.

Pisz proszę zawsze jednostki. Nie jest to jakoś dużo powiększone ale kreatynina to związek z nerkami.

pozdrawiam
  Temat: Rak nosogardła - guz szyi przerzutowy
marzena66

Odpowiedzi: 374
Wyświetleń: 155779

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-11-04, 19:01   Temat: Rak nosogardła - guz szyi przerzutowy
meteor,
Taka informacja dla Ciebie
Cytat:
Przed rozpoczęciem leczenia należy określić szczegółowo zasięg nowotworu (u chorych
leczonych chirurgicznie dokonuje się ostatecznej oceny na podstawie badania patomorfologicznego
usuniętych tkanek). Ocena stopnia zaawansowania pozwala dokonać wyboru najlepszej
taktyki leczenia i wiarygodnie określić wyniki. Ocena jest również niezbędna podczas
opracowań porównawczych. Diagnostyka zawsze obejmuje szczegółowe badanie przedmiotowe
ogólne i laryngologiczne (w tym — wziernikowanie bezpośrednie). Diagnostyka obrazowa
— zwykle komputerowa tomografia (KT), ale nierzadko również magnetyczny rezonans (MR)
i ultrasonografia (USG) — jest niezbędna w przypadku guzów głębiej położonych i trudno
dostępnych w bezpośrednim badaniu oraz wszystkich nowotworów o zaawansowaniu T2–4
lub z zajęciem węzłów chłonnych (cecha N+). Konieczne jest wykonanie podstawowych badań
wykluczających przerzuty odległe lub obecność drugiego, niezależnego, nowotworu dróg
oddechowych, które obejmują zwykle rentgenografię (RTG) klatki piersiowej w 2 projekcjach
i USG jamy brzusznej. U chorych kwalifikowanych do leczenia radykalnego w nowotworach
miejscowo zaawansowanych (III–IV stopień zaawansowania klinicznego) przydatne jest wykonanie
badania pozytonowej tomografii emisyjnej (PET, positrion emission tomography)

http://www.onkologia.zale...%20i%20szyi.pdf

meteor napisał/a:
Jak czytam, że Pauliśka i Leśny mają PET to mnie bierze zwątpienie czy nie postawili już nademną krzyżyka.


Bez takiego myślenia, widocznie masz chytrą lekarkę i uczepiła się jednego, trudno ją przekonać do przekroczenia pewnej granicy.
Powiedz lekarzowi podczas wizyty, że już masz wznowę, że znowu leczenie, że boisz się czy gdzieś indziej nic się nie czai w Twoim organizmie, żyjesz w ciągłym stresie, ciągle źle się czujesz i chcesz się przebadać całościowo bo w najbliższym czasie stres Cię zeżre i padniesz na serce, może taka rozmowa coś zadziała. Lekarz może wtedy zrozumie, że są podstawy do tego żeby przebadać pacjenta, zwłaszcza że choroba zaatakowała po raz kolejny.

pozdrawiam i nie stawiaj jeszcze krzyżyków.
  Temat: Rak nosogardła - guz szyi przerzutowy
marzena66

Odpowiedzi: 374
Wyświetleń: 155779

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-10-16, 14:09   Temat: Rak nosogardła - guz szyi przerzutowy
meteor,
Trzymamy kciuki, powodzenia chłopaku i wyjdź nie w takiej samej formie a w lepszej i zdrowy.

Trzymaj się i czekamy.
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group