1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 17
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Szpiczak mnogi jak długo bez chemii?
marzena66

Odpowiedzi: 191
Wyświetleń: 85309

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2018-01-29, 12:48   Temat: Szpiczak mnogi jak długo bez chemii?
KASIU

Mocno przytulam, wiesz że życzę Ci spokoju, Kasiu Tobie, mamie, bratu i pozostałej rodzinie składam wyrazy ogromnego współczucia ::rose::
  Temat: Szpiczak mnogi jak długo bez chemii?
marzena66

Odpowiedzi: 191
Wyświetleń: 85309

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2018-01-28, 16:39   Temat: Szpiczak mnogi jak długo bez chemii?
maxdata26,
Kasiu, to czas na pożegnanie. Strasznie mi przykro, że takie ciężkie i smutne chwile przed Wami. Bądźcie teraz wszyscy razem, to pomaga przejść ten trudny czas.

Z całych sił tulę Cię do serca.
  Temat: Szpiczak mnogi jak długo bez chemii?
marzena66

Odpowiedzi: 191
Wyświetleń: 85309

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2018-01-26, 22:03   Temat: Szpiczak mnogi jak długo bez chemii?
maxdata26 napisał/a:
Tata nie palił, nie pił i nie chorował na nic. Serce ma mocne i dlatego tak długo cierpi w tych chorobach

Znam to, moja teściowa też nigdy nie piła, nigdy nie paliła, nikt u niej w rodzinie nie chorował na raka a ona zachorowała na raka pęcherzyka żółciowego, wątroba" zżarta" przez raka i przerzuty gdzie się da i jak sama widzisz nawet Ci niepalący, niepijący i dbający o siebie też chorują na ciężkie choroby, nie ma reguły.
maxdata26 napisał/a:
Serce ma mocne i dlatego tak długo cierpi w tych chorobach.

Oj tak, to prawda, poszczególne organy się wyłączają a silne serce wciąż jeszcze pracuje, też u siebie w rodzinie miałam takie stwierdzenia przez lekarzy.

Teraz pielęgnujcie już każdą chwilę z tatą, bo są to chwile na wagę złota.

:tull:
  Temat: Szpiczak mnogi jak długo bez chemii?
marzena66

Odpowiedzi: 191
Wyświetleń: 85309

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2018-01-26, 21:30   Temat: Szpiczak mnogi jak długo bez chemii?
maxdata26,
Aż boję się napisać ale to już chyba bardzo blisko, strasznie mi przykro i chcę się mylić :-(
  Temat: Szpiczak mnogi jak długo bez chemii?
marzena66

Odpowiedzi: 191
Wyświetleń: 85309

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2018-01-26, 16:08   Temat: Szpiczak mnogi jak długo bez chemii?
Cytat:
Niestety nogi, ręka i brzuch spuchnięte.

Wodobrzusze? albo wątroba sobie nie radzi z pracą, odmawia posłuszeństwa i stąd również mogą pojawiać się opuchnięcia.

:tull:
  Temat: Szpiczak mnogi jak długo bez chemii?
marzena66

Odpowiedzi: 191
Wyświetleń: 85309

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2018-01-25, 10:50   Temat: Szpiczak mnogi jak długo bez chemii?
maxdata26 napisał/a:
Najgorsze, że głowa zdrowa, świadoma i wszystko wie.

Tak to jest bardzo niedobre i dla taty i dla Was. Może jakieś leki dla taty na wyciszenie/uspokojenie, żeby tato się nie bał tej sytuacji, swojej słabości, żeby zminimalizować strach/lęk bo na pewno tacie towarzyszy.

Mocno przytulam :tull:
  Temat: Szpiczak mnogi jak długo bez chemii?
marzena66

Odpowiedzi: 191
Wyświetleń: 85309

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2018-01-21, 22:22   Temat: Szpiczak mnogi jak długo bez chemii?
maxdata26,
Hemoglobina bardzo, bardzo niziutka, powiem to samo co MisiekW,
musicie się liczyć ze wszystkim, bardzo mi przykro, że takie trudne chwile przed Wami.

Mocno tulę :tull:
  Temat: Szpiczak mnogi jak długo bez chemii?
marzena66

Odpowiedzi: 191
Wyświetleń: 85309

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2018-01-10, 14:25   Temat: Szpiczak mnogi jak długo bez chemii?
maxdata26 napisał/a:
Ciągle ma gorycz w ustach.

Może jakieś leki zobojętniające kwas z żołądka, nawet w formie płynu czy też Ranni, Ranigast.
maxdata26 napisał/a:
bo ja straciłam nadzieję

Na pewno sytuacja jest poważna ale musisz wykrzesać z siebie siłę i wiarę a przede wszystkim zrobić wszystko żeby tato nie cierpiał a to już bardzo dużo i tyle możesz w tej chwili zrobić.

:tull:
  Temat: Szpiczak mnogi jak długo bez chemii?
marzena66

Odpowiedzi: 191
Wyświetleń: 85309

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2018-01-04, 22:29   Temat: Szpiczak mnogi jak długo bez chemii?
maxdata26,
Tak jak już Ci pisałam wyniki wątrobowe kiepskie ale może protezowanie coś pomoże.
maxdata26 napisał/a:
Czy tata będzie miał jakieś bóle czy zaśnie? Jak to może być?

Poczekajmy na wynik biopsji, na razie nie myśl o tym najgorszym.

:tull:
  Temat: Szpiczak mnogi jak długo bez chemii?
marzena66

Odpowiedzi: 191
Wyświetleń: 85309

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2018-01-03, 21:38   Temat: Szpiczak mnogi jak długo bez chemii?
Jeżeli byłby to naczyniak na wątrobie to raczej biopsji nie powinno się robić.

pozdrawiam
  Temat: Szpiczak mnogi jak długo bez chemii?
marzena66

Odpowiedzi: 191
Wyświetleń: 85309

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2017-12-30, 16:22   Temat: Szpiczak mnogi jak długo bez chemii?
maxdata26,

Tak jak pisze MisiekW, a protezowania nie chcą lekarze zrobić? to czasami pomaga.

Trzymaj się
  Temat: Szpiczak mnogi jak długo bez chemii?
marzena66

Odpowiedzi: 191
Wyświetleń: 85309

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2017-12-29, 21:20   Temat: Szpiczak mnogi jak długo bez chemii?
maxdata26 napisał/a:
I po kilku biopsjach był to naczyniak.

Przy naczyniakach nie robi się biopsji.
maxdata26 napisał/a:
Naczyniak olbrzymi mógł siè zezłośliwić w gruczolakoraka.

Naczyniak to naczyniak, zmiana łagodna a gruczolakorak to już zmiana złośliwa. Jakoś mi to jedno z drugim nie gra, skoro podejrzewano naczyniaka na wątrobie to nie powinna być robiona biopsja, teraz zmiana urosła więc może to być dalej naczyniak, one też się rozrastają. Dobrze by było zrobić MR, żeby określić czym ta zmiana jest na wątrobie. Oczywiście guz może blokować odpływ żółci, stąd ta żółtaczka.
Trzeba jak najszybciej zrobić protezowanie bo wysoka bilirubina tak osłabia tatę bo to zatruwanie organizmu toksynami i niebezpieczne.

pozdrawiam
  Temat: Szpiczak mnogi jak długo bez chemii?
marzena66

Odpowiedzi: 191
Wyświetleń: 85309

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2017-09-02, 21:15   Temat: Szpiczak mnogi jak długo bez chemii?
maxdata26 napisał/a:
Ma dostać mniejszą dawkę,

Nie dziwię się, że strach jest po takich przejściach ale jest nadzieja, że jak będą mniejsze dawki to nie będzie tak silnej reakcji organizmu, po to się między innymi zmniejsza, żeby nie było tak wielkiej toksyczności.

pozdrawiam i jak najmniej tego cierpienia.
  Temat: Szpiczak mnogi jak długo bez chemii?
marzena66

Odpowiedzi: 191
Wyświetleń: 85309

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2017-09-02, 16:19   Temat: Szpiczak mnogi jak długo bez chemii?
maxdata26,
Oj to "sponiewierało" tatę okrutnie, przykro mi, ważne że stan jest już unormowany i samopoczucie lepsze.

Czekamy zatem na wyniki TK z nadzieją, że zmiany się wycofają.

Trzymaj się, pozdrawiam
  Temat: Szpiczak mnogi jak długo bez chemii?
marzena66

Odpowiedzi: 191
Wyświetleń: 85309

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2017-06-30, 22:18   Temat: Szpiczak mnogi jak długo bez chemii?
maxdata26,
Uff, to raczej sepsa nie jest skoro tato się tak szybko "dźwignął"
maxdata26 napisał/a:
Nie ma się co łudzić, bo choroba jest bardzo zaawansowana, organizm wyniszczony. Cieszymy się każdym dniem i jakąkolwiek poprawą.

Jak najbardziej, każdy dzień z lepszym samopoczuciem i razem to wielki dar, z którego należy się cieszyć.

Pozdrawiam ciepło.
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group