1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czerniak ??
marzena66

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 5794

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-06-26, 19:47   Temat: Czerniak ??
Martyś napisał/a:
Marzenna 66. Nie zgadzam się co do szerokiego pierwotnego wycięcia i czekam aż potwierdzi tutaj ktoś bardziej doświadczony.

Doświadczona nie jestem, bo jak wiadomo, większość z nas onkologiem nie jest a tym bardziej chirurgiem onkologiem.
Decyzję o takim marginesie
nataniela napisał/a:
Operacja skóry - radykalne wycięcie zmiany do 1.5 cm ze wskazań.
zasugerował lekarz nie ja to po pierwsze, po drugie zasugerowałam jako osoba niedoświadczona żeby najlepiej zrobił to lekarz CHIRURG_ONKOLOG i On będzie najbardziej kompetentną osobą, która zdecyduje czy wyciąć jak mówią Zalecenia z 1-2 mm zapasem skóry zdrowej czy jedank będzie to dla takiego chirurga zmiana mocno podejrzana i bedzie jednak trzymał się zaleceń dermatogoga, nie mnie jako osobie niedoświadczonej to oceniać od tego sa lekarze.

Już widzę, że missy, była szybsza. Dzięki

pozdrawiam
  Temat: Czerniak ??
marzena66

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 5794

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-06-26, 17:16   Temat: Czerniak ??
szczecha napisał/a:
Pierwsza rzecz, którą na Twoim miejscu bym zrobiła (mając już kilkuletnie "doświadczenie") to poszłabym do rodzinnego i założyła kartę dilo.


Myślę, że za wcześnie na to i wątpię żeby lekarz rodzinny wydał kartę DILO. Na razie dermatolog nie stwierdził, że to czerniak. Raczej lekarze tacy chętni nie są do wydawania takich kart bez potwierdzenia. Jeśli okazałoby się to czerniakiem, czego absolutnie nie zyczę to wtedy jak najbardziej wypisza kartę DILO i wtedy pozostałe badania będą już robione z kartą.

Zgadzam się, że lepiej wyciąć u chirurga onkologa, zrobi to na pewno precyzyjnie.

To, że tak dużo wytną to lepiej,będzie spory margines w razie czegoś i nie trzeba będzie docinać jakby coś.

Tnij, sprawdzaj i póki nie ma ostatecznej diagnozy nie nakręcaj się niepotrzebnie, szkoda zdrowia.

powodzenia
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group