1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 11
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: podejrzenie Tu
marzena66

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 14923

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-07-02, 11:53   Temat: podejrzenie Tu
arawis,

Przyjmij moje najszersze wyrazy współczucia ::rose::

Już ciocia nie cierpi a to jest najważniejsze, trzymaj się,
  Temat: podejrzenie Tu
marzena66

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 14923

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-06-26, 17:09   Temat: podejrzenie Tu
arawis napisał/a:
,Powiedzcie, że dobrze, że Ciocia trafi na ten oddział?

Wolę hospicjum stacjonarne niż oddziały paliatywne ale wiadomo oddział oddziaowi nie równy i mogę miec ja tylko złe doświadczenia. Oczywiście jeśli pacjent cierpi nie zawsze potrafimy pomóc i wtedy jak najbardziej czy oddział czy HS jest potrzebne, liczy się przede wszystkim dobro pacjenta, żeby nie cierpiał i godnie przeżył czas który Mu pozostał.

Musisz się liczyć z różną sytuacją i być przygotowana na wszystko. Objawy u cioci takie końcowe (przepraszam) ale może trochę nawodnią, sprawdzą, ustawią leki objawowe i stan cioci jeszcze się trochę poprawi, tego nie wiem ale życze Wam sił a cioci jak najmniej cierpienia.

pozdrawiam
  Temat: podejrzenie Tu
marzena66

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 14923

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-06-24, 22:04   Temat: podejrzenie Tu
Trochę jak na pochemiczne skutki uboczne to za długo.
arawis napisał/a:
Ciocia nie chce jeść,

arawis napisał/a:
Ma ochotę na sos z kurek,

nie może jeść zapewne z postępu choroby, chorzy tracą apetyt, ma problemy z wypróżnianiem więc czuje się pełna i to też tworzy blokadę na jedzenie. Trzeba dawać tabletki na wypróżnienie, jeśli nie pomagają to lewatywa, niezbyt przyjemne ale czasami potrzeba. Zachcianki jak najbardziej spełniać nawet jak zje 2 łyżeczki. Może gdzieś na jakimś bazarku będą kurki.

pozdrawiam
  Temat: podejrzenie Tu
marzena66

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 14923

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-06-12, 20:16   Temat: podejrzenie Tu
arawis napisał/a:
Czy szpital mi udzieli odpowiedzi telefonicznie czy są już wyniki badań TK

Jeśli jesteś upoważniona to mogą udzielić informacji, że wynik jest ale co w nim jest to już się nie dowiesz.

Ja nie miałam nigdy problemu, żeby mi odpowiedzieli na takie pytanie więc myślę, że to akurat nie jest jakąs wielką tajemnicą czy wynik jest czy nie.

pozdrawiam
  Temat: podejrzenie Tu
marzena66

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 14923

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-06-08, 15:57   Temat: podejrzenie Tu
arawis

Koleżanki napisały dokładnie to co można zrobić. Oczywiście każda osoba jest inna i do każdej trzeba podejść indywidualnie. Ja jestem zwolenniczką prawdy powiedzianej w sposób taktowny i zapewnieniem, że bedziemy zawsze, pomożemy i zrobimy wszystko żeby przejść chorobę razem. Dlaczego prawdę?, otóż każdy człowiek ma coś do zrobienia, coś do zakończenia, coś do wyjaśnienia czy pożegnania się i musi mieć na to jakiś czas ale są osoby, które nie chca nic wiedzieć, choć domyślają się co im jest i co ich czeka ale nie chcą o tym rozmawiać. Są osoby, które są tak słabe psychicznie, że nie udźwigną żadnych złych informacji. Sama znasz ciocię najlepiej i wiesz co chciałaby usłyszeć, co chciałaby wiedzieć. Myślę, że najlepszą opcją jest odpowiadanie szczerze na zadawane pytania chorego, jeśli ciocia pyta bądź wobec niej szczera ale wiadomo, że odpowiadaj tak aby zapewnić ją, że jest w jakiś sposób bezpieczna.

pozdrawiam
  Temat: podejrzenie Tu
marzena66

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 14923

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-06-03, 22:29   Temat: podejrzenie Tu
arawis napisał/a:
ma mieć założony port, ze względu na problem z żyłami i myślę, że to dobre rozwiązanie.

Dobre
arawis napisał/a:
Czy to mogą być skutki uboczne chemii

Mogą jak najbardziej, bardzo często są biegunki albo zaparcia, równiez morfina może to powodować. Trzeba przed kolejną chemią poprosić lekarza żeby coś przepisał.
Jak są zaparcia można spróbować na razie czopek albo leki bez recepty, w aptece doradzą.
W jamie brzusznej nic niepokojącego się nie działo?, nie pamiętam.

pozdrawiam
  Temat: podejrzenie Tu
marzena66

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 14923

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-05-30, 23:41   Temat: podejrzenie Tu
arawis napisał/a:
Wnioskuję, ze ciocia dostała standardowy cykl chemii.

Tak, schemat PE, cisplatyna, etopozyd.
arawis napisał/a:
Ciocia czuje się kiepsko, ale myślę że ta pierwsza chemia ją mocno osłabiła, no i nie ukrywajmy, choroba taka a nie inna...

Choroba tak i jak najbardziej chemia do osłabienia równiez się dołożyła.

pozdrawiam
  Temat: podejrzenie Tu
marzena66

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 14923

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-05-28, 22:27   Temat: podejrzenie Tu
arawis napisał/a:
Ale ogólnie nie mam dobrych myśli.

To normalne, większość jak nie kazdy boi sie raka bo wciąż jest to choroba trudna do wyleczenia. Jak jest to rak złapany we wczesnym stadium to nadzieje jeszcze są ale jak mamy do czynienia z zaawansowaną chorobą to niestety ale te rokowania stają się mniej korzystne, wiesz to sama.

Dużo sił.
  Temat: podejrzenie Tu
marzena66

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 14923

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-05-23, 20:21   Temat: podejrzenie Tu
arawis napisał/a:
ma mieć zrobione TK głowy? Czy to jest standardowe postępowanie, czy lekarze mogą coś już podejrzewać?

Nie podejrzewać, tylko dobrze, że to robią, lepiej wszystko wykluczyć, zobaczyć jakie jest zaawansowanie choroby.Tylko się cieszyć, że lekarz nie skąpi na badania a dokładnie sprawdza.
arawis napisał/a:
Ciocia nie ma żadnych objawów, przynajmniej tak mi się wydaje i sama chora nie czuje, że coś nie tak jest z jej głową), to czy chemia będzie podana?

Jak już się coś czuje, czyli zawroty, bóle, mylenie faktów, jakies zaburzenia to wtedy już jest duże zaawansowanie i przerzutów w OUN może być sporo, małe, pojedyncze nie będą od razu dawały objawów więc chyba dobrze, że lekarze to sprawdzają.
Poza tym jeśli byłyby już przerzuty w OUN to trzeba naświetlić głowę, wdrożyć sterydy, żeby nie doszło do obrzęków, lekarze dmuchają na zimne i dobrze.
Chemię podadzą obojętnie jaki będzie wynik.

pozdrawiam
  Temat: podejrzenie Tu
marzena66

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 14923

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-05-16, 20:00   Temat: podejrzenie Tu
arawis napisał/a:
co może pomóc Cioci w dusznościach i problemach z oddychaniem.

Załatwcie z lekarzem, może koncentrator tlenu, cudów nie zdziała ale lepiej się będzie oddychało i psychicznie lepiej działa to na pacjenta. Przede wszystkim niech ciocia wysoko śpi/leży, poduszki wysoko ułożyć wtedy też lepiej się oddycha.

Przykro mi, że takie niekorzystne informacje na Was spadły, dużo sił do walki.
  Temat: podejrzenie Tu
marzena66

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 14923

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-04-16, 04:56   Temat: podejrzenie Tu
arawis napisał/a:
piszę w tym dziale choć wiem, że za chwilę mogę trafić do tymczasowego.

Patrząc na wynik raczej do Tymczasowego nie "wyrzucę", choć chcę to zrobić bardzo chętnie bo wtedy wiemy, że raka nie ma.
Tutaj wynik, który wstawiłaś jest na pewno niepokojący i wymagający dalszego wyjaśnienia co zresztą już jest zaplanowane i bardzo dobrze. Na razie mamy dwie opcje stan zapalny ale i tą gorszą opcję, wynik w każdym razie nie jest ładny.

Czekamy na wynik z bronchoskopii, pozdrawiam.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group