1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rozsiany proces nowotworowy w jamie brzusznej
marzena66

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 6871

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2019-03-03, 06:22   Temat: Rozsiany proces nowotworowy w jamie brzusznej
Ewa2305

Niech ta Pani uda się do lekarza, który kierował ją na TK czy też do lekarza rodzinnego i niech lekarza wystawi kartę DILO, ona ma za zadanie przyśpieszyć diagnostykę. Lekarz niech też wystawi skierowanie do szpitala i razem z tym kompletem dokumetów powinna być szybka diagnostyka. Można się z kartą udac do Centrum Onkologii i Oni równiez zlecą co jak dalej robić. Teraz podstawą jest ustalenie jaki jest rodzaj choroby, czyli pobranie wycinków do badania, decyzja czy coś jest operacyjne czy też nie i dopiero po tych wszystkich ustaleniach, decyzja jakie dalsze leczenie.

Powodzenia dla przyjaciółki i bardzo mi przykro z powodu odejścia Twojego taty, przyjmij moje wyrazy współczucia.
  Temat: Rozsiany proces nowotworowy w jamie brzusznej
marzena66

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 6871

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2019-02-04, 19:17   Temat: Rozsiany proces nowotworowy w jamie brzusznej
Ewa2305 napisał/a:
To jest najgorsza z diagnoz :brak możliwości leczenia

Może taty nie da się całkowicie wyleczyć jeżeli mamy raka rozsianego ale jest jeszcze chemioterapia paliatywna a może będzie istniała możliwość jakiś badań klinicznych, musicie szczerze porozmawiać z lekarzem. Wy już nic nie tracicie więc badania kliniczne byłyby dobrym rozwiązaniem ale pamietaj, że nie każdy się na nie kwalifikuje.

Ewa2305 napisał/a:
Tata to cudowny człowiek i nie zasłużył na taki koniec...

Jeszcze końca nie ma i wiem, że to Twoja najbliższa osoba i rozumiem Twoje słowa ale uwierz nikt nie zasługuje na tą chorobę, bo kazdy z tych chorych jest kimś bardzo bliskim dla kogoś. Póki tato jest trzeba ten wspólny czas chłonąć jak gąbkę.

pozdrawiam serdecznie.
  Temat: Rozsiany proces nowotworowy w jamie brzusznej
marzena66

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 6871

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2019-02-03, 11:32   Temat: Rozsiany proces nowotworowy w jamie brzusznej
Ewa2305,

Witaj na forum, przykro mi, że do nas dołączyłaś.
Ewa2305 napisał/a:
Może znacie jakiegoś lekarza który by podjął się leczenia gdy inni rezygnują.

Ewuniu raczej słabe nadzieje, bardzo mi przykro, nie wstawiłaś nam to fakt żadnych wyników badań więc trudno ocenić jak choroba jest rozsiana ale już samo stwierdzenie
Ewa2305 napisał/a:
ROZSIANY PROCES NOWOTWOROWY W JAMIE BRZUSZNEJ ze zmianami na wątrobie.
mówi niestety wszystko.

Trzeba poczekać na wynik histopatologiczny i może chemia paliatywna ale musimy poznać więcej danych, czyli wyniki badań obrazowych i rodzaj raka, wtedy może coś więcej postaramy się doradzić.

Jakiekolwiek leczenie zostanie podjęte to będzie już tylko leczenie paliatywne, myślę, że już czas jak najszybciej załatwić skierowanie pod opiekę HD, Oni ulżą w cierpieniu taty, pomoga przetrwać ten trudny czas.

Przykro mi ogromnie, że nic optymistycznego nie napisałam.
Pozdrawiam życząc dużo sił.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group