1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak niedrobnokomórkowy - diagnoza
marzena66

Odpowiedzi: 39
Wyświetleń: 11212

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-11-30, 06:03   Temat: Rak niedrobnokomórkowy - diagnoza
streetplayer

Bardzo Ci współczuje, przyjmij moje najszersze wyrazy wspóczucia ::rose::

Choroba okazała się mocno zaawansowana, organizm zbyt słaby do walki, dużo sił Ci życzę, mocno przytulam.
  Temat: Rak niedrobnokomórkowy - diagnoza
marzena66

Odpowiedzi: 39
Wyświetleń: 11212

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-11-27, 19:57   Temat: Rak niedrobnokomórkowy - diagnoza
streetplayer napisał/a:
Płacze już od 3 h bez przerwy, jestem wykończony..... czuje się taki bezradny...

Musisz się trzymać dla taty, On teraz w Tobie widzi swoją siłę. Oczywiście płacz bo musisz gdzieś te emocje wyrzucić. Tato jest w szpitalu, pod opieką lekarzy miejmy nadzieję, ze opanuja stan ale musisz też wiedzieć, że zapalenie płuc nie jest czymś dobrym w tej chorobie bo może się skończyć różnie. Na razie trzeba się trzymać nadziei, że antybiotyk pomoże, gorączka się zmniejszy.

Co do ośrodka nie pomogę, może wypowiedzą się osoby, które korzystały z tych placówek.

Trzymaj się i sił Ci życzę.
  Temat: Rak niedrobnokomórkowy - diagnoza
marzena66

Odpowiedzi: 39
Wyświetleń: 11212

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-11-13, 04:35   Temat: Rak niedrobnokomórkowy - diagnoza
streetplayer napisał/a:
że ma nowotwór płuc niedrobnokomórkowy

Na razie nie ma jeszcze wyniku histopatologicznego więc jest to tylko podejrzenie raka jakiego na razie nie wiadomo.
streetplayer napisał/a:
1. Czy ten opis TK jest naprawdę mocno podejrzany? Jak rokuje? Wiem, że potrzebna biopsja ale na 1 rzut oka?

tak jest mocno podejrzany. Jest guz, są zmiany w węzłach chłonnych, pogrubiałe przegrody, które mogą sugerować, że jest to rak z przerzutami, rozsiew choroby w płuccach, zbierający się płyn.
streetplayer napisał/a:
2. Czy guz 3 cm to duży?

Nie ogromny ale spory i nie ważne czy ma 15 mm czy 10 cm, rak to rak choroba niebezpieczna i już "maleństwa" rozsiewają szybko chorobę po organizmie jeśli nie ma leczenia a jak dostaje się do węzłów chłonnych to już bardzo szybo rozprzestrzenia się dalej.
streetplayer napisał/a:
3. Lekarz powiedział, że guz jest ulokowany obwodowo, a nie centralnie w pniu. To dobrze czy źle?

Nie wiem, nie bardzo mam czas zagłebiać się ale jeśli mamy raka z rozsiewem to według mnie małe ma to już znaczenie zwłaszcza w leczeniu, może ktoś bardziej znający się na anatomi odpowie jakie może to miec skutki.

Trzeba koniecznie przeprowadzić szybko badania dalsze, czyli pobranie materiału, wynik histopatologiczny i ewentualnie dalsze leczenie ale rzeczywiście wygląda to niestety na zmiany onkologiczne złośliwe..
streetplayer napisał/a:
Jest mi strasznie ciężko.

Na pewno, dla nikogo takie wiadomosci nie są czymś miłym, raczej wciąż każdego ta choroba przeraża i boimy się jej. Teraz mimo swojego ogromnego strachu i lęku musisz być silna dla taty bo Jemu potrzebne jest teraz wspacie i bycie z Nim.

Życzę dużo sił, pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group