1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Tracę mamę.. Strach.. Hospicjum..
marzena66

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 7456

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2018-09-13, 17:59   Temat: Tracę mamę.. Strach.. Hospicjum..
Natka87,
Droga Natko czasami hospicjum stacjonarne jest lepsze niż dom, zwłaszcza w tej chwili gdzie mama okrutnie cierpi. Tam opanują ból, tam pomogą mamie żeby nie cierpiała, w domu zwłaszcza przy małych dzieciach nie dasz mamie takiej medycznej pomocy. Do hospicjum możesz chodzić kiedy chesz i na ile chesz więc staraj się być z mamą jak najczęściej. Mama zapewne już i tak mniej kojarzy, bardziej będzie traktowała to jako kolejny szpital w którym Jej pomagają a Ty co zrobisz jak w nocy czy w okażdej porze dnia zacznie się coś dziać, hospicjum w locie nie przyjedzie, pogotowie tym bardziej więc lepiej mamie zapewnić odpowiednią opiekę medyczną, zwłaszcza teraz kiedy Jej stan jest bardzo ciężki.
Natka87 napisał/a:
A psychicznie dramat, ciągle się staram ale wewnętrznie się rozpadam.. Nie wiem jak mam się przygotować na to najgorsze..


Normalne, każdy z nas to przechodził i choć wiemy, że ten moment nastąpi wcześniej/później to nigdy na to nie jesteśmy gotowi ale musisz się z tą myślą po mału oswajać, że mamę tracisz, przepraszam za te słowa ale musi to do Ciebie dotrzeć i musisz to zacząć akceptowac bo sama się wykończysz a nic więcej nie jesteś w stanie zrobić jak tylko jak najwięcej przy mamie być i zapewnić Jej w tej chwili spokój o odpowiednią opiekę.
Natka87 napisał/a:
Mam też dzieci 4 i 6 lat i nie wiemy jak ich przygotować.

Jesli dzieci wiedzą, że babcia jest tak bardzo chora to powinnaś ich też przygotowywać do tego, że niebawem Babci może zabraknąć i będa mieli swojego Anioła stróża, który z nieba będzie się nimi opiekował, taka bajka albo można w to wierzyć, zalezy jakie kto ma poglądy na to ale dzieci na pewno uwierzą.
Natka87 napisał/a:
Lekarze mówią że z każdym dniem będzie coraz gorzej..

Przykro mi ale to prawda.

Dużo sił Ci życzę, zwłaszcza psychicznych i mocno przytulam :/pociesza:/
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group