1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Mięsak kości osteosarcoma
marzena66

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 19504

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2019-05-09, 18:31   Temat: Mięsak kości osteosarcoma
magmar555,

Informacje cudowne i niech tak dalej będzie jak najdłużej.

pozdrawiam
  Temat: Mięsak kości osteosarcoma
marzena66

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 19504

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2019-02-02, 10:03   Temat: Mięsak kości osteosarcoma
magmar555 napisał/a:
wznowa nie wykazano

Super, oby tak dalej.

pozdrawiam
  Temat: Mięsak kości osteosarcoma
marzena66

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 19504

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2018-07-27, 19:23   Temat: Mięsak kości osteosarcoma
magmar555 napisał/a:
Czy to mogą być skutki uboczne napromieniania?

Najprawdopodobniej tak, skutki radioterapii mogą być od razu, po miesiącach a nawet latach.
A jak jest gdzie indziej, wszędzie czysto?, nie ma żadnej wznowy w innym miejscu?, brat jest po bardzo intensywnym leczeniu, wiele operacji, wiele interwencji lekarskich to wszystko się odbija na stanie brata. Tak jak pytałam wyżej, czy nie ma gdzie indziej jakiś przerzutów czy wznowy? bo to równiez może przyczyniać się do gorszego stanu.

pozdrawiam
  Temat: Mięsak kości osteosarcoma
marzena66

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 19504

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2018-05-18, 21:44   Temat: Mięsak kości osteosarcoma
magmar555 napisał/a:
Myślę, że na hospicjum jest jeszcze za wcześnie.

To już Wasza decyzja, ja tylko doradziłam, że warto, po pierwsze dlatego, że pacjenci leczeni paliatywnie mają takie prawo, po drugie są ogromne kolejki do objęcia opieką przez hospicjum i jak jest już bardzo potrzebne to później jest problem bo długo się czeka. Można się zapisać i być w kolejce a umówić się z nimi, że jak będą pilnie potrzebni to wtedy na telefon się pojawią. Kolejna sprawa jak coś się złego dzieje to nie myślimy wtedy gdzie się udać czy wzywać pogotowie czy do szpitala a oni na pacjentów onkologicznych patrzą ze strachem tylko dzwonimy do hospicjum i mamy pomoc. To tylko z mojej strony wytłumaczenie a decyzja jest tylko Wasza.
magmar555 napisał/a:
Czy są znane przypadki wieloletniego przeżycia przy przerzutach do mózgu?

Przerzuty do OUN nie rokują dobrze ale jeśli macie szanse próbować to próbujcie, nigdy nie wiemy do końca jak choroba będzie postępować szybko, jak pacjent będzie sobie radził, ile będzie miał sił. Póki są jakieś metody leczenia to trzeba z tego korzystać.

pozdrawiam i dużo sił dla brata i dla Was (rodziny), tak masz rację, brat jest jeszcze młody.
  Temat: Mięsak kości osteosarcoma
marzena66

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 19504

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2018-05-17, 18:39   Temat: Mięsak kości osteosarcoma
magmar555 napisał/a:
Jakie wyniki badań konkretnie wkleić? Wszystko mam zeskanowane.

Ostatnie badania obrazowe.

Czy Wy jesteście pod opieką hospicjum domowego? Brat jeżeli nawet dostanie jakąś szanse na leczenie to będzie to już leczenie paliatywne, bardzo mi przykro. Niestety ale może być również opcja, że stan brata będzie już na tyle słaby, że każda chemia czy radioterapia mogłaby tylko zaszkodzić a nie pomóc.

Załatwcie opiekę hospicjum domowego, skierowanie, myślę, że to jest odpowiednia pora, Oni pomogą Wam przetrwać ten trudny czas a przede wszystkim pomogą bratu, żeby nie cierpiał, będa leczyć objawowo.

pozdrawiam serdecznie
  Temat: Mięsak kości osteosarcoma
marzena66

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 19504

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2018-05-15, 17:34   Temat: Mięsak kości osteosarcoma
magmar555,

Witaj na forum, bardzo mi przykro, że tyle złego spotkało Twojego brata, nie wygląda to dobrze, choroba postępuje, nie odpuszcza jak widzę. Nie wstawiłaś żadnych wyników więc tylko z Twojej wypowiedzi możemy wyciągnąć takie wnioski.

magmar555 napisał/a:
równocześnie zdiagnozowano raka nerki 2 guzy -

To był przerzut czy niezależny rak?
Przerzut do OUN to przerzut raka nerki, miesaka?, tak wszystko nieprecyzyjnie napisane, rozumiem, stres ale my nie mając danych konkretnych też niewiele możemy pomóc.

Gdzie brat się do tej pory leczył?
Tutaj wstawiam obecne Zalecenia leczenia mięsaków kości
http://www.onkologia.zale...aki%20kosci.pdf

pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group