1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 11
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Interpretacja wyników PET
marzena66

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 15490

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-12-20, 19:38   Temat: Interpretacja wyników PET
JaJaga,
jest dobrze, nie ma powodu do niepokoju, oby tak dalej.

pozdrawiam
  Temat: Interpretacja wyników PET
marzena66

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 15490

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-07-27, 19:04   Temat: Interpretacja wyników PET
JaJaga,

Poczytaj sobie proszę
http://www.onkologia.zale...ejscowieniu.pdf

pozdrawiam
  Temat: Interpretacja wyników PET
marzena66

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 15490

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-06-27, 19:22   Temat: Interpretacja wyników PET
JaJaga napisał/a:
Jutro idę do lekarza pierwszego kontaktu prosić o skierowanie na gastroskopie i kolonoskopie.


A Ciebie nie prowadzi żaden onkolog, który skierowałby na konkretne badania tylko wypisuje skierowanie lekarz rodzinny?, co onkolog na ten wynik?
Ja bym zrobiła TK jamy brzusznej i miednicy małej, badanie dokładne u ginekologa do kompletu.

pozdrawiam
  Temat: Interpretacja wyników PET
marzena66

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 15490

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-05-17, 18:09   Temat: Interpretacja wyników PET
JaJaga napisał/a:
Powiedział, że biopsja w/g niego nie trafiła w guza i aby stwierdzić jaki on jest nie ma sensu robić kolejnego kłucia tylko po prostu go wyciąć i zbadać.

Jeżeli lekarz chce się tego podjąć to uważam, za bardzo dobrą opcję bo niestety ale w wielu wypadkach zdarza się, że wyniki są fałszywie ujemne. Nie całe chore miejsce może mieć komórki raka i złe trafienie igły, nie to miejsce i już zakłamany wynik.

Powodzenia, chcę ciąć to lepiej dla "spokojności" to zrobić.

pozdrawiam
  Temat: Interpretacja wyników PET
marzena66

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 15490

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-04-21, 10:11   Temat: Interpretacja wyników PET
JaJaga,
Nic złośliwego, tutaj nie ma. Będzie zapewne obserwacja.

pozdrawiam
  Temat: Interpretacja wyników PET
marzena66

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 15490

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-04-16, 17:00   Temat: Interpretacja wyników PET
JaJaga napisał/a:
Mnie jednak chodziło o bardziej specjalistyczne badania gdyż u lekarza laryngologa -onkologa byłam (prywatnie więc bez skierowania) i p. doktor stwierdziła, że wszystko jej zdaniem jest w porządku.

Rozumiem, ale to laryngolog stwierdza, czy coś się dzieje w gardle/krtani i jeśli uzna, że coś tam jest niepokojącego to kieruje na badania typu jakieś wymazy czy bardziej specjalistyczne badania, które polegają na wkładaniu wzierników, oglądaniu gardła, przełyku, krtani i pobieraniu materiału z ewentualnie chorych miejsc.

Jeśli zaś chodzi Ci o zrobienie rezonansu to już żaden problem i wyjaśniła to missy,

pozdrawiam
  Temat: Interpretacja wyników PET
marzena66

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 15490

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-04-16, 13:01   Temat: Interpretacja wyników PET
JaJaga napisał/a:
Mam w związku z tym pytanie, do jakiego lekarza iść z tym problemem.

Gardłem jak i krtanią zajmuje się laryngolog i on powinien ocenić czy wszystko tam w porządku.

JaJaga napisał/a:
tylko nie wiem czy pomimo to muszę mieć skierowanie.

Na NFZ trzeba skierowanie, prywatnie do laryngologa nie potrzeba skierowania.

pozdrawiam
  Temat: Interpretacja wyników PET
marzena66

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 15490

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-04-07, 14:14   Temat: Interpretacja wyników PET
JaJaga,
Trudno doradzać, bo tak jak Ola napisała, do 10 mm jest obserwacja powyżej diagnozuje się zmiany ale też nie zawsze, to są tylko zalecenia. Masz dwa wyjścia, obserwacja i biopsja i to Ty musisz się zdecydować co robić. Biopsja nie taki diabeł straszny....., wszystko niesie jakieś ryzyko. Ja pewnie zrobiłabym badanie ponowne za 2 miesiące sprawdzające czy się coś z tym dzieje ale to ja bym tak postąpiła Ty musisz sama wybrać swoją drogę diagnostyki.

pozdrawiam i życzę dobrego wyboru.
  Temat: Interpretacja wyników PET
marzena66

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 15490

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-03-24, 15:48   Temat: Interpretacja wyników PET
JaJaga,
Oczywiście nie zawadzi odwiedzić przychodnię ale myślę, że u Ciebie kluczowe będą wyniki z biopsji.

pozdrawiam
  Temat: Interpretacja wyników PET
marzena66

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 15490

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-03-21, 16:08   Temat: Interpretacja wyników PET
JaJaga,
Czekamy na dalsze informacje.

Trzymaj się
  Temat: Interpretacja wyników PET
marzena66

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 15490

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-03-20, 19:04   Temat: Interpretacja wyników PET
JaJaga,
Witaj na forum.

Guzek w płucach jest niespecyficzny, jego SUV nie jest wysoki więc może nie być niczym poważnym. Natomiast bardzo niepokojące sa zmiany w gardle, bardzo wysoki SUV jak i w węźle również wysoki to niestety jest bardzo niepokojące i trzeba jak najszybciej to dalej przebadać, pobrac węzeł do badań hist.pat, czy biopsja węzła, nie wiem co tam lekarz zdecyduje. Na pewno obraz jest nieprawidłowy i tutaj może budzić podejrzenie nowotworowe.

JaJaga napisał/a:
Czy wynik PET skonsultować jeszcze z kolejnym onkologiem, czy może zrobić TK klatki piersiowej by upewnić się czy ten guz nie jest złośliwy.

Pierwsze to jak najszybciej wyjaśnić co się dzieje w gardle, to jest pierwsze co musisz zrobić szybko. Co do płuc to jakby się okazało, że w gardle toczy się proces nowotworowy to guzek w płucach może mieć charakter przerzutowy ale teraz nie guzek w płucu jest istotny a stan gardła, węzła to podstawa dalszego postępowania w Twoim wypadku.

pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group