1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 7
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak płuca prawego proszę o pomoc
marzena66

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 11467

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-04-30, 17:20   Temat: Rak płuca prawego proszę o pomoc
zaniedbała,

Przyjmij moje najszczersze wyrazy współczucia, przykro mi bardzo ::rose::

Trzymaj się dziewczyno psychicznie w tym trudnym dla Ciebie okresie.
  Temat: Rak płuca prawego proszę o pomoc
marzena66

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 11467

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-04-18, 17:09   Temat: Rak płuca prawego proszę o pomoc
zaniedbała napisał/a:
jest tylko złośliwa i nie wiem z czego to wynika

Sterydy powodują takie huśtawki nastrojów, powodują agresję, złośliwość i choroba, niemoc, słabość, gorsze samopoczucie to wszystko sprawia, że pacjenci wielokrotnie zachowują się inaczej niż dotychczas.

pozdrawiam
  Temat: Rak płuca prawego proszę o pomoc
marzena66

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 11467

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-04-10, 19:16   Temat: Rak płuca prawego proszę o pomoc
zaniedbała napisał/a:
możesz oszacować przybliżony czas działania tych sterydów.

Nie mogę, bo to nie tylko sterydy trzymają, one pomagają, ale jak silne będzie serce, jak choroba będzie postępowała bo będzie raczej na pewno, jak inne organy będą sobie dawały radę to wszystko ma wpływ na ilość tego czasu.
Zapewne mama gdyby zaliczyła taką pierwszą wizytę lekarza z Hospicjum poczułaby ulgę, poczułaby, że ktoś się Nią interesuje, chce pomóc, chce ulżyć ale wiadomo, nic na siłę ale ich opieka już powinna być.

Trzymaj się, pozdrawiam
  Temat: Rak płuca prawego proszę o pomoc
marzena66

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 11467

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-04-07, 13:56   Temat: Rak płuca prawego proszę o pomoc
zaniedbała napisał/a:
Myślę, że tutaj tylko i wyłącznie sterydy szkodzą-i-pomagają :(

W wypadku mamy na pewno pomagają, na jakiś czas trzymają chorego w pionie, zapobiegają obrzękom, stanom zapalnym, raczej więcej plusów niż minusów.

pozdrawiam
  Temat: Rak płuca prawego proszę o pomoc
marzena66

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 11467

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-04-02, 19:23   Temat: Rak płuca prawego proszę o pomoc
zaniedbała napisał/a:
Zrobiła się strasznie złośliwa, nigdy taka nie była, dogryza każdemu, mówi że jesteśmy wredni, ze chcemy się jej pozbyć, oddać do szpitala i sobie bimbać, nie wiem skąd się to bierze u niej, nigdy taka nie była :(

To wszystko wynik choroby, przyjmowania leków/sterydów, zmienia to wszystko naszych bliskich.

Dużo cierpliwości życzę i namawiajcie na lekarza bo pomoże Wam wszystkim a przede wszystkim mamie..
  Temat: Rak płuca prawego proszę o pomoc
marzena66

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 11467

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-03-14, 16:17   Temat: Rak płuca prawego proszę o pomoc
zaniedbała,
Niestety choroba jest już zaawansowana, nie ma przerzutów w jamie brzusznej ale zmiany są w płucach, zmiany są w OUN, zmiany są w węzłach chłonnych, choroba będzie postępowała. Jeżeli stan mamy pozwoli to tylko radio i chemioterapia tylko paliatywne, już nie wyleczy mamy, tylko poprawi Jej komfort życia, koniecznie sterydy żeby zapobiec obrzękom mózgu, uważaj bo mogą się pojawić ataki padaczki, bądź czujna i przygotowana. Koniecznie załatw skierowanie pod opiekę Hospicjum domowego i to szybko załatwiaj, mamie i Tobie będzie potrzebna pomoc fachowców a tylko hospicjum jest w stanie odpowiednio zabezpieczyć.

Dużo sił życzę.
  Temat: Rak płuca prawego proszę o pomoc
marzena66

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 11467

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-03-09, 06:56   Temat: Rak płuca prawego proszę o pomoc
zaniedbała,
U mamy stwierdzono raka gruczołowego. Wiemy, że z płuc był pobrany materiał, wiemy, że są przerzuty do OUN nic więcej nie wstawiłaś więc trudno cokolwiek pisać.

Jeżeli są przerzuty to w grę wchodzi tylko leczenie paliatywne, czyli nie wyleczy a ma poprawić mamy jakość życia, może zahamować chorobę ale to leczenie będzie zależne również od stanu mamy.

A jak wygląda jama brzuszna, były robione badania typu usg, TK jamy brzusznej?

Jeżeli chcesz więcej informacji to prosimy o wstawienie wyników typu TK, wtedy ocena jest bardziej precyzyjna, choć tutaj już wiadomo, że jest choroba zaawansowana z przerzutami odległymi, przykro mi.
zaniedbała napisał/a:
Mnogie guzy przerzutowe do OUN C79.3
Obrzęk mózgu

Dostała mama jakieś leki przeciwobrzękowe/sterydy?
Zaplanowane jest jakieś leczenie?, była wizyta u onkologa?, jest już jakiś dalszy plan?

pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group