1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz wątroby
marzena66

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 6628

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-02-13, 22:59   Temat: Guz wątroby
Lilianeczka napisał/a:
Pani Doktor stwierdziła, że to naczyniak na 99% i powiedziała, że dla mojego spokoju ........... mam zrobić ct.

Tak jak podejrzewałam, że może to być naczyniak ale dobrze doktor radzi tomograf wskazany.

pozdrawiam
  Temat: Guz wątroby
marzena66

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 6628

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-02-09, 06:44   Temat: Guz wątroby
Lilianeczka napisał/a:
Czy to normalne, że w głowie tysiąc myśli?!

Normalne i niestety psychika zawsze podpowiada te najgorsze scenariusze. Na razie nikt nie postawił Ci jeszcze ostatecznej diagnozy i nie dobijaj się sama.
Lilianeczka napisał/a:
Do tego wszystkiego mam depresję, która nie ukrywam,

Mam nadzieję, że to leczysz a jak nie to koniecznie bo będziesz się czuła tylko gorzej, czasami bez leków trudno przetrwać więc antydepresanty są koniecznością.
Lilianeczka napisał/a:
mam dwoje wspaniałych dzieci, które chce wychować na dobrych ludzi

Przestań o tym myśleć, bo tak jakbyś się żegnała z życiem a nie masz jeszcze do tego powodów, wychowasz. Nie każdy guz jest rakiem, czasami w wątrobie tworzą się naczyniaki, czasami guzy, które są w wątrobie są guzkami typu FNH, zwłaszcza narażone są na nie kobiety przyjmujące leki antykoncepcyjne.

Na razie musisz uzbroić się w cierpliwość, poczekać na wynik TK i nie roztaczać czarnych wizji.

pozdrawiam
  Temat: Guz wątroby
marzena66

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 6628

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-02-08, 12:01   Temat: Guz wątroby
Lilianeczka napisał/a:
Idę na TK pod koniec miesiąca.

Bardzo dobrze i musisz to dokładnie sprawdzić.
Lilianeczka napisał/a:
czytając w internecie różnego rodzaju publikacje przypisuje sobie wszystkie objawy każdego rodzaju nowotworu

Czytając w internecie różne "mądrości" można dojść do wniosku, ze każdy katar i kaszel to na pewno rak płuc więc daruj sobie takie informacje dla własnego dobra, będzie wynik i wtedy będziesz się martwiła albo skakała z radości a podejrzewam, że będzie to ta druga opcja.

powodzenia i czekamy na info.
  Temat: Guz wątroby
marzena66

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 6628

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-02-07, 15:41   Temat: Guz wątroby
Arek1 napisał/a:
Jeśli jest "jakaś" zmiana to trzeba określić czym jest

Ależ oczywiście, dlatego napisałam, że takich rzeczy się nie zostawia tylko wyjaśnia i zrobienie TK jest wręcz koniecznością. Żeby koleżanka nie czekała do maja, to może hepatolog i szybciej to pójdzie albo niestety jak większość z nas robi, TK prywatnie.
Arek1 napisał/a:
i karta DILO jest pomyślana też w tym kierunku.

Pomyślana jest w kierunku podejrzenia choroby nowotworowej i szybkiej diagnostyki, tutaj żaden lekarz na razie nie podejrzewa raka więc wątpię żeby któryś wypisał kartę DILO. Po TK jeśli obraz byłby niepokojący to jak najbardziej kartę DILO lekarz wypisze.

pozdrawiam
  Temat: Guz wątroby
marzena66

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 6628

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-02-06, 23:24   Temat: Guz wątroby
Arek1 napisał/a:
Moim zdaniem lekarz pierwszego kontaktu powinien wystawić kartę DILO ,

Spokojnie na razie jest sugestia robiącego badanie, że jest podejrzenie naczyniaka. Dopóki lekarz nie ma podejrzenia, że zmiana jest nowotworowa, nie ma podejrzenia raka nie wystawia się karty DILO, żeby ją wystawić muszą być podstawy, tutaj na razie takich brak.

Owszem jest jakaś zmiana ale na razie nie jest jednoznacznie określona i należy to jak najbardziej wyjaśnić, bo takich zmian się nie zostawia i trzeba mieć pod kontrolą. Jak najbardziej warto zrobić TK jamy brzusznej ale na razie nie ma powodu do większego niepokoju.

Lilianeczka napisał/a:
czy z takim wynikiem mogę się zapisać do onkologa?

Możesz ale nie wiem czy jest w tej chwili taki sens, onkolog leczy raka u Ciebie nikt takiej diagnozy nie postawił, trzeba to przebadać dalej czyli TK i dopiero albo będzie powód do niepokoju albo będzie tylko obserwacja bo będzie to tak jak sugeruje lekarz tylko naczyniak. Może również wybrać się do hepatologa, on zajmuje się konkretnie wątrobą.

pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group