1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Prośba o pomoc w wyjaśnieniu i interpretacji wyników
marzena66

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 3454

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-10-22, 08:23   Temat: Prośba o pomoc w wyjaśnieniu i interpretacji wyników
Angelika87, witaj na forum.
Proszę umieszczać wyniki badań bez danych pacjenta i lekarzy, poprawiłam.

Angelika87, przykro mi ale nie wygląda to dobrze. Choroba nowotworowa jest bardzo mocno zaawansowana. W płucach jest mocno rozsiany proces nowotworowy, zaatakowane są oba płuca przez raka. Mamy powiększone węzły chłonne w śródpiersiu co niestety może wskazywać na charakter przerzutowy i niestety są już przerzuty odległe do wątroby.

W takim wypadku o operacji nie ma już mowy a leczenie może być tylko paliatywne czyli nie z celem wyleczenia pacjenta a jedynie poprawienie Jego komfortu życia, minimalizowanie objawów wynikających z choroby i ewentualne przedłużenie życia.
Angelika87 napisał/a:
Czy na podstawie tego co mamy można określić stadium zaawansowania choroby?

Stadium choroby najwyższe IV, ze względu na przerzuty okoliczne jak i odległe.

Leczeniem w teściowej przypadku może być chemioterapia i/lub radioterapia paliatywna.

Angelika87 napisał/a:
co oznaczają te wszystkie medyczne terminy, gdzie z takim schorzeniem najlepiej podjąć leczenie w województwie śląskim.

W tej chwili trzeba poczekać na wynik histopatologiczny bo bez tego nie ruszycie z dalszym leczeniem. Już załatwiajcie jakieś dobre Centrum Onkologiczne, bo wynik będzie na dniach i dopiero zostanie dobrany schemat leczenia teściowej.

Co do Ośrodka nie pomogę bo to nie moje rejony ale na pewno ktoś wskaże jakiś ośrodek, możesz też poszukać poprzez wyszukiwarkę forumową i póki nikt nie da jakiś namiarów przejrzyj proszę ten link https://www.onkomapa.pl/.

Przykro mi, że nie mam dla Ciebie lepszych informacji ale niestety sytuacja jest bardzo poważna.

pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group