1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak z przerzutami.
marzena66

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 5728

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2017-08-12, 07:38   Temat: Rak z przerzutami.
wiola 70,
Przyjmij najszczersze wyrazy współczucia, bardzo mi przykro ::rose::
  Temat: Rak z przerzutami.
marzena66

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 5728

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2017-07-24, 16:14   Temat: Rak z przerzutami.
wiola 70 napisał/a:
Chyba to saturacja a nie słaba asekuracja ...

Nawet na pewno saturacja.

Nie wiem czy siostra się jeszcze dźwignie ale musicie się nastawić na wszystko.

pozdrawiam
  Temat: Rak z przerzutami.
marzena66

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 5728

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2017-07-22, 08:37   Temat: Rak z przerzutami.
wiola 70 napisał/a:
Siostra ma trudności z przełykaniem,

Jeśli będzie się to powtarzało trzeba pomyśleć o zmianie podawania leków z doustnych na podskórne bo siostra może się udławić.
wiola 70 napisał/a:
stolec był smolisty

Najprawdopodobniej krwawienia z przewodu pokarmowego.
wiola 70,
Nie wiem jak jest dzisiaj ale Twój ostatni wpis brzmi mocno niepokojącą, tak jakby siostra zbliżała się do końca swojej drogi, obym się myliła.

Trzymaj się, przytulam.
  Temat: Rak z przerzutami.
marzena66

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 5728

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2017-07-19, 16:23   Temat: Rak z przerzutami.
wiola 70 napisał/a:
W chwili obecnej nie brano wycinków do badań.

Nie brano dlatego, że jest to przerzut a stan siostry i tak nie pozwala na dalsze leczenie więc po to żeby siostrę narażać na stres i wysiłek to już nie ma sensu.

Musicie dbać w tej chwili razem z Hospicjum o Jej komfort życia i dbać o to, żeby siostra jak najmniej odczuwała skutki choroby.
wiola 70 napisał/a:
,chce by wynająć rehabilitanta,bo twierdzi że jak czuje ból nóg to i może chodzić.

Raczej mało prawdopodobne żeby rehabilitacja siostrze pomogła, niech na ten temat z siostrą porozmawia lekarz czy pielęgniarka z Hospicjum. Jeśli będą uważali, że ma to jakiś sens to może jest w hospicjum taka osoba i mogłaby przyjść do siostry.

pozdrawiam i życzę dużo sił.
  Temat: Rak z przerzutami.
marzena66

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 5728

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2017-07-17, 16:58   Temat: Rak z przerzutami.
wiola 70 napisał/a:
Siostra (55lat) miała niezłośliwego raka trzonu macicy,w ubiegłym roku nowotwór niezróżnicowany i był to typowy przerzut(skąd nie wiadomo)

Dalej nic nie mogę zrobić z Twoimi wiadomościami bo:
wiola 70 napisał/a:
niezłośliwego raka

nie ma czegoś takiego jak "niezłośliwy rak", rak jest zawsze złośliwy może być jedynie nowotwór niezłośliwy i nie wiem w takim razie co siostra miała czy raka czy niezłośliwy nowotwór.
wiola 70 napisał/a:
nowotwór niezróżnicowany i był to typowy przerzut(skąd nie wiadomo).

to już musiał być rak, lub nowotwór złośliwy ale czego ten nowotwór niezróżnicowany?
wiola 70 napisał/a:
Lekarze mówią nam,że to juz koniec,bo rak zrobił się strasznie agresywny

Jeżeli u siostry występują już przerzuty odległe to stan jest mocno zaawansowany i niestety ten koniec może przyjść w każdej chwili.

Jak siostra się czuje, ma jakieś dolegliwości?
To, że jesteście pod opieką Hospicjum to bardzo dobrze, bo Oni są w stanie najlepiej zadbać żeby siostra nie cierpiała i zajmą się leczeniem objawowym.

Strasznie to u Ciebie pomieszane i nie można nic z niczym połączyć w związku z powyższym żebyś uzyskała jakąś pomoc przenoszę Twoje posty do Opieki Paliatywnej, do osobnego wątku.

pozdrawiam
  Temat: Rak z przerzutami.
marzena66

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 5728

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2017-07-16, 18:49   Temat: Rak z przerzutami.
wiola 70,
Proszę sprecyzować dane w poście, bo po pierwsze każda historia ma swój własny wątek po drugie nie wiem w jakim dziale umieścić Twój post.

Czy siostra miała raka trzonu macicy a obecnie mamy nowy niezależny rak kręgosłupa, czy to są przerzuty raka, na którego siostra wcześniej chorowała.

Proszę uzupełnić informacje, wtedy wątek trafi w odpowiednie miejsce i postaramy się pomóc.

pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group