1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Przerzut do kości. Ognisko pierwotne nieznane
marzena66

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 4828

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2017-07-18, 18:07   Temat: Przerzut do kości. Ognisko pierwotne nieznane
madziar,
Jak napisała nasza doktor Madzia70, leki niech mama bierze ale koniecznie dążcie do zrobienia jak najszybciej badania PET, zresztą jest to nawet w przypadku mamy sugerowane.

pozdrawiam
  Temat: Przerzut do kości. Ognisko pierwotne nieznane
marzena66

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 4828

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2017-07-17, 17:30   Temat: Przerzut do kości. Ognisko pierwotne nieznane
madziar,
Myślę, że dość liczne zmiany w kośćcu oraz złamanie powoduje u mamy takie bóle i problemy z poruszaniem.

Rzeczywiście jest naciek ale nie można na podstawie tego stwierdzić, że jest to na pewno rak/przerzut. Żeby postawić taką diagnozę trzeba pobrać materiał do badań histopatologicznych, nie można leczyć pacjenta w ciemno. Tylko wynik badania z miejsca chorobowo zmienionego może powiedzieć co mamie dolega.
To, że mama miała radioterapię to jak najbardziej prawidłowo bo powinno pomóc na bóle z którymi mama się zmaga i powinno po niej być trochę lepiej.
madziar napisał/a:
Czy ktoś może mi wyjaśnić, dlaczego ten naciek nie może być naciekiem zapalnym, gruźliczym? Co wskazuje na to, że jest nowotworowy? A jeśli już jest nowotworowy to na jakiej podstawie mówi się o przerzutach? Czy nie może to być właśnie ognisko pierwotne?

Ja Ci nie powiem bez dalszej diagnostyki, że to na pewno naciek nowotworowy bo nie wiem. A gdzie jest napisane w badaniach, że to przerzut bo albo nie doczytałam albo nie ma tego w dokumentacji, możesz wskazać na którym wyniku zmiany są określone jako przerzuty?

Nie potrafię odpowiedzieć na te pytania, które zadałaś bo dla mnie leczenie bez diagnozy nie powinno mieć miejsca, bo niby na co, na raka, którego nie stwierdzono?, na jakiego raka?, przecież każdy rak ma swój schemat leczenia?

Zresztą na wyniku z badań macie zaznaczone, że powinna się odbyć głębsza diagnostyka.

pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group