1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 45
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: prosze o interpretację RTG
marzena66

Odpowiedzi: 150
Wyświetleń: 82114

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-01-11, 17:59   Temat: prosze o interpretację RTG
babazakolkiem,
Dzielna kobieto, mocno trzymam za Ciebie kciuki i czekam jak tutaj większość na informacje.

Dużo sił dziewczyno.
  Temat: prosze o interpretację RTG
marzena66

Odpowiedzi: 150
Wyświetleń: 82114

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-01-03, 09:25   Temat: prosze o interpretację RTG
babazakolkiem,
Jeżeli źle tolerujesz lek jak najbardziej trzeba go zmienić.

Normalne, że masz strach przed operacją ale skoro lekarze się na nią decydują to myślę, że jest to dobra decyzja.

Trzymaj się i walcz dalej tak dzielnie jak do tej pory, pozdrawiam.
  Temat: prosze o interpretację RTG
marzena66

Odpowiedzi: 150
Wyświetleń: 82114

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-12-06, 11:57   Temat: prosze o interpretację RTG
Ja również odetchnęłam z ulą, ze się odezwałaś. Ciężką drogę przeszłaś jak widzę, ale dużo z tego było pozytywnych informacji i leczenie było w dużej mierze z dobrymi efektami. Sterydy na pewno pomogą, jeżeli jest to rzeczywiście przerzut/guz do OUN. Jeżeli jest opcja operacji i chętny lekarz, który operację wykona to jak najbardziej poddawaj się jej.

Trzymam mocno za Ciebie kciuki, dzielna z Ciebie dziewczyna, bardzo dzielna.
  Temat: prosze o interpretację RTG
marzena66

Odpowiedzi: 150
Wyświetleń: 82114

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-11-05, 19:01   Temat: prosze o interpretację RTG
Też myślę i czekam i to milczenie mnie strasznie niepokoi.
  Temat: prosze o interpretację RTG
marzena66

Odpowiedzi: 150
Wyświetleń: 82114

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-03-02, 13:47   Temat: prosze o interpretację RTG
babazakolkiem,

Ewuniu, nareszcie się do nas odezwałaś, daj znać od czasu do czasu bo dużo osób o Tobie myśli i czekamy na wieści od Ciebie :)

Bardzo się cieszę z takich informacji, wracaj do sił a jakieś dolegliwości na pewno będziesz odczuwała, większe/mniejsze ponieważ wciąż choroba w Tobie drzemie i jesteś po ciężkim leczeniu.

Napisz jaki jest dalszy plan, czy skończyłaś na razie chemię, czy dalej jest kontynuowana, jak dalej jest zaplanowany Twój plan leczenia?

Ściskam mocno i sił Ci dziewczyno życzę :tull: Dzielną tą mamę ma synuś :)
  Temat: prosze o interpretację RTG
marzena66

Odpowiedzi: 150
Wyświetleń: 82114

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-12-17, 16:32   Temat: prosze o interpretację RTG
babazakolkiem napisał/a:
Z dużej chmury mały deszcz

Ufff, jaka ulga. Skoro wyniki nerkowe dobre, brak dolegliwości ze strony pęcherza to nie ma się już co zastanawiać od czego te bóle, mogą to być bóle, które są skutkiem chemii, którą przyjmujesz.
babazakolkiem napisał/a:
Potwornie mnie swędzi skóra głowy i twarzy.

Raczej to nie wina szamponu, kosmetyków tylko chemii, choć teraz jak najmniej stosuj tych preparatów kosmetycznych albo bardziej naturalne, eko żeby skóra jak najmniej dostawała pożywek.
Powinnaś to zgłosić lekarzowi bo po co masz odczuwać jakiś dyskomfort a można sobie pomóc lekami na alergie/leki przeciwhistaminowe, do ustalenia z lekarzem.

Trzymaj się Ewo.
  Temat: prosze o interpretację RTG
marzena66

Odpowiedzi: 150
Wyświetleń: 82114

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-12-13, 06:25   Temat: prosze o interpretację RTG
babazakolkiem napisał/a:
Wiem, tylko tak strasznie się boję że tyle walki, tyle czekania a teraz mi nerki mają nie dac rady?

Ja wiem Ewo, że tego się boisz, że tyle czekałaś na leczenie i jedna rzecz mogłaby przekreślić wszystko ale niestety czasami tak silne leczenie, toksyczne leczenie "atakuje" inne narządy, nie tylko niszczy w nas wroga ale i zdrowe komórki dostają nieźle popalić. Jest jakaś nadzieja, bo niedawno robiłaś wyniki z moczu, kreatyninę na pewno i nie było tam żadnej tragedii więc nie stresuj się na wyrost, może po prostu umiejscowił się tam ból, przy chemii różne bóle wędrują po organizmie, samopoczucie bywa okropnie paskudne ale z czasem to mija. Ewuniu Ty musisz bez względu na to jak potoczy się dalsze leczenie zgłaszać każde nieprawidłowości. Wiesz lepiej na początku nad czymś zapanować niż miałabyś sobie bardzo zaszkodzić i spowodować nieodwracalny proces.
A może nie będzie nic złego a Ty przeżywasz przez to ogromniasty stres.
babazakolkiem napisał/a:
ale powiedziała, że ma mieszane uczucia, że niestety jednak obstawia meta i będziemy dmuchać na zimne.

Oczywiście czujność trzeba zachować ale tak w tej głowie to na razie "na dwoje babka wróżyła", jednoznaczny wynik nie jest, że to na pewno przerzuty.
babazakolkiem napisał/a:
Ja teraz z kolei boję się, czy zauważę u siebie wszystkie objawy? Czy nie przeoczę czegoś ważnego jeśli chodzi o tę głowę?

Po pierwsze Ewo będąc w programie badań, jesteś kontrolowana, chyba nawet bardziej niż pacjent w tradycyjnym ośrodku więc kolejne badania rozwieją wątpliwości co do zmian w OUN, po drugie objawy ze strony głowy dość szybko dają znać, będziesz jak nie Ty to rodzina zauważy jakieś Twoje zagubienie. Też na razie nie nakręcaj się tym bo wpływu na to już nie masz a tez jednoznaczne to nie jest czy są przerzuty w głowie czy pochemiczne zmiany a ta opcja jak najbardziej też istnieje.

Ewuniu jesteś bardzo dzielną i silną dziewczyną, ja nieustająco przytulam Cię mocno i mocno trzymam kciuki żebyś zatrzymała tą wstrętną chorobę :tull:
  Temat: prosze o interpretację RTG
marzena66

Odpowiedzi: 150
Wyświetleń: 82114

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-12-11, 20:30   Temat: prosze o interpretację RTG
babazakolkiem,
Ewuniu Ty już trochę chemii przyjęłaś i niestety chemia ma to do siebie, że może uszkadzać nerki. Ja wiem, że czekałaś na te badania, że czekałaś na lek ale nie możesz lekceważyć u siebie żadnego objawu i jeśli czujesz jakiś ból nerek to koniecznie trzeba to sprawdzić, może parametry nerkowe poszły w górę, nie można przecież doprowadzić do niewydolności bo będzie kolejny problem, picie tutaj nie pomoże.
babazakolkiem napisał/a:
Czy jest możliwe, że scyntygrafia nie wykaże ogniska chorobowego???

Scyntygrafia jakby coś w ramieniu było to by to wykazała, mogą to być bóle przebijające.
babazakolkiem napisał/a:
w MRI głowy - tu niestety mam dwa małe ogniska - bardzo małe ale są

Bardzo niedobrze by to było.
babazakolkiem napisał/a:
Jeśli jutro będzie tak samo - zadzwonię do pani dr, ale co jeśli każe mi odstawić lek???? Strasznie się tego boję :( Trzy miesiące pracy, czekania nerwów i teraz nerki???? Załamuje mnie to.

Na prawdę musisz to zgłosić dla własnego dobra. Nie myśl o najgorszym, może to będzie inny powód nie nerkowy ale sprawdzić trzeba.
babazakolkiem napisał/a:
Powiem wam, że wiele myślę o tym wszystkim, te badania kliniczne - człowiek jest trochę jak królik doświadczalny

Oczywiście, że trochę tak, nie ma się co oszukiwać ale Ewo trzeba leki testować, każdy lek, który wejdzie do obrotu musi być sprawdzony a w Twoim stanie nie będę oszukiwała jest to jedyna szansa na powstrzymanie choroby, przykro mi to pisać ale jesteś mądrą kobietą i sama zdajesz sobie z tego sprawę.
Co do wyników biochemicznych to żadnej tragedii nie ma.
Czy zmiany w OUN to według lekarza na pewno przerzuty?, czy wynik leczenia chemioterapią , zmiany po chemioterapii?

Nieustająco mocno za Ciebie trzymam kciuki i bardzo mocno przytulam życząc Ci ogromnych sił w tej trudnej drodze.
  Temat: prosze o interpretację RTG
marzena66

Odpowiedzi: 150
Wyświetleń: 82114

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-11-15, 10:30   Temat: prosze o interpretację RTG
babazakolkiem,
Ewuniu oczywiście sama wiesz czy wspomagać się lekami przeciwbólowymi czy też nie bo Ty wiesz jaka to skala bólowa i tak jak piszesz jak mocno boli to nie zgrywamy bohatera tylko sobie pomagamy lekami.

Bardzo się cieszę, że już niebawem rusza leczenie. Jesteś w moich myślach bo rzeczywiście "mordowałam" naszą Madzię, że w Twoim wypadku pomoc jest Ci potrzebna i cieszę się szczególnie, że tą pomoc dostałaś i masz "grupę wsparcia", która nad Tobą czuwa, ufff zrobiło mi się wreszcie lżej, że już Cię wzięli w "obroty"

Trzymaj się Ewuniu i miejmy nadzieję, że leczenie przyniesie jakiś efekt za co mocno ściskam swoje łapy.

:tull:
  Temat: prosze o interpretację RTG
marzena66

Odpowiedzi: 150
Wyświetleń: 82114

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-11-12, 18:39   Temat: prosze o interpretację RTG
babazakolkiem napisał/a:
pobolewa mnie w zasadzie wszędzie

To są najprawdopodobniej bóle przebijające, Ewo nie cierp bólowo bo to też nie pomaga Twojej psychice, porozmawiaj z lekarzem, bierz leki przeciwbólowe, pomóż sobie i nie cierp.

Na pewno jeszcze to wszystko potrwa, badania, później czekanie na wyniki, wszystko trwa długo, za długo nie będę tego ukrywała i chciałabym bardzo żebyś już była w dobrych rękach i zaczęła terapię.
babazakolkiem napisał/a:
Boję się zobaczyć te wyniki.

Wiem, na pewno się boisz i Ewo nie pocieszę Cię niczym choć bardzo bym chciała. To co już jest to tak wyjdzie, nie masz na to żadnego wpływu, musisz się nastawić po prostu na wszystko, na to, że może być gorzej niż było, ponieważ nie ma leczenia więc i zmiany mogą ulec zwiększeniu, przygotuj się na to psychicznie, żeby wynik Cię nie załamał a może i życzę Ci tego będzie wszytko na tym samym poziomie bo bez leczenia na regresję trudno liczyć.

Całym sercem jestem Ewo z Tobą i tak bardzo czekam na jakieś lepsze wieści od Ciebie.
:tull:
  Temat: prosze o interpretację RTG
marzena66

Odpowiedzi: 150
Wyświetleń: 82114

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-11-05, 10:16   Temat: prosze o interpretację RTG
babazakolkiem napisał/a:
Niestety, jestem pewna że to przerzut.

Niestety ale istnieje takie prawdopodobieństwo jak również nie wynik przerzutu tylko ból, który umiejscowił się akurat w tym miejscu. Ty masz bardzo zaatakowane węzły chłonne, masz sporo tych zmian w płucach więc bóle możesz odczuwać w różnych miejscach. Można byłoby pokusić się o scyntygrafię żeby sprawdzić czy przerzuty nie objęły kości, bo też istnieje takie prawdopodobieństwo i wtedy bóle kostne są dość mocne.
babazakolkiem napisał/a:
NIe ma złudzęń, ostatnią chemię wzięłam 18.8. a nowej jeszcze nie mam. Wciąż czekam na sygnał,

Dlaczego to tak długo trwa?, czym jest to uzasadnione?, masz stanowczo za długą przerwę w leczeniu, to działa bardzo na Twoją niekorzyść. Jaki jest powód tak długiego wyczekiwania?, czekasz na klasyfikację do badań klinicznych?, coś innego?, monituj, dzwoń, dopytuj, bo już za długo czekasz na kolejne leczenie.
babazakolkiem napisał/a:
Czy brać tabletki p/bólowe? Czy to ma sens? Czy to trzeba naświetlić może? Czy czekać na tę chemię "lada dzień"?

Jak napisałam wyżej, zrób coś żeby przyśpieszyć leczenie albo przynajmniej niech Ci określą mniej więcej termin. Jeżeli byłby to przerzut można to bolące miejsce naświetlić. Leki przeciwbólowe? jak najbardziej, nie męcz się dziewczyno, niech lekarz Ci coś wypisze czy tabletki, czy plastry przeciwbólowe, nie męcz się i tak Ci siada psychika ze względu na czekanie to po co masz się jeszcze męczyć z bólami.

pozdrawiam Ewuniu.
  Temat: prosze o interpretację RTG
marzena66

Odpowiedzi: 150
Wyświetleń: 82114

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-09-20, 21:34   Temat: prosze o interpretację RTG
babazakolkiem napisał/a:
wykaszlalsm wydzieline z krwią

Najprawdopodobniej główną tego przyczyną jest ostra infekcja dróg oddechowych. Masz silny kaszel, przez infekcje rozpulchnione śluzówki dróg oddechowych, kaszląc tak mocno i często mogło ulec uszkodzenie jakieś naczynie krwionośne i dlatego pojawiła się krew.

Oczywiście przy Twojej chorobie musisz być czujna.

Zdrowiej dziewczyno.
  Temat: prosze o interpretację RTG
marzena66

Odpowiedzi: 150
Wyświetleń: 82114

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-09-20, 17:02   Temat: prosze o interpretację RTG
babazakolkiem napisał/a:
zaraz jade do lekarza po antybiotyk


Przy Twojej chorobie antybiotyk jest jak najbardziej potrzebny.

Zdrowiej Ewuniu i uważaj na siebie żebyś nie dostała zapalenia płuc.

:tull:
  Temat: prosze o interpretację RTG
marzena66

Odpowiedzi: 150
Wyświetleń: 82114

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-09-07, 22:15   Temat: prosze o interpretację RTG
babazakolkiem napisał/a:
boję się czy mnie przyjmą na tę radioterapię jeśli mam tyle guzów i tyle węzłów.... Strasznie się o to martwię.

W przypadku raka niedrobnokomórkowego napromienianie stosuje się jako leczenie uzupełniające po zabiegu operacyjnym tylko w wyjątkowych sytuacjach np. w przypadku obecności komórek nowotworowych w linii cięcia w kikucie oskrzela, w przypadku masywnego zajęcia węzłów z przejściem nowotworu poza torebkę.

Radioterapię stosuje się też jako leczenie uzupełniające w skojarzeniu z chemioterapią indukcyjną i, po uzyskaniu remisji, zabiegu operacyjnym w przypadku remisji w IIIA stopniu zaawansowania lub w skojarzeniu jedynie z chemioterapią przy braku remisji po chemioterapii. W stopniu IIIB stosuje się samą radioterapię lub w połączeniu z chemioterapią jako leczenie radykalne. W IV stopniu radioterapia ma zastosowanie jako leczenie paliatywne.
http://www.onkonet.pl/dp_rakpluca3.php

:tull:
  Temat: prosze o interpretację RTG
marzena66

Odpowiedzi: 150
Wyświetleń: 82114

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-09-07, 12:23   Temat: prosze o interpretację RTG
babazakolkiem,
Jak trafisz do Radioterapeuty to on Ci ustali plan naświetlań, czyli powinnaś dostać wykaz, kiedy, ile i o której.
Jak będziesz miała ten plan to podzwonisz po lekarzach/ośrodkach, w których Ci lekarze przyjmują i poumawiaj sobie wizyty. Będziesz wiedziała do kiedy masz radioterapię i wizyty umów sobie po radioterapii. Do tych wymienionych wyżej specjalistów nie tak od ręki można się dostać.
Możesz spróbować wysłać dokumentację tak jak radzi Terlewa,
fakt, że nie wszyscy lekarze na takie maile reagują ale zdarza się a Ty musisz próbować.

Ewo powiem dobitnie, przepraszam od razu za prawdę ale Ty nie możesz czekać, Ty nie możesz trzymać się jednego lekarza, Twoje wyniki po chemii nie są optymistyczne, Ty walczysz o życie dziewczyno i w Twoim wypadku nawet przyjęcie dawki radioterapii i za chwilę jechanie na drugi koniec Polski na wizytę u lekarze jest rozwiązaniem, który teraz musisz realizować, liczy się u Ciebie czas i życie.

Jestem myślami z Tobą.

[ Dodano: 2017-09-07, 12:34 ]
babazakolkiem napisał/a:
Wnioskuję, że ono NIE ZOSTAŁO ZROBIONE. Czy to możliwe????

Na to musi Ci odpowiedzieć Twoja pani doktor ale mutacje tych genów powinnaś mieć zrobione, dają one wtedy szanse na określone leczenie. Uważam, że powinnaś tego żądać, pewnie jak będziesz na innych konsultacjach, lekarze będą chcieli znać ten wynik, on jest istotny i wymagany przy gruczolakoraku.
babazakolkiem napisał/a:
Czy ja formalnie nadal pozostaję pod opieką tej konkretnej pani onkolog? Czy jak wydali karte to już adieu

Tam, gdzie została złożona karta DILO ( w danym ośrodku), tam jesteś z nimi związana.

pozdrawiam
 
Strona 1 z 3
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group