1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 12
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Prośba o interpretację wyników
marzena66

Odpowiedzi: 39
Wyświetleń: 9496

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-06-07, 09:45   Temat: Prośba o interpretację wyników
sareegirl,
Przyjmij najszczersze wyrazy współczucia ::rose::
  Temat: Prośba o interpretację wyników
marzena66

Odpowiedzi: 39
Wyświetleń: 9496

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-06-06, 18:46   Temat: Prośba o interpretację wyników
sareegirl napisał/a:
to jest pokolenie, które uważa. że lekarz ma zawsze rację i to co powie jest ostateczne.

Dokładnie co lekarz/pielęgniarka powie to tak ma być.
sareegirl napisał/a:
jednak on jako jej mąż ma poczucie że musi zrobić coś jeszcze.

Już żony nie uratuje, bardzo mi przykro a może skrócić cierpienie.
sareegirl napisał/a:
można być super synową itd, jednak nadal "tylko" synową

No tak jest mąż, jest syn ale czasami warto posłuchać rozsądnego głosu.
sareegirl napisał/a:
a w środku cierpi,

Gdyby cierpiała to by pojękiwała, krzywiła się, widocznie teściowa dobrze zabezpieczona przeciwbólowe a to najważniejsze. Dla osób obok odchodzenie jest widokiem strasznym, trudny oddech, coraz słabszy, czasami charczący ale to nie znaczy, że pacjent cierpi, On już tego w agoni nie czuje.

:tull:
  Temat: Prośba o interpretację wyników
marzena66

Odpowiedzi: 39
Wyświetleń: 9496

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-06-05, 22:01   Temat: Prośba o interpretację wyników
sareegirl napisał/a:
Tylko jak ja mam to przetłumaczyć teściowi.

Tego już pielęgniarka nie powinna robić, od razu powinna powiedzieć teściowi, że już nie można podawać kroplówki.
sareegirl napisał/a:
Sama stwierdziła, że jest to delikatne nawodnienie ze względów humanitarnych

No nie wiem, czy humanitarne jest przedłużanie agonii. Ja nie mówię tego z pretensją do Ciebie ale takie rzeczy pielęgniarka powinna wiedzieć.
Mam nadzieję, że chociaż to bardzo, bardzo, bardzo powoli leci.

Poczytaj proszę jeśli masz ochotę
http://www.fundacja-onkol...i-wzmacniajacej

Na pewno przed Wami trudne dni a może już tylko godziny :tull:
  Temat: Prośba o interpretację wyników
marzena66

Odpowiedzi: 39
Wyświetleń: 9496

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-06-05, 17:56   Temat: Prośba o interpretację wyników
sareegirl,
Z Twojego opisu wynika, że teściowa odchodzi. Ja bym kroplówki już nie podawała to przedłużanie agonii.
sareegirl napisał/a:
że jakbyśmy usłyszeli te bulgotania w plucach to mamy odłączyć kroplówkę

No właśnie chcecie, żeby teściowa się "topiła"/dusiła, straszna śmierć, nie wiem jaki jest sens tej kroplówki, według mnie męczenie.
Przepraszam za szczerość ale to w dobrej wierze.

pozdrawiam, trzymajcie się, bądźcie razem, to teraz ważne.
  Temat: Prośba o interpretację wyników
marzena66

Odpowiedzi: 39
Wyświetleń: 9496

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-06-01, 11:28   Temat: Prośba o interpretację wyników
sareegirl napisał/a:
myślę, że go słyszała.

Słuch wyłącza się jako ostatni, choć chorzy nam nie odpowiadają, mogą nas słyszeć.

Przykro mi ale wygląda to na bardzo bliski koniec.

Sił życzę, zapewnijcie mamie spokojne odchodzenie.
:tull:
  Temat: Prośba o interpretację wyników
marzena66

Odpowiedzi: 39
Wyświetleń: 9496

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-05-28, 16:56   Temat: Prośba o interpretację wyników
sareegirl napisał/a:
odlezyne, która musiała się zrobić w ciągu paru dni.

sareegirl napisał/a:
Teść sobie zarzuca ze to jego wina.

Absolutnie niczyja wina, odleżyny jak chory leży, nie rusza się szybko się tworzą i bardzo trudno je zlikwidować
sareegirl napisał/a:
Mam wrażenie że koniec jest bliski , może się mylę

Raczej się nie mylisz.

:tull:
  Temat: Prośba o interpretację wyników
marzena66

Odpowiedzi: 39
Wyświetleń: 9496

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-05-22, 18:58   Temat: Prośba o interpretację wyników
sareegirl,
Taka jest ta choroba, sinusoida, dziś dobrze, jutro tragedia.
sareegirl napisał/a:
opeka nad nią jest coraz trudniejsza niestety.

Opieka nad ciężko chorą osobą jest zawsze ciężka i pod względem fizycznym i psychicznym również ale bez nas najbliższych ostatnie miesiące/tygodnie/dni byłyby niemożliwe. Tak jak kiedyś rodzice opiekowali się i czuwali nad naszym bezpieczeństwem tak później naszą rolą/dzieci jest pomóc przejść kochanej/bliskiej osobie na drugą stronę.
sareegirl napisał/a:
Zaczęła lrwawic z okolic cewki

Może być, że został uszkodzony cewnik, trzeba wezwać pielęgniarkę żeby sprawdziła.

pozdrawiam
  Temat: Prośba o interpretację wyników
marzena66

Odpowiedzi: 39
Wyświetleń: 9496

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-04-27, 09:54   Temat: Prośba o interpretację wyników
sareegirl napisał/a:
Taka w miarę ożywiona była, chodzić chciała, rozmowna az bylam zdziwiona.

I z takich dni należy korzystać/wykorzystywać, być, rozpieszczać, pogadać, pośmiać się, powspominać czy nawet dać coś zrobić jeśli pacjent tego chce i może bo takich dni może być już mało albo i wcale, smutna prawda ale niestety prawda.

pozdrawiam
  Temat: Prośba o interpretację wyników
marzena66

Odpowiedzi: 39
Wyświetleń: 9496

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-04-24, 22:12   Temat: Prośba o interpretację wyników
sareegirl,
Macie materac przeciwodleżynowy?
sareegirl napisał/a:
Ma drgawki. Prawie caly czas ma czkawke.

Cytat:
Czkawka
Czkawka jest spowodowana nagłym skurczem przepony (mięsień oddechowy dzielący klatkę piersiową od jamy brzusznej). Skurcz ten może być spowodowany drażnieniem nerwów unerwiających przeponę (nerwy przeponowe – ucisk nerwu przez guz umiejscowiony w mózgu lub na przebiegu nerwu w klatce piersiowej), bezpośrednim naciekaniem przepony przez guz nowotworowy (np. guz wpustu żołądka, guz wątroby), podrażnieniem nerwu błędnego (refleks żołądkowo-jelitowy, wzdęcia brzucha, wodobrzusze, niedrożność jelit.

Czkawka jest objawem wymagającym diagnostyki, celem wdrożenia leczenia przyczynowego. Leczenie farmakologiczne stosowane jest przy długo utrzymującej się i uciążliwej dla chorego czkawce.

Cytat:
Drgawki/Napady padaczki
W przypadku choroby nowotworowej wystąpienie drgawek lub napadu padaczki świadczy najczęściej o wzmożonej ciasnocie śródczaszkowej spowodowanej guzem mózgu (przerzut, guz pierwotny) z towarzyszącym odczynem zapalnym wokół guza. Wymaga postępowania opisanego w sekcji - Przerzuty do mózgu.

http://www.onkonet.pl/dp_oppaliatywna.html#lpinfo4
Musicie się nastawić na zbliżający się koniec, to raczej długo nie potrwa, bardzo mi przykro.

pozdrawiam
  Temat: Prośba o interpretację wyników
marzena66

Odpowiedzi: 39
Wyświetleń: 9496

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-04-15, 10:29   Temat: Prośba o interpretację wyników
sareegirl napisał/a:
Jej maz powinien medal dostac za opiele,

Opieka nad chorą osobą wymaga ogromnego wysiłku i poświęcenia, dobrze, że teściowa ma koło siebie tak cudownego męża, który z taką troską o Nią dba, to jest bardzo ważne, że nie jest w tym cierpieniu sama.

Tutaj na forum to większość zasługuje na takie medale, to wspaniałe osoby, które każdego dnia walczą o swoich rodziców, rodzeństwo, dziadków o swoich najbliższych z ogromną miłością i ogromną troską wydzierając śmierci każdy wspólnie spędzony razem dzień.

Trzymajcie się, niech te święta będą dla Was czymś wyjątkowym, pozdrawiam.
  Temat: Prośba o interpretację wyników
marzena66

Odpowiedzi: 39
Wyświetleń: 9496

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-04-14, 14:18   Temat: Prośba o interpretację wyników
sareegirl napisał/a:
a udało nam się wyrwać jeszcze prawie 5 mcy po naświetlaniu całej głowy

To nawet sporo, ale tutaj pomogła radioterapia, trochę przerzuty w głowie przystopowała, może część wybiła i teściowa dzięki temu przeżyła kolejne miesiące.
Teraz choroba postępuje, leczenia już nie ma, w OUN mogły powstać nowe ogniska czy też stare bardziej się rozrosły, radioterapii już zastosować nie można i teraz już może to pójść szybko.

Przepraszam, że piszę wprost, ale macie zapewne świadomość tego i teraz najważniejsze i chyba jedyne co możecie to właśnie to
sareegirl napisał/a:
Robimy co możemy, żeby jej ulżyć, wspieramy, opiekujemy się


Dużo sił Wam życzę, bo z każdym dniem może być raczej tylko gorzej, przykro mi.
  Temat: Prośba o interpretację wyników
marzena66

Odpowiedzi: 39
Wyświetleń: 9496

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-04-13, 17:08   Temat: Prośba o interpretację wyników
sareegirl,
Są małe kłopoty techniczne i wyniki nie ukazują się tak jak powinny.

Z Twojego opisu wygląda to niestety źle. Jaki rodzaj raka ma teściowa?
Przerzuty do OUN nie dają dużych szans na dłuższe życie i niestety teraz może to wszystko potoczyć się już bardzo szybko zwłaszcza jak opisujesz pogorszenie stanu teściowej.

W takim stanie jak jest teściowa, osłabienie/niemoc to niestety już nie ma możliwości na jakiekolwiek leczenie.
Skoro mimo chemii nastąpiły przerzuty to znaczy, że chemia w tak agresywnym raku nie była w stanie zahamować choroby. Było naświetlanie mózgowia więc też prawidłowe postępowanie, więcej już przykro mi ale nie można zrobić.

Teraz już wszystko w Waszych rękach (rodziny), jesteście zabezpieczeni w postaci HD i Oni powinni zadbać o leczenie objawowe, żeby teściowa nie cierpiała a Wy jako rodzina o stronę opieki, zapewnienia spokoju, miłości, troski, to Wasz wspólny czas i wykorzystajcie go maksymalnie bo może już go być niewiele.

Bardzo mi przykro, że same złe informacje Ci przekazuje ale rak to taki trudny przeciwnik i jak daje przerzuty to trudno z nim wygrać.

pozdrawiam ciepło.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group