1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 13
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Carcinoma solidum metastaticum
marzena66

Odpowiedzi: 47
Wyświetleń: 17083

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-11-27, 19:50   Temat: Carcinoma solidum metastaticum
aleksandra_

Przyjmij wyrazy współczucia ::rose::
  Temat: Carcinoma solidum metastaticum
marzena66

Odpowiedzi: 47
Wyświetleń: 17083

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-11-07, 03:47   Temat: Carcinoma solidum metastaticum
aleksandra_ napisał/a:
Zastanawiam się ile mamy czasu.

Nie widzimy pacjenta więc trudno oceniać, z Twojego opisu stan wygląda na dość poważny i raczej to już krótki czas, tygodnie a może i dni, bardzo mi przykro za takie informacje, chcę się mylić.

:/pociesza:/
  Temat: Carcinoma solidum metastaticum
marzena66

Odpowiedzi: 47
Wyświetleń: 17083

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-11-05, 19:31   Temat: Carcinoma solidum metastaticum
aleksandra_,
U taty najprawdopodobniej to żółtaczka miąższowa i w takim wypadku już się nie da nic zrobić, przy mechanicznej można udrożnić, tutaj wątroba odmawia posłuszeństwa. Tato juz od tego nie może jeść i nie zmuszajcie, On na prawdę nie może, śpi bo osłabienie, leki + żółtaczka (śpiączka wątrobowa). Tato niestety odchodzi, teraz juz tylko trzeba dbać o Jego komfort, żeby nie bolało, czuwać nad Jego spokojem.
Bardzo mi przykro, wolałabym coś innego napisać ale Ty już sama wiesz, że jest źle.

Dużo sił dla Was wszystkich, przutulam.
  Temat: Carcinoma solidum metastaticum
marzena66

Odpowiedzi: 47
Wyświetleń: 17083

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-09-11, 20:05   Temat: Carcinoma solidum metastaticum
aleksandra_ napisał/a:
przerzuty w kościach, zaczęła się prawdziwa 'zabawa' z lekami przeciwbólowymi.

Bóle spowodowane przerzutami do kości są rzeczywiście ogromne i trudne do okiełznania ale trzeba próbować różnych kombinacji leków, modyfikować podawanie dawek, musicie to z lekarzem trochę poeksperymentować i da się to trochę okiełznać.

Trochę do poczytania
http://www.onkonet.pl/dp_...ienow.php#menu6
pozdrawiam
  Temat: Carcinoma solidum metastaticum
marzena66

Odpowiedzi: 47
Wyświetleń: 17083

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-09-11, 19:39   Temat: Carcinoma solidum metastaticum
aleksandra_,

Na apetyt zazwyczaj z leków na receptę to Megalia, stosowana u osób z chorobą nowotworową, żeby ten apetyt trochę powrócił. Jeżeli po tym leku nie będzie poprawy apetytu to znaczy, że choroba jest już w takim zaawansowaniu i tak postępuje, że już nie pomogą tego typu leki i apetyt raczej się nie poprawi, wtedy do jedzenia nie zmuszamy bo chory już nie daje rady jeść, łaknienie zanika, organy nie pracują już prawidłowo. Taki brzydki scenariusz niestety.

Trzymaj się.
  Temat: Carcinoma solidum metastaticum
marzena66

Odpowiedzi: 47
Wyświetleń: 17083

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-08-29, 05:42   Temat: Carcinoma solidum metastaticum
aleksandra_ napisał/a:
Jestem świadoma jak bardzo jest żle.


Olu jest bardzo źle, przykro mi ogromnie, choroba rozsiewa się wszędzie, pełno zmian przerzutowych.
aleksandra_ napisał/a:
ile czasu nam zostało?

Tu trudno oceniać bo wszystko zalezy od siły organizmu od tego jak silne jest serce ale raczej nie jest to długi okres, może pół roku, może krócej, raczej maksymalnie do roku czasu i to taki trochę na wyrost czas, chcę się mylić w ocenie.
aleksandra_ napisał/a:
Tak, tato zabezpieczony bólowo przez hospicjum.

To najważniejsze, Oni zadbają nad leczeniem objawowym i teraz to dla taty najważniejsze, żeby jak najmniej bolało, być z Nim, żeby czuł, że jesteście, pomagacie, wspieracie, żeby się nie bał.

Dużo sił życzę w tej trudnej drodze, pozdrawiam serdecznie.
  Temat: Carcinoma solidum metastaticum
marzena66

Odpowiedzi: 47
Wyświetleń: 17083

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-07-07, 21:28   Temat: Carcinoma solidum metastaticum
aleksandra_ napisał/a:
W lewym płacie było dotychczas czysto, na 100%.

To jednak dobrze analizuję, niech zatem lekarz przeanalizuje cały wynik TK a nie tylko wnioski i zasugeruj lekarzowi informacje o lewym płacie. Może warto zrobić MR bardziej odróżni naczyniaka od przerzutu.

pozdrawiam
  Temat: Carcinoma solidum metastaticum
marzena66

Odpowiedzi: 47
Wyświetleń: 17083

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-07-07, 20:45   Temat: Carcinoma solidum metastaticum
aleksandra_ napisał/a:
najpierw jest wymieniony lewy płat a potem prawy...
Prawy jest usunięty, tak w ogóle wiec coś mi tu nie pasuje.

Prawy płat jest usunięty a w lewym w segmencie 2 jest jakaś zmiana, niby naczyniak ale jak napisałam Radiolog określił to jako "prawdopodobnie", czyli pewności nie ma.

Mówiąc szerze jest napisane jak poprzednio, tylko przeleciałam wyniki poprzednie i nie widzę żeby wcześniej była mowa o lewym płacie, segmencie 2 i jakiejś zmianie w tym płacie, chyba że coś przeoczyłam albo jest to nieuwaga lekarza i jednak coś nowego się pojawiło, jak jest to coś nowego to niestety może to nie być naczyniak a przerzut.
Jeżeli się mylę to napisz mi w którym wcześniejszym badaniu była zmiana w lewym płacie?
Jeżeli mam rację to musi dokładnie się lekarz przyjrzeć badaniu a nie tylko przeczytać wniosek, bo byłby ten wniosek zakłamaniem.

Jeśli było czysto w płucach przed operacją to nie tak dawno i nie powinno się w tak krótkim czasie nic wykluć ale to nie matematyka więc wszystko jest możliwe, trzeba przedyskutować z lekarzem ten płyn, może trzeba pobrać go do badań żeby sprawdzić co to jest.

pozdrawiam
  Temat: Carcinoma solidum metastaticum
marzena66

Odpowiedzi: 47
Wyświetleń: 17083

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-07-07, 19:43   Temat: Carcinoma solidum metastaticum
aleksandra_,
Obraz zmian określony jest jak poprzednio. Widzę, że dalej zmiana na wątrobie jest określana "prawdopodobnie" naczyniak czyli pewności nie ma.
Trochę płynów u taty się gromadzi, w płucach, miednicy, dlaczego?, pytaliście lekarza?, w jamie brzusznej to najprawdopodobniej po zabiegu.
Okołoaortalnie powiększony węzeł chłonny wcześniej było kilka teraz jeden ale zwiększył wymiar.

Czy tato miał robione TK płuc?

pozdrawiam
  Temat: Carcinoma solidum metastaticum
marzena66

Odpowiedzi: 47
Wyświetleń: 17083

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-06-04, 10:28   Temat: Carcinoma solidum metastaticum
Ja domyślam się, że dobrze napisałaś CCC ale to wtedy nie jest jak napisałaś wyżej
aleksandra_ napisał/a:
żeby stwierdzić że to rak pierwotny wątroby wywodzący się z przewodów żółciowych

tylko rak przewodów żółciowych CCC (przewodów żółciowych wewnątrzwątrobowych)

to bardzo istotna różnica.
Tutaj od str. 169 do poczytania jak masz ochotę dowiedzieć się więcej
http://onkologia.zaleceni...pokarmowego.pdf

Co do lekarzy nie pomogę.

pozdrawiam
  Temat: Carcinoma solidum metastaticum
marzena66

Odpowiedzi: 47
Wyświetleń: 17083

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-06-03, 19:05   Temat: Carcinoma solidum metastaticum
aleksandra_ napisał/a:
żeby stwierdzić że to rak pierwotny wątroby wywodzący się z przewodów żółciowych tzw. CCC.

Rak pierwotny wątroby HCC czy rak przewodów żółciowych CCC (przewodów żółciowych wewnątrzwątrobowych) bo pogubiłam się, który rak dotyczy taty a to wielka różnica?

pozdrawiam
  Temat: Carcinoma solidum metastaticum
marzena66

Odpowiedzi: 47
Wyświetleń: 17083

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-04-03, 22:26   Temat: Carcinoma solidum metastaticum
Cytat:
Carcinoma solidum metastaticum

Rak lity przerzutowy.
W wątrobie jest również guzek, przerzutowy bez oceny punktu pierwotnego.
Sugerowane jest, że guz pierwotny może znajdować się w jamie brzusznej bądź jelitach, kolonoskopia rzeczywiście jest zupełnie bez jakiś podejrzanych zmian.
Trzeba sprawdzić jeszcze żołądek.
Czasami się zdarza, że trudno ustalić pierwotne miejsce nowotworu, wtedy dobrze by było zrobić badanie PET, może ono pozwoli na zlokalizowanie głównego winowajcy.

Przeczytaj proszę ten artykuł, tu też był problem z diagnostyką, może to podpowie gdzie jeszcze szukać http://www.urologiapolska.pl/artykul.php?3249

i jeszcze tutaj http://www.onkologia.zale...ejscowieniu.pdf

Będziesz miała jakiś obraz informacji o co jeszcze prosić lekarzy i w jakim kierunku "uderzać"

pozdrawiam i witam na forum.
  Temat: Carcinoma solidum metastaticum
marzena66

Odpowiedzi: 47
Wyświetleń: 17083

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-04-03, 21:31   Temat: Carcinoma solidum metastaticum
aleksandra_,
Proszę wstaw wyniki badań jako załączniki do posta, te są nieczytelne.
Tutaj jak to zrobić http://www.forum-onkologi...rum/faq.php#35.

pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group