1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 18
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak esicy z przerzutami na wątrobę 
marzena66

Odpowiedzi: 64
Wyświetleń: 16849

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-05-16, 16:40   Temat: Rak esicy z przerzutami na wątrobę 
mondfa,

Przyjmij najszczersze wyrazy współczucia ::rose::

Niby jesteśmy, gotowi, niby przygotowani ale jak następuje ten moment to trudno to zaakceptować, pogodzić się z tym, masz rację i tak niestety jest w większości wypadków.
  Temat: Rak esicy z przerzutami na wątrobę 
marzena66

Odpowiedzi: 64
Wyświetleń: 16849

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-05-13, 19:13   Temat: Rak esicy z przerzutami na wątrobę 
mondfa,
Jeżeli mama się nie sprzeciwia Hospicjum Stacjonarnemu to można spróbować. Wiadomo, że chory woli własne łóżko, własne kąty ale czasami tak bywa, że wybieramy inne miejsce. Jeżeli będziecie z mamą w hospicjum często, będziecie przy Niej, będzie czuła Waszą obecność, troskę, opiekę to nie powinna się wtedy czuć osamotniona czy oddana bo jest ciężarem. Zawsze i w HS można stworzyć namiastkę domu, to już od Was dużo zależy.

pozdrawiam
  Temat: Rak esicy z przerzutami na wątrobę 
marzena66

Odpowiedzi: 64
Wyświetleń: 16849

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-04-11, 18:14   Temat: Rak esicy z przerzutami na wątrobę 
mondfa napisał/a:
Ale podejrzewam, że powie mi, żebym sama ją zaczęła leczyć skoro się wymądrzam.

Przy takich skokach cukru i przy poziomie 400 tabletki nie pomogą, potrzebna jest insulina i tu żadne "mądrzenie" z Twojej strony.

Skoki cukru są niebezpieczne, nie tak przy wysokim jak przy nagłym spadku, na to trzeba uważać.
mondfa napisał/a:
czy możliwy jest przeszczep wątroby w sytuacji w jakiej jest Mama?

Już missy, Ci wszysyko napisała a ja od siebie dodam
Cytat:
Przeciwwskazania bezwzględne:
..........................
pozawątrobowe ognisko nowotworowe

https://pl.wikipedia.org/wiki/Przeszczepienie_w%C4%85troby

pozdrawiam
  Temat: Rak esicy z przerzutami na wątrobę 
marzena66

Odpowiedzi: 64
Wyświetleń: 16849

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-04-10, 22:31   Temat: Rak esicy z przerzutami na wątrobę 
mondfa napisał/a:
Skacze jej do 400 czasami. Przyjmuje jakieś leki na obniżenie,

400 to bardzo wysoki cukier, trzeba zgłosić lekarzowi, może trzeba wdrożyć insulinę bo tabletki sobie nie radzą.

pozdrawiam
  Temat: Rak esicy z przerzutami na wątrobę 
marzena66

Odpowiedzi: 64
Wyświetleń: 16849

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-03-23, 20:23   Temat: Rak esicy z przerzutami na wątrobę 
mondfa napisał/a:
Mimo że była dosyć hmm "wrogo" nastawiona, to była zadowolona po wizycie

Zazwyczaj tak jest, pierw strach przed hospicjum a później ulga, że są z nami.

pozdrawiam
  Temat: Rak esicy z przerzutami na wątrobę 
marzena66

Odpowiedzi: 64
Wyświetleń: 16849

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-03-22, 18:06   Temat: Rak esicy z przerzutami na wątrobę 
mondfa napisał/a:
Jak wyglada taka wizyta?


Korzystacie z tego samego hospicjum, z którego ja korzystałam. Jestem zadowolona z Ich pomocy. Lekarz był raz w tygodniu i pielęgniarka również raz w tygodniu. Dają do siebie numery telefonów i można poprosić w razie kryzysu o przyjazd czy też udzielą rady przez telefon a można kiedy Oni są niedostępni skorzystać z lekarza, który ma dyżur w hospicjum stacjonarnym. Jak widzisz pełne zabezpieczenie medyczne a to bardzo ważne. Co do wizyty to lekarz zapozna się z dokumentacją choroby, zostawi trochę dokumentów do wypełnienia, wysłucha co mamy do powiedzenia. Jak zapozna się z tym wszystkim to przechodzi do badania pacjenta. Co do leków to albo zostają te co mama przyjmuje albo wypisze nowe, wypisze recepty na wszystkie leki i to wszystko.

pozdrawiam
  Temat: Rak esicy z przerzutami na wątrobę 
marzena66

Odpowiedzi: 64
Wyświetleń: 16849

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-03-22, 10:57   Temat: Rak esicy z przerzutami na wątrobę 
mondfa napisał/a:
Skąd to cRP cały czas takie wysokie i ciagle rośnie?

Na pewno choroba nowotworowa przyczynia się do wysokiego CRP, chyba że gdzieś jest konkretnie stan zapalny toczący się w organizmie.
Jak pozostała morfologia?, mocz?, jakieś dolegliwości?.
Trzeba podpytać lekarza, może jakiś antybiotyk by tu jeszcze coś zadziałał.

pozdrawiam
  Temat: Rak esicy z przerzutami na wątrobę 
marzena66

Odpowiedzi: 64
Wyświetleń: 16849

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-03-21, 19:33   Temat: Rak esicy z przerzutami na wątrobę 
Trochę się pogubiłam, teścia czy teściowej te wyniki?, bo wątek dotyczy choroby teściowej.
CRP dość wysokie, hemoglobina jeszcze nie do toczenia.

pozdrawiam
  Temat: Rak esicy z przerzutami na wątrobę 
marzena66

Odpowiedzi: 64
Wyświetleń: 16849

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-03-21, 16:42   Temat: Rak esicy z przerzutami na wątrobę 
mondfa,
Strasznie współczuję, jedna osoba chora to straszne nieszczęście dla wszystkich a dwie to prawdziwa tragedia. I jedna choroba straszna i druga, która też może różnie się skończyć bo to jednak serce a stres teść zapewne ma ogromny a przy sercu niewskazane.

Niestety w tej chorobie teściowej takie sinusoidy mogą być na porządku dziennym, takie wahania będą się zdarzać i musicie się już na to nastawić.
Ja wiem, że jak choremu jest lepiej to i w rodzinę wstępują nowe siły, radość ale te dobre chwile są po to żeby wykorzystać wspólnie czas, nawet coś razem porobić, zapomnieć na chwilę o chorobie. Ważne żeby teściową nie bolało to wtedy i siły są większe.

Trzymajcie się, wspieraj męża bo ma oboje rodziców chorych i tego wsparcia psychicznego na pewno potrzebuje, Tobie też sił życzę, pozdrawiam.
  Temat: Rak esicy z przerzutami na wątrobę 
marzena66

Odpowiedzi: 64
Wyświetleń: 16849

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-03-19, 20:04   Temat: Rak esicy z przerzutami na wątrobę 
mondfa napisał/a:
nie wiem czy to odpowiednia dieta, ale miała ochotę

Absolutnie nie ma się co zastanawiać czy to odpowiednie a może taka dieta a może inna, dawać choremu wszystko na co ma ochotę nawet jakby miała to być golonka. Tu trzeba się cieszyć, że chory je a nie co je.

mondfa napisał/a:
Mimo ze je mam wrażenie ze zapada się w sobie z dnia na dzień.

Może tak niestety być.

pozdrawiam
  Temat: Rak esicy z przerzutami na wątrobę 
marzena66

Odpowiedzi: 64
Wyświetleń: 16849

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-03-17, 19:50   Temat: Rak esicy z przerzutami na wątrobę 
mondfa,
Daj mamie jakiś paracetamol na zbicie temperatury i po prostu wezwij pogotowie. Powiedz, że z hospicjum nie mogą przyjechać a mama cierpi, nie daj się zbyć, doraźnie muszą pomóc.

Trzymaj się
  Temat: Rak esicy z przerzutami na wątrobę 
marzena66

Odpowiedzi: 64
Wyświetleń: 16849

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-03-17, 11:37   Temat: Rak esicy z przerzutami na wątrobę 
mondfa napisał/a:
Ma jakiś paskudny kaszel, co roku go męczy o tej porze...

mondfa napisał/a:
Ostatnio jakaś wysypka mu wyskoczyła na szyi taka żywo czerwona


Może to sprawy alergii/uczulenie?
pozdrawiam
  Temat: Rak esicy z przerzutami na wątrobę 
marzena66

Odpowiedzi: 64
Wyświetleń: 16849

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-03-15, 18:54   Temat: Rak esicy z przerzutami na wątrobę 
mondfa,
Przykro mi ale niestety przychodzi w tej chorobie taki czas, że medycyna nie jest w stanie pomóc, organizm jest już na tyle słaby, że odstępuje się od leczenia i tylko leczy objawowo.

mondfa napisał/a:
Hospicjum ogarnięte.

mondfa napisał/a:
a chciałabym Jej jak najlepiej pomóc..

Bardzo dobrze, przy pomocy Hospicjum dacie radę na pewno i pomożesz. Tak jak potrafisz, tak będziesz pomagała, najważniejsze to ulżyć jeśli będą dolegliwości, robić wszystko żeby nie bolało, być, kochać, rozpieszczać to teraz najważniejsze. Hospicjum poinstruuje, wypisze leki, wszystko wytłumaczy i jak trzeba będzie to się pojawią a zabezpieczenie w postaci lekarza, który jest jak trzeba jest bardzo istotne w tej chorobie.

Jak będziesz miała pytania, pytaj, pomożemy przetrwać ten trudny czas.

Trzymaj się, sił życzę i pozdrawiam.
  Temat: Rak esicy z przerzutami na wątrobę 
marzena66

Odpowiedzi: 64
Wyświetleń: 16849

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-03-13, 14:12   Temat: Rak esicy z przerzutami na wątrobę 
mondfa,
Nie wiem skąd jesteś ale ja mogę z czystym sumieniem polecić to hospicjum http://fundacjahospicyjna.pl/pl/o-nas jest w Gdańsku koło dawnej Akademii Medycznej. Korzystałam z Ich pomocy 2 lata temu, korzystam obecnie.
Czas oczekiwa długi, bo średnio 1-2 miesiące ale można Ich wyprosić o wcześniejszą wizytę, mają serce.

pozdrawiam
  Temat: Rak esicy z przerzutami na wątrobę 
marzena66

Odpowiedzi: 64
Wyświetleń: 16849

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-03-13, 11:40   Temat: Rak esicy z przerzutami na wątrobę 
mondfa napisał/a:
Mama ma jeszcze jednego syna... I sprawa się komplikuje..

Radzę zatem zrobić naradę rodzinną ;) i przedyskutować temat, to dla Waszego (wszystkich) dobra.
Możesz bratu męża podać strony o hospicjum żeby poczytał lub chociażby namiary na nasze forum jak istotna jest pomoc hospicyjna.

Oczywiście zrobicie po swojemu, to są tylko nasze dobre rady, bo przeszliśmy/przechodzimy to wszyscy.

pozdrawiam
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group