1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Prośba o pomoc w interpretacji TK i co dalej
marzena66

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 3163

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-01-14, 17:42   Temat: Prośba o pomoc w interpretacji TK i co dalej
Angelika,
Z przykrością to napiszę ale taty stan jest już bardzo poważny, choroba jest bardzo mocno zaawansowana. Płuca są bardzo mocno zaatakowane rakiem, duży guz, nacieki, ogromne węzły chłonne, najprawdopodobniej rak wrasta w przedsionek serca, płyn w opłucnej, w worku osierdziowym, nie wiem ile tego jest ale może trzeba ściągnąć bo tacie to sprawia trudność w oddychaniu, osłabia i jest niebezpieczne.
Powiększone węzły w nadbrzuszu, przerzuty w wątrobie, na prawdę stan jest bardzo poważny.
Uważam tak jak Terlewa, że tato powinien znaleźć się w szpitalu żeby go trochę "podreperowali" tym bardziej, że cierpi.

O operacji to nie ma mowy, chemia jak już to paliatywna choć mam wątpliwość czy nawet taką tato dostanie.
Już powinniście wziąć skierowanie do hospicjum domowego i szybko tatę zapisać i to nie chodzi o to, że jest Was dużo do pomocy tylko zapewnienie opieki medycznej, zapewnienie leczenia przeciwbólowego, leczenia objawowego, żeby uniknąć taty cierpienia. Nikt Wam się po domu nie będzie kręcił, tylko raz w tygodniu przyjdzie pielęgniarka, lekarz różnie, osłuchają, wysłuchają, wypiszą recepty, powiedzą co robić jak będzie się coś działo, wysłuchają, zbadają ciśnienie i pójdą ale ta pomoc jest nieoceniona. Co zrobicie jak będzie się z tatą coś złego działo, ogromne bóle, duszności czy inne objawy?, hospicjum w takich stanach bardzo pomaga, inni niekoniecznie.

W tej chwili nie ma sensu żebyś latała po x lekarzach. Jeśli tato jest na tyle silny, że można mu pobrać materiał do badań, bronchoskopię to to trzeba w pierwszej kolejności zrobić, poczekać na wyniki i dopiero onkolog, teraz bez ustalenia rodzaju raka nikt nie wskaże leczenia tylko jak mówię stan taty jest bardzo poważny i tego leczenia tato może nie doczekać, bardzo mi przykro, że nie mam lepszych informacji.

pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group