1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: nacieki gruczolakoraka G2
marzena66

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 7636

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-02-03, 06:22   Temat: nacieki gruczolakoraka G2
ewu,

To nie moja rola oceniać co jest dobre a co złe ale teraz mama powinna mieć koło siebie kogoś kto Jej pomoże. Raz, że diagnoza rak brzmi bardzo groźnie i mama musi w swojej głowie ułożyć sobie to wszystko a to nie jest łatwe zadanie. Dwa mamę teraz czeka poważne leczenie, podczas chemioterapii może się bardzo źle czuć (nie musi), ktoś powinien być, obserwować, pomóc.

Ja rozumiem, że masz swoje życie/pracę/obowiązki to normalne ale może jest ktoś kto mamą się zaopiekuje w tym trudnym czasie, rozważ to, bo myślę że mama może Ci tego nie powiedzieć a wewnętrznie może czuć się opuszczona w tym trudnym czasie.

ewu, to jest tylko moja osobista sugestia a Ty wszystko ułóż po swojemu, tak żeby mamie i Tobie pasowało.

pozdrawiam
  Temat: nacieki gruczolakoraka G2
marzena66

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 7636

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-02-02, 19:09   Temat: nacieki gruczolakoraka G2
Ola Olka,
Przeczytaj dokładnie TK, jest tam mowa o meta, wszystko to dzieje się w obrębie żołądka, jak mowa o meta czyli mowa o przerzucie.

pozdrawiam
  Temat: nacieki gruczolakoraka G2
marzena66

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 7636

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-02-02, 18:56   Temat: nacieki gruczolakoraka G2
ewu,
Nie mamy innych wyników, więc o przerzutach odległych nic nie wiemy ale poczytaj dokładnie Tk ostatnie tam jest mowa o meta-przerzuty o naciekach, w żołądku i obrębie żołądka, poza nim wygląda to niestety nieciekawie, bo tam są liczne przerzuty i nacieki, bardzo mi przykro.

Tu masz rację, że chemia na jednego zadziała a na innego może wcale a może nastąpić progres.
Cytat:
ale czy przy takich wynikach TK jest szansa na calkowite wyleczenie?

Nie wiem, jeśli będzie możliwość operacji, szanse mogą być większe ale czy da się wyleczyć całkowicie, napisałabym, że może nie być takiej szansy ale nie chcę Wam odbierać nadziei i chcę tak jak Ty wierzyć, że da się przynajmniej na długi czas zatrzymać chorobę.
Poczytaj od str. 125
http://www.onkologia.zale...pokarmowego.pdf

pozdrawiam i na prawdę chcę się bardzo mylić w swojej ocenie.
  Temat: nacieki gruczolakoraka G2
marzena66

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 7636

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-02-02, 18:08   Temat: nacieki gruczolakoraka G2
ewu napisał/a:
Czy mozna sie nie zgodzić na chemię / radioterapię i np uderzyć bardziej w alternatywne sposoby, wlewy z witaminy C itd?

Powiem brutalnie ale tylko dlatego żeby uchronić Twoją mamę od zaniechania leczenia i myślenia o metodach niekonwencjonalnych. Nie ma nigdzie potwierdzenia, że jakieś cudowne terapie wyleczyły lub przedłużyły komuś życie, kto choruje na raka. Owszem tak jak piszesz, chemia ma za zadanie niszczyć raka ale i działa na zdrowe części ale jak do tej pory to operacje,chemio, radioterapia to metody walki z rakiem. Jeżeli chcesz żeby mama była jeszcze trochę z Wami to nie rezygnujcie z tej formy leczenia, którą proponuje lekarz.

U mamy jest bardzo rozsiany ten proces nowotworowy, są przerzuty, naciek raka jest rozległy. W żołądku jest główny winowajca ale oprócz tego w tkance tłuszczowej po lewej stronie jest naciek raka oraz guzki przerzutowe, są zmiany naciekowe w śródbrzuszu i koło wątroby. Jak sama widzisz proces nowotworowy jest dość rozległy i stąd decyzja lekarz żeby pierw podać chemię, żeby te zmiany naciekowe, drobne guzki przerzutowe cofnęły się, najprościej mówiąc żeby chemia to wybiła a później ewentualnie operacja.

ewu napisał/a:
To chyba gorsza decyzja czy nie?

Tu nie ma lepszej czy gorszej opcji, bo tak jak napisałam wyżej dlaczego pierw chemia a jeśli byłaby operacja od chemii mama też by się nie uchroniła bo zbyt rozległe są te nacieki i lekarz raczej nie usunął by wszystkiego więc chemia po byłaby obowiązkowa.

pozdrawiam i życzę tylko mądrych decyzji bo to nie tylko chodzi o zdrowie ale i życie mamy.
  Temat: nacieki gruczolakoraka G2
marzena66

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 7636

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-01-12, 17:39   Temat: nacieki gruczolakoraka G2
ewu napisał/a:
Bo jesli - odpukac w niemalowane - jest rozlany to wowczas jest nieoperacyjny i rokowania sa gorsze, zgadza sie?

Może nie rozlany tylko bardziej może naciekać sąsiednie struktury albo ważne arterie bądź ma przerzuty do węzłów chłonnych czy jakieś odległe, to wtedy tak, operacja może nie być możliwa.

Wciąż nie wiemy czy to rak żołądka, poczytaj co można zrobić, jakie badania jeśli zmiany wykryjemy w żołądku, może coś z tych badań trzeba zlecić u mamy, porozmawiaj z lekarzem http://www.onkonet.pl/dp_npp_rakzoladka.html

A Wy robicie sami sobie badania?, nie macie jakiegoś lekarza, który będzie kolejno kierował mamę na badania i ustalił jaki to jest nowotwór czy pierwotny czy przerzut?

pozdrawiam
  Temat: nacieki gruczolakoraka G2
marzena66

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 7636

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-01-11, 17:26   Temat: nacieki gruczolakoraka G2
ewu,
Witaj na forum, mogę tylko napisać, że bardzo mi przykro, że i Ty musiałaś do nas dołączyć, każdy wolałby się tutaj nie znaleźć.

Na tą chwilę wiadomo tylko, że jest to rak,
ewu napisał/a:
GRUCZOLAKORAKA G2

G2 to średni stopień złośliwości histologicznej nowotworu

Na razie nie wiemy czy jest to rak żołądka czy czy też przerzut a gdzie indziej jest główne ognisko raka.
Trzeba porobić inne badania tak jak dostaliście skierowanie, wtedy więcej będzie wiadomo.

pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group