1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 27
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Śluzak otrzewnej
marzena66

Odpowiedzi: 77
Wyświetleń: 28381

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-09-12, 09:27   Temat: Śluzak otrzewnej
LookRoss,
super i oby tak dalej.
  Temat: Śluzak otrzewnej
marzena66

Odpowiedzi: 77
Wyświetleń: 28381

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-04-24, 21:51   Temat: Śluzak otrzewnej
Super i oby tak dalej.

pozdrawiam
  Temat: Śluzak otrzewnej
marzena66

Odpowiedzi: 77
Wyświetleń: 28381

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-01-25, 16:45   Temat: Śluzak otrzewnej
LookRoss napisał/a:
też to wspominali, że nawet złośliwy śluzak, jako jeden z niewielu raków nie daje odległych przerzutów.
Jak to w końcu jest?

Nie wiem jak to jest z przerzutami, skoro niezłośliwy to przerzutów według mnie nie daje ale okazuje się, że jest to również trudny przeciwnik
Cytat:
Śluzak rzekomy otrzewnej (pseudomyxoma peritonei – PMP) jest rzadką, postępującą chorobą charakteryzującą się nadmierną akumulacją śluzu w jamie otrzewnej. Wywodzi się przypuszczalnie z guzów wyrostka robaczkowego lub guzów jajnika o niskim potencjale złośliwienia. Odmienne biologiczne zachowanie się guzów zlokalizowanych w różnych miejscach utrudnia rozpoznanie i leczenie. Tomografia komputerowa jest preferowaną metodą obrazowania, umożliwiającą kwalifikację chorych do zabiegu chirurgicznego oraz ocenę pooperacyjną. Terapia PMP jest leczeniem paliatywnym, polegającym głównie na wielokrotnych zabiegach chirurgicznych cytoredukacyjnych, niekiedy w połączeniu z dootrzewnową chemioterapią hipertermiczną. Stosowane metody zmniejszyły śmiertelność i chorobowość. Pomimo małej agresywności choroby nie jest możliwe jej wyleczenie, a oczekiwany czas przeżycia chorych jest ograniczony

http://www.termedia.pl/Sl...,19078,0,0.html

pozdrawiam
  Temat: Śluzak otrzewnej
marzena66

Odpowiedzi: 77
Wyświetleń: 28381

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-01-14, 09:34   Temat: Śluzak otrzewnej
LookRoss napisał/a:
Profesor który operował jest onkologiem

A to dobrze, bo już myślałam, że tylko chirurg a jednak mama musi być pod opieką onkologa.
Słusznie, wyjaśnij ten lek, bo lek nie jest obojętny dla zdrowia i trzeba mieć pewność, że jest słusznie podany, macie prawo mieć podejrzenia po przeczytaniu ulotki.

pozdrawiam
  Temat: Śluzak otrzewnej
marzena66

Odpowiedzi: 77
Wyświetleń: 28381

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-01-13, 16:55   Temat: Śluzak otrzewnej
LookRoss napisał/a:
Z drugiej strony nie wydaje mi się, że to był nawrót - a niedoszczętność poprzedniej operacji,

W poprzednim poście napisałam nawrót ale i tak mam na myśli, że może pierwsza operacja nie była radykalna i dlatego ponownie się to paskudztwo rozrosło.
Zresztą już w pierwszym badaniu zaraz po operacji była mowa o "czymś" tylko nie było pewne czy to płyn, czy po operacyjna zmiana a to mogł być fragment tego co lekarz nie wyciął ale to tylko domysły.
LookRoss napisał/a:
Lekarz, który wydawał histopat, nie miał żadnej wcześniejszego "kontaktu" z mamą. Wydawał tylko wynik, kazał przyjść za 3 miesiące i w między czasie brać ten lek.

A czy zdążył te mamy wyniki dobrze przeanalizować?
Mama nie jest pod opieką żadnego onkologa? tylko lekarza, który operował? Ja na Waszym miejscu jednak przeanalizowałabym jeszcze raz z lekarzem czy ten lek jest na pewno dla mamy.

Wyniki markerów dobre.

pozdrawiam
  Temat: Śluzak otrzewnej
marzena66

Odpowiedzi: 77
Wyświetleń: 28381

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-01-13, 09:44   Temat: Śluzak otrzewnej
LookRoss napisał/a:
przyjmować lek na raka piersi, przy śluzaku otrzewnej...

Rzeczywiście poczytałam kilkanaście ulotek leku i wszędzie mowa o raku piersi, nic więcej się nie dopatrzyłam, porozmawiajcie z lekarzem dlaczego ten lek u mamy, może czegoś nie wiemy, może tak ma być, myślę, że trzeba to wyjaśnić.

LookRoss napisał/a:
I jaki mógł być cel kolejnego badania markerów: CA125 i HE4?
Dodatkowo zlecono też CA19.9

Wiesz wyników nigdy za wiele, lepiej jak lekarz daje niż trzeba błagać o cokolwiek. U mamy wystąpił dość szybki nawrót choroby, może lekarz ma jakieś podejrzenie, może chce mieć punkt wyjścia jakby znowu to nastąpiło, czy te markery będą dawały jakiś obraz/wzrost, nie wiem gdybam, może też warto o to zapytać lekarza przy kolejnej wizycie.

pozdrawiam
  Temat: Śluzak otrzewnej
marzena66

Odpowiedzi: 77
Wyświetleń: 28381

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-12-04, 15:28   Temat: Śluzak otrzewnej
LookRoss,

Tak jak napisałam wyżej, guzek nie został opisany przez Radiologa jako podejrzany i jest obecnie zbyt mały żeby go ruszyć, będzie konieczne ponowne TK za jakiś czas, takie guzki się obserwuje.

Z mojego osobistego doświadczenia, mój mąż ma również niespecyficznego (tak zostało nazwane przez Radiologa) guzka w płucu, jest wielkości 6 czy 8 mm i tylko mamy zalecenie przez onkologa obserwować i robimy to co pół roku.

pozdrawiam
  Temat: Śluzak otrzewnej
marzena66

Odpowiedzi: 77
Wyświetleń: 28381

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-12-01, 17:38   Temat: Śluzak otrzewnej
LookRoss,
Z wyników jest podejrzenie powrotu śluzaka, to już wiemy.
W płucu pojawił się mały guzek, który nie jest jednoznacznie opisany. Takie małe guzki są tylko do obserwacji, nie da się pobrać materiału z takiego drobiażdżka więc za jakieś 4-6 miesięcy jeszcze raz TK płuc. Na razie radiolog nie napisał żeby guzek budził jakieś podejrzenie więc na tą chwilę myślę, że nie ma powodu do niepokoju.

pozdrawiam
  Temat: Śluzak otrzewnej
marzena66

Odpowiedzi: 77
Wyświetleń: 28381

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-11-30, 21:51   Temat: Śluzak otrzewnej
LookRoss,
A my na dalsze wieści, najlepiej pozytywne.

pozdrawiam
  Temat: Śluzak otrzewnej
marzena66

Odpowiedzi: 77
Wyświetleń: 28381

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-11-30, 20:33   Temat: Śluzak otrzewnej
Jeszcze o HIPEC znalazłam to:

http://www.onkonet.pl/dp_sl_hipec_metoda.php
pozdrawiam
  Temat: Śluzak otrzewnej
marzena66

Odpowiedzi: 77
Wyświetleń: 28381

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-11-29, 09:09   Temat: Śluzak otrzewnej
Nie ma jakiś super dowodów na to, że HIPEC działa cudownie, jak to opisują w internecie. Jeżeli zaś dysponujecie odpowiednimi finansami i lekarz uznałby, że w mamy wypadku zadziała to może warto to skonsultować, zawsze staramy się zrobić wszystko żeby tylko pomóc.

Poczytaj na forum, są osoby, które korzystały z HIPEC.

pozdrawiam
  Temat: Śluzak otrzewnej
marzena66

Odpowiedzi: 77
Wyświetleń: 28381

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-11-28, 21:18   Temat: Śluzak otrzewnej
LookRoss,
No i niestety wygląda na to, że śluzak wrócił, przykro mi.

pozdrawiam
  Temat: Śluzak otrzewnej
marzena66

Odpowiedzi: 77
Wyświetleń: 28381

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-10-25, 16:29   Temat: Śluzak otrzewnej
LookRoss napisał/a:
stwierdził torbiel, która jest tych samych rozmiarów, lub minimalnie większa - zapisał, na opisie, rozmiary o 2mm większe.

Czyli drugi lekarz nie widzi nic niepokojącego jedynie jest inne widzenie lekarzy, jeden widzi zmianę płynową, drugi torbiel. Te 2 mm to może być zwykły błąd pomiaru, inny lekarz, inne oko, inny sprzęt. Myślę, że nie ma tu powodu do niepokoju bo dwóch lekarzy nawet inaczej oceniających zmianę nie widzi w niej nic co byłoby groźne.

Mojemu mężowi wchłaniało się po operacji rok albo i dłużej.

pozdrawiam
  Temat: Śluzak otrzewnej
marzena66

Odpowiedzi: 77
Wyświetleń: 28381

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-10-25, 06:21   Temat: Śluzak otrzewnej
Ale nie było to określone jak torbiel tylko zmiana płynowa, tak jakby stan po operacji, czasami się zdarza, że zbiera się płyn albo jakiś krwiak.
A mama brała jakieś leki żeby zmiana się wchonęła?

A jak teraz po badaniach jest ta zmiana płynowa opisana?, dużo się zwiększyła?
Możliwości jest kilka. Mogli dobrze nie wyciąć i tworzy się znowu to co było, może to być dalej płyn/torbiel, może być coś gorszego.
Jeśli to się zwiększyło ja bym dążyła do dokładnego zbadania co to jest, pobrania tego płynu czy jak tam określają to lekarze do badania.

A jak mama się czuje, ma jakieś dolegliwości?

pozdrawiam
  Temat: Śluzak otrzewnej
marzena66

Odpowiedzi: 77
Wyświetleń: 28381

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-10-24, 18:09   Temat: Śluzak otrzewnej
Czy to chodzi o tą zmianę płynową 47x42 ?
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group