1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: rak wątrobowokomórkowy - metody leczenia
marzena66

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 13177

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-06-13, 21:22   Temat: rak wątrobowokomórkowy - metody leczenia
Muraha napisał/a:
Teraz natomiast mamie spuchła lewa noga, opuchlizna utrzymuje się przez kilka dni, noga trochę boli przy chodzeniu. Nie wiem czy mamy się tym martwić? Jechać do lekarza?

Nogi mogą mamie puchnąć , mogą tworzyć się obrzęki z powodu zmian w wątrobie, jej upośledzenia. Wątroba produkuje substancje, które utrzymują wodę w naczyniach krwionośnych, bez tych substancji woda wychodzi do przestrzeni pozanaczyniowej i robią się obrzęki.
Trzeba lekarza poprosić żeby przepisał jakieś leki odwadniające.

pozdrawiam
  Temat: rak wątrobowokomórkowy - metody leczenia
marzena66

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 13177

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-05-31, 11:40   Temat: rak wątrobowokomórkowy - metody leczenia
Muraha,

Zadzwoń do hospicjum, powiedz, że mamy stan strasznie się pogarsza, jesteście bez pomocy lekarskiej, bez leków i bardzo prosisz żeby ktoś od Nich pomógł, może się uda.
Muraha napisał/a:
Czy lekarz rodzinny może jej jakoś pomóc, zlecić kroplówkę wzmacniającą albo nawadniającą?

jak najbardziej lekarza rodzinnego możesz poprosić o wizytę domową, przynajmniej da mamie leki przeciwwymiotne. Co do kroplówek to ostrożnie z tymi prośbami, nie znamy mamy wyników morfologii, nie wiemy czy coś Jej potrzeba, nie ma czegoś takiego jak kroplówka wzmacniająca, są kroplówki które podaje się ściśle do spadających parametrów np. elektrolity. Jeżeli stan mamy jest poważny, my tego nie widzimy to taka kroplówka mogłaby tylko mamie zaszkodzić.

Muraha napisał/a:
a może powinnyśmy pojechać na izbę przyjęć do centrum onkologii, ale wiem że taki wyjazd bardzo by ją zmęczył.

Nie męczcie już mamy takimi wyjazdami to dla Niej byłby ogromny wysiłek i stres, w mamy stanie lekarz powinien mamę oglądać tylko w domu.

pozdrawiam, trzymaj się.
  Temat: rak wątrobowokomórkowy - metody leczenia
marzena66

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 13177

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-05-25, 17:42   Temat: rak wątrobowokomórkowy - metody leczenia
Muraha napisał/a:
Pozostaje tylko chemia, o której pisałam powyżej, ale Mama nie bardzo chce się na nią zgodzić...

To już mamy decyzja, jest dorosła i sama musi zdecydować czy przyjąć chemię skoro w chwili obecnej jest tylko taka propozycja lekarzy.

pozdrawiam
  Temat: rak wątrobowokomórkowy - metody leczenia
marzena66

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 13177

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-06-24, 16:31   Temat: rak wątrobowokomórkowy - metody leczenia
Muraha napisał/a:
Czy jest możliwe żeby to były dwa różne nowotwory? w miednicy mięsak a w wątrobie rak wątrobowokomórkowy?


Zdarzają się i takie przypadki.

Może trzeba jeszcze raz przebadać materiał z wątroby, już sama nie wiem, bo rzeczywiście zupełnie dwie inne diagnozy.

Z drugiej strony chyba nikt nie robił biopsji niby tego mięsaka w miednicy tylko stwierdzono to na podstawie badań obrazowych, dobrze rozumuję?

Cytat"
Muraha napisał/a:
po analizie tk i dokumentacji medycznej lekarze stwierdzili, że guz w miednicy to mięsak, który dał przeżuty do wątroby (?)


Materiał z wątroby był badany hist.pat i stwierdzono HCC, guz w miednicy nie był badany hist.pat, tylko są to domniemania lekarskie?

Według mnie trzeba przebadać oba materiały histopatologicznie i dopiero będzie wszystko jasne, ale piszesz, że lekarze stwierdzili, że z miednicy się nie da, może się jednak da i trzeba poszukać, zagadkę trzeba rozwiązać.

Na pewno nie można brać chemii w ciemno, bo albo są dwa nowotwory albo gdzieś jest pomyłka.

pozdrawiam
  Temat: rak wątrobowokomórkowy - metody leczenia
marzena66

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 13177

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-06-14, 21:24   Temat: rak wątrobowokomórkowy - metody leczenia
Muraha,

Wynik mało pozytywny. Wątroba powiększona i z licznymi zmianami.
Radiolog nie miał poprzedniego wyniku dla porównania i według Jego oceny w miednicy małej, tam gdzie miał być ropień, obraz na tą chwilę wygląda na proces nowotworowy - zmiana lita śr. 30mm.

Powiększone węzły chłonne mogą świadczyć niestety, że mają charakter nowotworowy.

To co opisane jest na temat zagęszczeń w trzonach kręgów jest przerzutem.

Przykro mi, że nic pozytywnego nie napisałam, ale nie są to dobre wynik.

Pozdrawiam ciepło.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group