1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz mózgu - nawrót choroby ?
marzena66

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 8623

PostDział: Nowotwory ośrodkowego układu nerwowego   Wysłany: 2016-08-10, 09:05   Temat: Guz mózgu - nawrót choroby ?
m2k11,

Przyjmij wyrazy współczucia ::rose::
  Temat: Guz mózgu - nawrót choroby ?
marzena66

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 8623

PostDział: Nowotwory ośrodkowego układu nerwowego   Wysłany: 2016-05-20, 23:45   Temat: Guz mózgu - nawrót choroby ?
m2k11 napisał/a:
bierze 2x 800 Depakine Chrono.


To na pewno w jakimś stopniu pohamuje ataki ale musicie być świadomi, że i tak mogą się zdarzyć.
m2k11 napisał/a:
z wczorajszej rozmowy wyniósł tyle, że uważa że nic złego się nie dzieje


Musicie się liczyć z tym, że przy takich zmianach w głowie, tato może mieć ograniczone rozumowanie, że nie wszystko do Niego dociera, tak jak powinno.

Na pewno tato potrzebuje pomocy i wsparcia i powinien liczyć na najbliższych.
m2k11 napisał/a:
Nie mogę się z tym pogodzić. Jest mi tak strasznie przykro i mi go żal.


Wylew może wystąpić ale nie musi, po prostu napisałam o tym żebyście mieli to na uwadze i byli czujni. U nas przy przerzutach do mózgu niestety wystąpił i dlatego jestem na tym punkcie bardziej uczulona.

A kto się może pogodzić z chorobą najbliższych i do tego taką straszną i śmiertelną. Boimy się najgorszego, czyli śmierci ale nie mamy na to wpływu. Rodzimy się po to, żeby kiedyś odejść. Każdy z nas na forum cierpi, przeżywa i doskonale Cię rozumiemy ale musisz być świadoma, że niestety ale idzie to w tym złym kierunku. Możesz teraz tylko spędzać z tatą dużo czasu, spełniać Jego zachcianki, chłonąć każdą chwilę, żeby na zawsze został w Twoim sercu i myślach. Wiem, że to co piszę jest przykre ale tyle możemy zrobić i musimy złagodzić dolegliwości i strach przeprowadzając na tą drugą stronę.

Jeżdżenie samochodem w taty stanie jest nie wskazane, słuszna decyzja a co do palenia papierosów, dajcie sobie już spokój ani mu to nie zaszkodzi ani nie pomoże. Chce nich pali, nie ograniczajcie mu niczego.

Nie można wcześniejszej wizyty załatwić więc czekajcie, to nie jest taki odległy termin, bardziej oczekiwanie jest stresujące ale co zrobić, uzbroić się tylko w cierpliwość.

Nie płacz tylko przy tacie, niech tego nie widzi, On ma wiedzieć, że na Ciebie i rodzinę może liczyć i że jesteś na tyle silna, że dasz sobie radę jak Jego kiedyś zabraknie.

Trzymaj się, pozdrawiam.
  Temat: Guz mózgu - nawrót choroby ?
marzena66

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 8623

PostDział: Nowotwory ośrodkowego układu nerwowego   Wysłany: 2016-05-20, 18:28   Temat: Guz mózgu - nawrót choroby ?
m2k11,

Już Ci missy, wszystko wyjaśniła, niestety choroba postępuje. Od nacieków nowotworowych tato może mieć powtarzające się ataki padaczki, czy ma na to jakieś leki?

m2k11 napisał/a:
Mój tata nie wie że jest nieciekawie.
Nie wiem czy mam powiedzieć,


Ja wyznaję zasadę, że należy mówić prawdę, bo są zawsze jakieś sprawy do uregulowania/zakończenia. Jak Wy postąpicie zależy od Was, znacie tatę najlepiej i powinniście wiedzieć, czy tato tą prawdę chce usłyszeć czy woli żyć w nieświadomości. Można również dozować informacje, lub jeśli tato pyta Was bezpośrednio to znaczy, że chce prawdy i wtedy odpowiadać zgodnie z prawdą.

m2k11 napisał/a:
Ma duże problemy z pamięcią

Przy guzach w głowie, niestety pacjenci tak mają, że zapominają, mylą pojęcia, słowa, mogą opowiadać bzdury.
Trzeba być czujnym, żeby nie doszło do wylewu, bo też się w niektórych wypadkach zdarza.

m2k11 napisał/a:
Co można robić żeby nie zwariować do tego 9 czerwca ?


Nie ma gotowej recepty jak się uporać z psychiką, tu trzeba znaleźć swój własny sposób, żeby nie zwariować. Jak choruje ktoś bliski, choruje cała rodzina. Na niektóre rzeczy w życiu nie mamy wpływu, wiem, że trudno się z tym pogodzić ale nie mamy wyjścia.

Może spróbujcie zadzwonić i uda się załatwić wcześniejszy termin.

pozdrawiam.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group