1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: badania genetyczne
marzena66

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 13855

PostDział: BADANIA pacjenta onkologicznego   Wysłany: 2016-01-29, 06:05   Temat: badania genetyczne
benia297 napisał/a:
że nie martw się miśku jeszcze ten rok przeżyję i było milczenie mąż poszedł


Ukrywanie prawdy przed najbliższymi to nie troska o Nich, mąż może odczytać Twoje postępowanie jako brak zaufania, brak wiary w Niego, postaw się w Jego sytuacji, czy chciałabyś żeby Twoi najbliżsi ukrywali przed Tobą prawdę, pewnie nie? Skoro jest rodzina to znaczy, że są ze sobą na dobre i na złe, w zdrowiu i chorobie. Może pisze niezbyt miło, ale wczesna diagnostyka jest bardzo ważna. Myślisz, że takie mówienie osobie kochanej
benia297 napisał/a:
jeszcze ten rok przeżyję
jest czymś śmiesznym, miłym i ma uspokoić kogoś? dla mnie to zwykłe granie na czyiś uczuciach, wiesz jak takie słowa mogą zaboleć?

Nie gniewaj się za te słowa, przeżyłam kilka chorób nowotworowych w najbliższej rodzinie, gdzie było leczenie i gdzie go nie było, gdzie było bagatelizowanie objawów i nagłe "padnięcie", szpital, diagnoza, nie odzyskanie przytomności i śmierć. Dlatego tak bardzo jestem uczulona na nielekceważenie swoich dolegliwości, walkę o siebie. Pewnie, że co ma być będzie ale można zadbać o siebie w jakimś stopniu a Ty dość, że nie dbasz to jeszcze denerwujesz najbliższych.
Może moje słowa w jakimś malutkim procencie dotrą do Ciebie i przy wsparciu najbliższych zrobisz to co powinnaś, czyli nie zaniedbasz swojego zdrowia.
Nie wiem ile masz lat ale może warto pomyśleć, że życie jest ulotne i warto o nie zadbać.

Pozdrawiam.
  Temat: badania genetyczne
marzena66

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 13855

PostDział: BADANIA pacjenta onkologicznego   Wysłany: 2016-01-28, 22:34   Temat: badania genetyczne
Cytat:
nie mogę nikomu powiedzieć żeby nikogo nie martwić


Wybacz ale napiszę prosto, czy jest to z Twojej strony mądre? a co będzie jeśli coś się w Tobie złego dzieje i będziesz poważnie chora (nie życzę) to też przemilczysz przed rodziną, to ukryjesz ciężką chorobę, będziesz sama umierała? przepraszam, za tak dosadne słowa ale chyba bardziej załamiesz rodzinę i zezłościsz, że się nie badałaś, że nic nie robiłaś mimo dolegliwości. Chyba lepiej zapobiegać niż leczyć.
No cóż, Twoje zdrowie, życie, my tylko możemy doradzić, zachęcić, pomóc, co zrobisz jest oczywiście Twoim wyborem.
pozdrawiam i życzę mądrych decyzji.
  Temat: badania genetyczne
marzena66

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 13855

PostDział: BADANIA pacjenta onkologicznego   Wysłany: 2016-01-28, 22:07   Temat: badania genetyczne
benia297 napisał/a:
najgorsze jest to coś czyli strach

Strachem i uciekając przed badaniami, diagnozą na pewno się nie wyleczysz. Są jakieś niepokojące objawy to trzeba jak najszybciej zdiagnozować i zacząć leczyć. Wczesne rozpoznanie choroby daje jakieś szanse a późne może być różnie.
pozdrawiam.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group