1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Ostatnie chwile??
marzena66

Odpowiedzi: 91
Wyświetleń: 39463

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2016-02-08, 18:44   Temat: Ostatnie chwile??
nikka,

Wyrazy współczucia ::rose::
Tak już jest wolna od cierpienia.
  Temat: Ostatnie chwile??
marzena66

Odpowiedzi: 91
Wyświetleń: 39463

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2016-02-07, 22:11   Temat: Ostatnie chwile??
nikka napisał/a:
Z góry przepraszam za to conapiszę... chciałabym żeby to się już skończyło


Nie masz za co przepraszać. Kochamy naszych bliskich wielką miłością i chcielibyśmy żeby byli z nami jak najdłużej ale jak przychodzi moment kiedy Oni cierpią a każdy dzień jest ogromną męczarnią przede wszystkim dla nich ale i naszą to takie myśli nachodzą.

nikka napisał/a:
Myśleliście że to już koniec?


Nikka, trudno określić stan Twojej mamy tylko z Twoich opisów. U mnie też było coś takiego jak Ty określiłaś
nikka napisał/a:
Mama wydaje się że przebywa gdzieś pomiędzy naszym światem a innym,

dokładnie tak to wyglądało, tylko, że mama moja nie reagowała dosłownie na nic, na dotyk, głos, oczy były puste, bez ruchu jakiegokolwiek, puste i wpatrzone w przestrzeń, okropny widok. Trwało to dwa dni.
Mama Twoja już parę razy wybudzała się z tego stanu więc trudno określić ile jeszcze.
  Temat: Ostatnie chwile??
marzena66

Odpowiedzi: 91
Wyświetleń: 39463

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2016-02-01, 18:59   Temat: Ostatnie chwile??
nikka,

Ciężkie chwile przed Wami, choroba postępuje ale ważne, że mama dobrze zabezpieczona. Te robaki i inne stwory to ma dużo pacjentów. Jedni mówią, że to polekowe, może wynik zmian w głowie a czasami są to oznaki bliskości końca. U nas też były robaki, obce osoby chodzące po domu, dziwne cuda towarzyszyły moich odchodzącym bliskim.

nikka napisał/a:
Dziwnie się czuję... trzęsę się i mam dreszcze... boję się...

to są na pewno nerwy, strach. Może masz coś uspokajającego to sobie łyknij. W takich chwilach trudno być bohaterem.
:tull:
  Temat: Ostatnie chwile??
marzena66

Odpowiedzi: 91
Wyświetleń: 39463

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2016-01-29, 22:19   Temat: Ostatnie chwile??
nikka napisał/a:
mama dostała potwornych bóli w klatce piersiowej(atak serca?)


Nie pamiętam, mama jest w domu czy pod opieką? zrobiono mamie ekg, żeby sprawdzić serce?
nikka napisał/a:
Pielęgniarka mówi ze nie może jej juz więcej przeciwbólowych dać :(


Pamiętam jak przebywałam w szpitalu, gdy ciocia leżała na onkologii i wyła dosłownie z bólu, pielęgniarka/lekarz mówili mi to samo, że podali już takie dawki, że więcej nie można. A jednak było można, tylko przeszła pod opiekę HD, bóle zostały zniwelowane. Albo źle dobrane leki, albo dawka nie taka, walcz o to, bo cierpienie to straszna rzecz.

pozdrawiam
  Temat: Ostatnie chwile??
marzena66

Odpowiedzi: 91
Wyświetleń: 39463

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2016-01-05, 17:39   Temat: Ostatnie chwile??
nikka napisał/a:
ale o uczucie jest mi strasznie trudno... Wpędza mnie to w jakieś poczucie winy

Droga Nikko oczywiście zrobisz co uważasz za słuszne ale może dla własnego sumienia warto być teraz częściej przy mamie. Wygląda z Twojego opisu, że choroba bardzo postępuje i chyba zbliża się do końca. Ludzie mają różne swoje historie ale w obliczu śmierci może łatwiej wybaczyć, żeby później łatwiej się żyło.

Rób to co serce i rozum Ci podpowiada i ile możesz zrobić dla mamy.
Trzymaj się dzielnie, pozdrawiam.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group