1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 12
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Wydzielony z tematu: Rak płaskonabłonkowy płuca- schemat lec
marzena66

Odpowiedzi: 81
Wyświetleń: 25342

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-06-05, 07:49   Temat: Wydzielony z tematu: Rak płaskonabłonkowy płuca- schemat lec
norberto37,
Przyjmij wyrazy współczucia ::rose::
  Temat: Wydzielony z tematu: Rak płaskonabłonkowy płuca- schemat lec
marzena66

Odpowiedzi: 81
Wyświetleń: 25342

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-05-07, 20:56   Temat: Wydzielony z tematu: Rak płaskonabłonkowy płuca- schemat lec
norberto37 napisał/a:
.Co mozna zrobic by to tętno obnizyc?

Wszelkie betablokery zbijają puls ale jednocześnie i ciśnienie spada, tak to niestety działa. Najlepiej byłoby skonsultować to z kardiologiem.

pozdrawiam
  Temat: Wydzielony z tematu: Rak płaskonabłonkowy płuca- schemat lec
marzena66

Odpowiedzi: 81
Wyświetleń: 25342

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-10-07, 18:18   Temat: Wydzielony z tematu: Rak płaskonabłonkowy płuca- schemat lec
norberto37,

A nie możecie skorzystać z lekarza, nawet rodziny żeby zrobili tacie ekg, żeby tatę osłuchał. Może ból w klatce jest od kaszlu, a kaszel jakaś infekcja, warto to sprawdzić, choć serce u taty już niestety słabsze i też może być przyczyną.

pozdrawiam
  Temat: Wydzielony z tematu: Rak płaskonabłonkowy płuca- schemat lec
marzena66

Odpowiedzi: 81
Wyświetleń: 25342

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-10-01, 13:10   Temat: Wydzielony z tematu: Rak płaskonabłonkowy płuca- schemat lec
norberto37,

Pisałam we wcześniejszym poście, że dużo dzieje się w płucach, Radiolog też nie ocenił tego jednoznacznie regresja/progresja/stabilizacja. Są jakieś małe zmniejszenia ale na prawdę małe.

pozdrawiam
  Temat: Wydzielony z tematu: Rak płaskonabłonkowy płuca- schemat lec
marzena66

Odpowiedzi: 81
Wyświetleń: 25342

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-10-01, 06:48   Temat: Wydzielony z tematu: Rak płaskonabłonkowy płuca- schemat lec
norberto37 napisał/a:
.Piszesz źe zle to wszystko wygląda tak jakby juz nie zostalo jemu duzo czasu


Bo wygląda źle, rak w płucach jest mocno rozsiany i nacieka na ważne narządy np. serce. Zawał może się przyczynić do tego, że tato przez jakiś czas nie będzie leczony. Chemia również działa nie tylko na chore organy ale i uszkadza w jakimś stopniu zdrowe, taty serce po zawale jest już osłabione.

Ile czasu tacie zostało, nikt z nas nie wie, lekarz też tego Ci nie powie. Ja życzę żeby tato był z Wami jak najdłużej. Wszystko zależy jak taty organizm jest silny, u jednego idzie to wszystko szybko a inni walczą dłużej.

Tak na marginesie, mój dziadek miał nie dożyć grudnia ubiegłego roku a żyje. Jak lekarz powiedział, że jest jedynym jego pacjentem, który jeszcze żyje z tym rakiem, mówił o pacjentach, którzy równocześnie zaczęli leczenie z dziadkiem. Jak widzisz, każdy organizm jest inny.

pozdrawiam
  Temat: Wydzielony z tematu: Rak płaskonabłonkowy płuca- schemat lec
marzena66

Odpowiedzi: 81
Wyświetleń: 25342

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-09-30, 15:33   Temat: Wydzielony z tematu: Rak płaskonabłonkowy płuca- schemat lec
norberto37,

Trudno powiedzieć, bo u taty w płucach rak jest bardzo mocno zaawansowany. Ponieważ nacieka serce może i to spowodowało zawał serca, strasznie mi przykro. Szkoda, że radiolog opisujący badanie TK nie napisał jak według Niego to wygląda w jakiś wnioskach. Pewnie spowodowane jest to tym, że tych zmian w płucach jest bardzo dużo. Mi się wydaje, że jest raczej stabilizacja, że niektóre zmiany leciutko się cofnęły ale to jest minimalna zmiana, przy takim zaawansowaniu prawie niewidoczna. Cały czas węzły chłonne są powiększone, zaatakowane chorobowo więc robią szkody dalej.

To tyle z mojej oceny. Na pewno zawał serca jest niekorzystny. Źle to wszystko u taty wygląda, tak mi przykro. Dbajcie o tatę, żeby Mu jak najwięcej ulżyć.

pozdrawiam, trzymaj się.
  Temat: Wydzielony z tematu: Rak płaskonabłonkowy płuca- schemat lec
marzena66

Odpowiedzi: 81
Wyświetleń: 25342

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-06-03, 18:51   Temat: Wydzielony z tematu: Rak płaskonabłonkowy płuca- schemat lec
norberto37 napisał/a:
Kochani, wiem, że jest źle. Zdaję sobie z tego sprawę :( ale czy jest już tak bardzo bardzo źle?


Tak jak sama stwierdziłaś,niestety nie jest dobrze, w klatce piersiowej dzieje się dużo złego i najprawdopodobniej są przerzuty do OUN.

norberto37 napisał/a:
co oznacza zmiany patologiczne w węzłach chłonnych ...Czy to oznacza przerzuty do węzłów?

Patologiczne węzły jak sama nazwa wskazuje -patologia, są jakimś odstępstwem od normy. Ponieważ choroba jest zaawansowana może to wskazywać, że węzły są również zaatakowane chorobą.

pozdrawiam.
  Temat: Wydzielony z tematu: Rak płaskonabłonkowy płuca- schemat lec
marzena66

Odpowiedzi: 81
Wyświetleń: 25342

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-04-24, 16:11   Temat: Wydzielony z tematu: Rak płaskonabłonkowy płuca- schemat lec
norberto37 napisał/a:
Co oznaczaja zagęszczenia typu matowej szyby?


Zagęszczenia o charakterze mlecznej szyby mogą oznaczać zapalenie płuc, choroby układowe czy sarkoidoza, mogą być też spowodowane postępem choroby.

norberto37 napisał/a:
okazalo sie ze guz urósl do ponad 8 cm

norberto37 napisał/a:
szpital w Bydgoszczy ..... umywa ręce..

norberto37 napisał/a:
Tylko co ma powiedziec pacjent i jego rodzina..........Każdy chce zyc.


Oczywiście masz rację, każdy chce żyć, tylko niestety przychodzi moment, że medycyna staje się bezsilna. Po ostatniej chemii, wyniki niestety się pogorszyły, nie nastąpiła ani stabilizacja ani regresja. Skoro nie ma efektów leczenia to logiczne się staje, że nie ma co pacjenta męczyć tylko należy zadbać o jego jakość życia.

Zobaczymy co zaproponują w Gdańsku jeśli tata dostanie się na wizytę, czekamy na wieści.

pozdrawiam
  Temat: Wydzielony z tematu: Rak płaskonabłonkowy płuca- schemat lec
marzena66

Odpowiedzi: 81
Wyświetleń: 25342

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-03-12, 18:46   Temat: Wydzielony z tematu: Rak płaskonabłonkowy płuca- schemat lec
norberto37 napisał/a:
Nie zrobili nic...Pogotowie odjechalo


Nie powinno tak być w żadnym razie, ale z przykrością muszę to stwierdzić, że się zdarza. Nie wiem czy to strach, że pacjent onkologiczny, czy nie chcą ingerować w leczenie, nawet doraźnie czy inny powód. Dlatego tak ważna jest opieka hospicyjna, oni pomagają nam w tych trudnych momentach. Można też skorzystać z pomocy, (nie wiem jak fachowo się to nazywa), ale są takie sobotnio-niedzielne, świąteczne pomoce medyczne, można do nich podjechać lub oni przyjeżdżają.

pozdrawiam

[ Dodano: 2016-03-12, 18:50 ]
norberto37,

Jeszcze coś wtrącę. ja też miałam kłopoty jak pogotowie się pojawiało, zawsze mi prawili, że chyba pani wie na co mama choruje. Byłam nieustępliwa jak widziałam, że z mamą jest gorzej, wymuszałam wręcz, żeby zabrali na SOR albo dawali na piśmie, że nie są w stanie pomóc, skutkowało.
  Temat: Wydzielony z tematu: Rak płaskonabłonkowy płuca- schemat lec
marzena66

Odpowiedzi: 81
Wyświetleń: 25342

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-03-09, 19:53   Temat: Wydzielony z tematu: Rak płaskonabłonkowy płuca- schemat lec
norberto37 napisał/a:
Ale nie chce jeść


Porozmawiaj z lekarzem, są leki na apetyt, może Nutridrinki tacie zasmakują.
norberto37 napisał/a:
Czy to odpowiedni czas na załatwianie HD?

Jak najbardziej, nie ma na co czekać, często w HD są kolejki więc nie wiadomo kiedy otrzymacie tą pomoc a wydaje mi się, że jest Wam niezbędna.
Działaj jak najszybciej, żeby nie doszło do cierpienia taty, HD najlepiej to opanuje.

pozdrawiam
  Temat: Wydzielony z tematu: Rak płaskonabłonkowy płuca- schemat lec
marzena66

Odpowiedzi: 81
Wyświetleń: 25342

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-02-16, 18:04   Temat: Wydzielony z tematu: Rak płaskonabłonkowy płuca- schemat lec
norberto37 napisał/a:
WNIOSKI : Progresja.


Tak jak w zacytowanym wniosku. Progresja, czyli choroba postępuje, jest gorzej niż było. Bardzo mi przykro, że nie mam lepszych informacji.
  Temat: Wydzielony z tematu: Rak płaskonabłonkowy płuca- schemat lec
marzena66

Odpowiedzi: 81
Wyświetleń: 25342

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-01-26, 05:37   Temat: Wydzielony z tematu: Rak płaskonabłonkowy płuca- schemat lec
norberto37 napisał/a:
Gdzie mozna ubiegać sie o wizyty domowe?


Lekarz prowadzący lub lekarz rodzinny może dać skierowanie do hospicjum. Wybieracie sobie hospicjum, tam dostarczacie dokumenty taty o chorobie i czekacie na wizytę lekarza, pielęgniarki.

pozdrawiam.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: majkelek: 2016-01-26, 22:49 ]
Nie ma co z tym zwlekać, bo są kolejki.

 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group