1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 7
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czy mama też jest chora na raka?
marzena66

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 15535

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-08-16, 15:54   Temat: Czy mama też jest chora na raka?
Karina Święch napisał/a:
Co tam się podziała przez ten czas, myślę o najgorszym choć nie wypowiadam tych słów głośno.


Chyba każdemu z nas przy kolejnych badaniach "staje serce" i wkrada się ogromny strach, co będzie....

Zdaję sobie sprawę, że i u Was ten strach bierze teraz górę ale co by nie było to trzeba porobić badania i czekać cierpliwie co wyjdzie i jeszcze trzeba mieć nadzieję, że będzie dobrze.

Karina Święch napisał/a:
Onkolog jak i radiolog nie widzieli wskazań do dalszego leczenia, zresztą nie zlecili także żadnych badań po upływie jakiegoś czasu(dla mnie dziwne to jest)

No dla mnie przyznam szczerze, że też. Skoro wszystko po operacji było dobrze i nie było zaleceń chemioterapii, co się zdarza jak wszystko zostało wycięte w całości ale badania obrazowe powinny być wykonywane systematycznie co jakiś czas. Czy żadnych badań od okresu operacji nie było robionych?
  Temat: Czy mama też jest chora na raka?
marzena66

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 15535

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-03-19, 17:35   Temat: Czy mama też jest chora na raka?
Karina Święch,

Dobrze by było zrobić usg nawet prywatnie, nawet przed wizytą u onkologa, tak dla pewności. Może onkolog zleci TK jamy brzusznej ale przynajmniej uspokoicie się do wizyty.

Mój mąż jest po operacji wątroby, ma dość obszerną bliznę i brzuch po operacji bardzo niekształtny, o czymś dopasowanym nie ma mowy. W bliźnie sterczy do tego wybrzuszenie, taka okrągła kulka większa od śliwki i jest to przepuklina.

Trzeba w pierwszej kolejności wykluczyć stany chorobowe a później można brać pod uwagę, że po operacjach zmieniają się kształty, może jak powycinają wnętrzności (niektóre) to zaczyna się tam wszystko przesuwać, na nowo ustawiać i dlatego tak zmieniają się kształty ;) nie wiem czy mam dobrą teorię.

Pozdrawiam oby wszystko u mamy było ok.
  Temat: Czy mama też jest chora na raka?
marzena66

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 15535

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-01-30, 05:42   Temat: Czy mama też jest chora na raka?
Karina Święch napisał/a:
Przepuklina najprawdopodobniej też się pojaw


No właśnie, nasz też przed nią ostrzegali. Mąż nie bardzo uważał, dźwigał, jest pędziwiatr ;) i sobie wyhodował piękną kulkę na brzuchu. Może jak Twoja mama będzie ostrożna i przy jakiś cięższych pracach owinie się pasem to się od tego uchroni. U nas pas oczywiście zakupiony ale leży sobie w dobrym miejscu i kurzy się :) .
Karina Święch napisał/a:
mama to bardzo specyficzna osoba wyznajaca zasadę że ona ma wszystko"naj"

I takie też kochamy bardzo :)

Ważne, że w porę uchwyciłyście "gada" i idzie już ku dobremu, zdrowia dla Was, pozdrawiam.
  Temat: Czy mama też jest chora na raka?
marzena66

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 15535

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-01-29, 17:19   Temat: Czy mama też jest chora na raka?
Karina Święch,

Mój mąż jest po operacji wątroby, ma przecięty brzuch prawie "od prawa do lewa" :-( , miał operację w 2014 r. wyniki ma dobre a na brzuch narzeka. Ma go "kanciasty" jak to określiłaś, nierówny, wybrzuszyła mu się kulka, lekarze orzekli - przepuklina. Podszczypuje go czasami rana, czasami ma uczucie pełności, czasami kłucia to tu, to tam, takie chwilowe, tak to określa. Już brzuch nie wygląda ładnie ;) (nie mówię o ranie), jest nierówny i odzywają się czasami jakieś nieprawidłowości. Mąż po operacji też schudł bardzo, bo było to nie pamiętam 13-15 kg. Myślę, że jak wyniki, badania nic niepokojącego nie pokazują to ma prawo być trochę inaczej po takich operacjach, jednak zostały poprzecinane mięśnie, nerwy i pewnie ma to jakiś wpływ, tak sobie tłumaczymy ale czy tak jest "po medycznemu" nie wiem.

Dużo zdrowia dla mamy, pozdrawiam ciepło.
  Temat: Czy mama też jest chora na raka?
marzena66

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 15535

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-12-06, 19:31   Temat: Czy mama też jest chora na raka?
Karina Święch, :okok" tylko się cieszyć i szykować do świąt.
Karina Święch napisał/a:
Ale z onkologiem to chyba musimy to skonsultować, ?

Wydaje mi się, że jak najbardziej skoro był to rak. Nie wiadomo co temu skur.... jak go nazwałaś przyjdzie jeszcze do głowy i lepiej mieć zapewnioną opiekę specjalisty, badania co jakiś czas, musicie to kontrolować.

Cieszę się razem z Wami, niech mama zdrowieje :)
  Temat: Czy mama też jest chora na raka?
marzena66

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 15535

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-11-22, 19:10   Temat: Czy mama też jest chora na raka?
Karinko zawsze można podzwonić i podpytać co z wynikami się dzieje. Ja poszłam do lekarza prowadzącego mojego męża i Jego gnębiłam :) i On wydzwaniał dopytując się o wynik. Niestety i tak nic nie przyśpieszono.
Dasz radę, dasz tak jak my tutaj wszyscy. :tull:
  Temat: Czy mama też jest chora na raka?
marzena66

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 15535

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-11-22, 18:16   Temat: Czy mama też jest chora na raka?
Karionko wiem, że czekanie to najgorsza rzecz, niepewność, strach i czekanie na wyrok. Sama jednak wiesz, że bez badań pooperacyjnych, hist-pat nic się nie da zrobić, nic się nie da przyśpieszyć, nie rozpoczną leczenia. My czekaliśmy sześć bitych tygodni na wynik, nawet nasze ponaglanie nic nie dało, swoje musieliśmy odczekać.

Trzymaj się i przykro mi, że znowu walczycie.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group