1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 14
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak jelita grubego z przerzutem do jajników
marzena66

Odpowiedzi: 327
Wyświetleń: 112264

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2020-05-19, 07:05   Temat: Rak jelita grubego z przerzutem do jajników
lodzianin88,

Bardzo mi przykro, przyjmij i moje wyrazy współczucia ::rose::
  Temat: Rak jelita grubego z przerzutem do jajników
marzena66

Odpowiedzi: 327
Wyświetleń: 112264

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2019-12-16, 20:34   Temat: Rak jelita grubego z przerzutem do jajników
Cytat:
Najgorsze w tym wszystkim jest to że już dawno obiecałem mamie że nie" skończy "w szpitalu , dziś też tak bardzo prosiła bym nie pozwolił by cierpiała

Na niektóre rzeczy nie mamy wpływu. Większość woli dom, tam czuje sie bezpiecznie, jest wśród swoich osób i swoich sprzętów ale skoro lekarze podjęli taka decyzje to znaczy, że mama w tej chwili nie ma opcji żeby była bez stałej opieki medycznej. Hospicjum jest tylko w określone dni, czasami na zawołanie, mama potrzebuje opieki 24/dobę.
Bądź z Nią jak tylko możesz żeby wiedziała i czuła, że jesteś, że dbasz to spowoduje, że bedzie spokojniesza. Najważniejsza jest żeby nie cierpiała. Na oddziale palitywnym będzie dobrze zabezpieczona przeciwbólowo a Ty zaimij się Jej spokojem wewnętrznym i swoją obecnością.

Trzymaj się chłopaku i sił Ci życzę.
  Temat: Rak jelita grubego z przerzutem do jajników
marzena66

Odpowiedzi: 327
Wyświetleń: 112264

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2019-12-08, 20:05   Temat: Rak jelita grubego z przerzutem do jajników
lodzianin88,

Przeczytalam wszystko i bardzo mi przykro, że tyle przechodzicie. Ja nic mądrego nie napiszę, missy, dzielnie wspierała i dawała rady.

Trzymaj się chłopaku, dobrego ma mama syna, wspieraj mamę dalej, bądź a lekarze tyle co mogą i można zrobią.

Dużo sił, pozdrawiam serdecznie.
  Temat: Rak jelita grubego z przerzutem do jajników
marzena66

Odpowiedzi: 327
Wyświetleń: 112264

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-11-13, 05:16   Temat: Rak jelita grubego z przerzutem do jajników
lodzianin88,
Z pęcherza wycięto raka, którego źródło jest w jelitach, tak opsuje histopat.
lodzianin88 napisał/a:
Na tk nic nie piszą o jelicie.

Bo TK jelit nie pokaże, może coś tam być zasugerowan ale niekoniecznie, od badania i oceny jelit jest kolonoskopia i ona dopiero da obraz co tam siedzi i czy siedzi.

lodzianin88 napisał/a:
Czy na jelicie jest guz który naciekał na pęcherz ? Czy wznowa pokazała się tylko w pecherzu?

Może być przerzut na pęcherz, rozsiew na pęcherz, wznowa, czy jest coś w jelitach potrzebna jest kolonoskopia bo ona służy do oceny jelit.
lodzianin88 napisał/a:
Czy kolonoskopia czy do onkologia na nowy rzut chemii?

To już lekarz powinien Wam podpowiedzieć czy potrzebna jest kolonoskopia czy dalej leczenie.

pozdrawiam
  Temat: Rak jelita grubego z przerzutem do jajników
marzena66

Odpowiedzi: 327
Wyświetleń: 112264

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-10-11, 20:15   Temat: Rak jelita grubego z przerzutem do jajników
Cytat:
Radioterapia
Samodzielna RTH jest mniej skuteczna od leczenia chirurgicznego i powinna być stosowana
wyłącznie u chorych, którzy z powodów medycznych nie mogą być poddani radykalnej
cystektomii lub nie akceptują kalectwa związanego z leczeniem operacyjnym.................

Nawrót w postaci nieinwazyjnego raka po RTH z oszczędzeniem narządu można leczyć
TURbt uzupełnioną terapią dopęcherzową. Nawroty w postaci guza naciekającego wymagają
wykonania cystektomii. Wznowy nieoperacyjne lub z przerzutami odległymi są leczone systemowo.

http://www.onkologia.zale...o-plciowego.pdf
lodzianin88 napisał/a:
16 paź mamy kolejną chemie zobaczymy czy już zaczną działać czy czekać na histo ponad miesiąc .

Nie wiem ale według mnie hist.pat.jest niepotrzebny przecież jaki to rak jest już wiadomo i raczej te zmiany wyglądają niestety na wznowę, no może lekarz zdecyduje inaczej. Nie wiem czy w tym wypadku jest sens podawania dalej tej samej chemii skoro są nowe zmiany, czekamy zatem na decyzję lekarza.

pozdrawiam
  Temat: Rak jelita grubego z przerzutem do jajników
marzena66

Odpowiedzi: 327
Wyświetleń: 112264

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-10-09, 19:22   Temat: Rak jelita grubego z przerzutem do jajników
lodzianin88,
Nie wygląda dobrze, przykro mi.

pozdrawiam
  Temat: Rak jelita grubego z przerzutem do jajników
marzena66

Odpowiedzi: 327
Wyświetleń: 112264

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-08-11, 06:55   Temat: Rak jelita grubego z przerzutem do jajników
lodzianin88 napisał/a:
. U nas jak na razie wszystko ok

Życzę, żeby to trwało jak najdłużej.
lodzianin88 napisał/a:
co prawda pojawiło się coś na płucach lecz jest to świeża sprawa a z opisu nic nie wynika.

Obserwujcie koniecznie, kontrolujcie badaniem TK, jak by wzrosło na następnym badaniu to trzeba działać.
lodzianin88 napisał/a:
To Ci los mama i tesciowa chorują na raka

Niestety statystyki sa okrutne, coraz więcej osób dopada ta choroba.

Życze sił bo sytuację macie rzeczywiście trudniejszą, pozdrawiam.
  Temat: Rak jelita grubego z przerzutem do jajników
marzena66

Odpowiedzi: 327
Wyświetleń: 112264

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-07-30, 13:36   Temat: Rak jelita grubego z przerzutem do jajników
lodzianin88,

Nie wykrakałeś tylko jesteś czujny i dobrze zrobiłeś.

Trzymaj się.
  Temat: Rak jelita grubego z przerzutem do jajników
marzena66

Odpowiedzi: 327
Wyświetleń: 112264

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-07-30, 09:52   Temat: Rak jelita grubego z przerzutem do jajników
lodzianin88 napisał/a:
Jest bardzo słaba nie wiedząc czemu


Mama była miesiąc w szpitalu, to nie jest miejsce przyjazne dla samopoczucia, była operowana więc nie ma się co dziwić, że jest słaba.

lodzianin88 napisał/a:
wrócimy do szpitala

Jeśli będzie się coś działo niepokojącego to oczywiście nie ma co czekać.

pozdrawiam
  Temat: Rak jelita grubego z przerzutem do jajników
marzena66

Odpowiedzi: 327
Wyświetleń: 112264

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-03-16, 17:41   Temat: Rak jelita grubego z przerzutem do jajników
lodzianin88,

Tydzień do rezonansu to na prawdę szybki termin, myślę że możecie poczekać.

lodzianin88 napisał/a:
I czy nie za dużo tych naświetlań?


Na pewno pacjenci onkologiczni są dość często naświetlani, różne tomografie, rezonans, PET ale jeśli to konieczne to chyba bardziej się patrzy na potrzebę badania niż jakie dawki napromieniowania otrzymamy. Też miałam ten dylemat i lekarz mi powiedział, że nie robi się tego dla ciekawości tylko żeby czemuś słusznemu to służyło. Chyba rezonans jest mniej szkodliwy i bardziej bezpieczny niż TK więc spokojnie, może wyjaśni i nie potrzebny będzie PET.

Pozdrawiam
  Temat: Rak jelita grubego z przerzutem do jajników
marzena66

Odpowiedzi: 327
Wyświetleń: 112264

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-03-11, 21:13   Temat: Rak jelita grubego z przerzutem do jajników
lodzianin88 napisał/a:
A ta zmiana w śródpiersiu :?

"W sródpiersiu - zmiana tkankowa - najpewniej ciało pograsicze"
To nic niepokojącego, jest to pozostałość po grasicy.

Odnośnie leczenia wznowy, nic nie doradzę.
lodzianin88 napisał/a:
Mamy w poniedziałek kolonoskopię, czy ją robić


Myślę, że w niczy nie zaszkodzi i jak lekarze zlecili to zrobić.

pozdrawiam
  Temat: Rak jelita grubego z przerzutem do jajników
marzena66

Odpowiedzi: 327
Wyświetleń: 112264

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-03-11, 19:54   Temat: Rak jelita grubego z przerzutem do jajników
lodzianin88,

Rzeczywiście jest powód do niepokoju. Jednoznacznie nie da się powiedzieć, skoro radiolog też nie jest pewny zmiany. Według niego albo wznowa, albo toczący się proces nowotworowy choć może to tylko pętla jelitowa, która sugeruje obraz procesu nowotworowego. Przynajmniej ja tak zrozumiałam wynik.
Trzeba zrobić rezonans, może sprawa będzie bardziej klarowna.

Przykro mi, że znowu musicie się stresować, trzymaj się.
  Temat: Rak jelita grubego z przerzutem do jajników
marzena66

Odpowiedzi: 327
Wyświetleń: 112264

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-03-10, 19:32   Temat: Rak jelita grubego z przerzutem do jajników
lodzianin88,

Jeśli lekarz uznał, że może mama iść do domu to dobrze. W domu pomału będzie w ciszy i spokoju dochodziła do siebie. Za jakiś czas pewnie będzie kontrola w poradni, u nas była po dwóch tygodniach.

pozdrawiam
  Temat: Rak jelita grubego z przerzutem do jajników
marzena66

Odpowiedzi: 327
Wyświetleń: 112264

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-03-09, 22:35   Temat: Rak jelita grubego z przerzutem do jajników
lodzianin88,

Mama jest pod opieką lekarzy i na pewno jak będzie coś niepokojącego to mamy nie wypiszą. Mój mąż też po operacji (wątroba) bardzo długo dochodził do siebie w czwartej dobie po operacji to nie wstawał z łóżka mimo, że kazali, nie dał rady nic przełknąć, wyglądał i czuł się masakrycznie, temperatura, wyciekający płyn z jamy brzusznej. Wszystko to trwało bardzo długo, miesiąc aż leżał po operacji w szpitalu i kolejne półtora miesiąca dogorywał w domu, dopiero po tym okresie zaczęło się stabilizować.
Spokojnie daj się mamie zregenerować, miała poważną operację, porozmawiaj z lekarzem jak to wszystko widzi i będziesz wiedział.

Co do bólu to niestety ale miałam podobne doświadczenie, że lekarze nie wierzyli, że boli a niestety bolało mimo leków.

Pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group