1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Boję się bardzo ... chłoniak?
marwe

Odpowiedzi: 123
Wyświetleń: 59470

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2015-01-23, 12:59   Temat: disgnostyka chłoniaka/ziarnicy
Trebor, natknąłem się na Twoje posty i Twój przypadek wydaje się być nieco podobny do mojego ... ok. 3 tygodni temu obudziłem się z mocno opuchniętą i bardzo bolącą szyją po stronie lewej, dodatkowo oprócz tego przez ok 4 dni miałem gorączkę, ból mięśni ud, totalny brak apetytu i mega osłabienie (prawie nie miałem siły chodzić). Następnego dnia (po pojawieniu się opuchnięcia) udałem się do lekarza, który podejrzewając tarczycę zlecił jej usg. Na usg tarczyca ok, ale wyszły powiększone i hipoechogeniczne węzły chłonne szyjne (pakiet węzłów) i chyba jeden powiększony węzeł podobojczykowy po stronie lewej oraz powiększone węzły po stronie prawej ,, raczej odczynowe, jak określono w opisie usg. Miałem też RTG klatki, które nic złego nie wykazało, ale to badanie, jak czytam, chyba nigdy nic nie wykazuje. Lekarz skierował mnie do hematologa, który stwierdził, że bolesne opuchnięcie pochodzi od zapalenia (podejrzenie ropy w środku), o czym też świadczyła podwyższona leukocytoza, jednak ten pakiet powiększonych węzłów wydał się bardzo "podejrzany" i otrzymałem skierowanie na pobranie węzła do badania hist-pat. Miałem go już pobranego w poniedziałek, a w zasadzie pobrany był fragment z pakietu głębokiego węzła szyjnego i pobrali mi też posiew (ropa też wciąż tam była, mimo, że ból i opuchnięcie na szyi zeszły). Jak stwierdził chirurg, ten mój pakiet nie wygląda ciekawie... Wyników oczywiście jeszcze nie mam, powiew ma być za kilka dni, a wynik z węzła za 2-3 tyg, a nieraz i dłużej ... Czas, czas, czas,,, tak jak piszesz ... Czytam wiele anglojęzycznych forum i za granicą ludzie z podejrzeniem chłoniaka/ziarnicy mają wyniki z pobranego węzła w kilka dni ... nie wiem czemu u nas tak długo to trwa ... przecież jest to nowotwór agresywny i szybko postępujący :(( Przy tym wszystkim zastanawiam się czy ten fragment, który mi pobrano będzie "diagnostyczny" ... po Twoich postach i negatywnych doświadczeniach mam wiele obaw ... Prawdę mówiąc miałem cichą nadzieję, że to może jednak nie jest żaden pieprzony chłoniak/ziarnica, ale np. jakaś bakteria spowodowała cały tez problem z węzłami, ale jak przeczytałem Twój "przypadek" (też miałeś ropę i jakieś zakażenie), a mimo to są jakieś komórki nowotworowe, ... moje nadzieje opadły :(( W międzyczasie mam zlecone TK klatki, brzucha i miednicy i zobaczymy czy i tam chowają się jakieś "kwiatki". Czekam na ten najważniejszy wynik histopatu węzła. Daj znać jak poszło pobranie węzła z klatki (być może mnie też to czeka) i kiedy będą Twoje wyniki? Pozdrawiam,
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group