1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 51
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak zoladka chemia przed operacja
martina25

Odpowiedzi: 101
Wyświetleń: 44338

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-06-05, 12:51   Temat: Rak zoladka chemia przed operacja
Dostałam od lekarza internisty maść przeciwbólowa traumon, od dłuższego czasu mam bóle w prawej stronie od biodra w dół, lekarz twierdzi że to od kręgosłupa lub stan zapalny. Przepisał mi ketonal i ta maść. Mogę się nią smarować? Wyniki tomografu były ok., onkolog też twierdził że skoro tomograf nic nie wykazał to musi to być od kręgosłupa.
  Temat: Rak zoladka chemia przed operacja
martina25

Odpowiedzi: 101
Wyświetleń: 44338

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-05-29, 12:35   Temat: Rak zoladka chemia przed operacja
Gaba co znaczy w całości? Dusić w dużych kawałkach? Czy to może być duszona wołowina popita np świeżym sokiem pomarańczy?
ja teraz 2 razy w tygodniu jem duszona watrobke indyka
  Temat: Rak zoladka chemia przed operacja
martina25

Odpowiedzi: 101
Wyświetleń: 44338

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-05-28, 20:48   Temat: Rak zoladka chemia przed operacja
Marzena dziękuję za odpowiedź 😀. Jeśli chodzi o kontrast do tomografu to mimo że było napisane dozylni plus doustny to dostalam tylko w zyle, nic nie piłam. Oczywiście z nerwów itd nie zapytałam lekarza dlaczego.

Dzisiaj byłam po wynik tomografu, jest czysto 😁. Minęło 17 miesięcy od operacji, coraz więcej wiary w to że się udało.
Jeszcze krew się trochę "rozjezdza" ale mam nadzieję, że i to opanuje z czasem. Niestety lekarz nie zaleca witamin w tabletkach a z jedzenia to jakoś ciężko mi wydobyć. Może ktoś ma tutaj większe doświadczenie? Może jednak czymś się wspomagacie? Może inny lekarz inne zdanie?
hemoglobina 8,7 norma od 12
Zelazo 17 norma od 25
ASP i Alt trochę podwyższone ale nie dużo.
Generalnie nie ma tragedii, są dni kiedy czuje się rewelacyjnie ale są też takie kiedy coś boli, cos uciska. Pewnie jelita po radioterapii też potrzebują duzo czasu na regeneracje.
  Temat: Rak zoladka chemia przed operacja
martina25

Odpowiedzi: 101
Wyświetleń: 44338

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-05-12, 21:05   Temat: Rak zoladka chemia przed operacja
Witam,
do tej pory miałam tomograf z kontrastem dozylnym, teraz dostałam skierowanie na tomograf z kontrastem dozylnym plus doustny.
proszę o informację, czy taki podwójny kontrast daje lepszy obraz? Czy konieczny jest podwójny? Na badania kierowala mnie onkolog która mnie prowadzi od początku, nie pytałam bo zauważyłam dopiero w domu.

Będę wdzięczna za info.

Pozdrawiam Marta
  Temat: Rak zoladka chemia przed operacja
martina25

Odpowiedzi: 101
Wyświetleń: 44338

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-02-01, 22:27   Temat: Rak zoladka chemia przed operacja
Witam,
niedługo kolejne wyniki tomografu a ja coraz bardziej wariuje, wiem... nic yo nie da ale człowiek nie może ot tak się wyłączyć.

We wrześniu mialam operacje na płuca, na szczęście, częściej wyszlo ok, tylko czy to z tego powodu mam teraz bóle?? Operowali prawe płuco, cięcie mam wzdłuż biustu. Od dłuższego czasu prawa pierś jest jakby zdrowia plus niektóre kości pod biustem są bolące przy dotyku. Co to może być. Efekt operacji, przerzuty???
Zaraz po operacji nie było tego, pojawiło się jakieś 3tygodnie po. Teraz bylam we Włoszech na nartach, nie zjeżdżalam raczej tylko delikatne spacery i nabawilam się kolejnego bólu w Okolicach operowanego płuca, tym razem razem klucie w środku jakby wplucu

Oczywiście nerwy przed wynikami i czlowiek widzi czarne kory, dzisiaj pierwszy raz popłakałam się przy mojej 18letniej córce, zawsz starałam się mówić i pokazywac że jest ok.
  Temat: Rak zoladka chemia przed operacja
martina25

Odpowiedzi: 101
Wyświetleń: 44338

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-11-21, 22:21   Temat: Rak zoladka chemia przed operacja
LESIL
nie odpowiadalam wcześniej bo nie miałam aktualnych badań.
wagowo powoli idę w górę, B12 dostaje raz na miesiąc lub półtora to zależy jak pójdę. Wyniki krwi dzisiejsze masz poniżej. Generalnie czuje się super, jestem 2 miesiące po operacji więc te wyniki jeszcze trochę słabe, chociaż tak jak mówię, czuję się super. Apetyt mam, siły też. W sumie odzyskałam już 13,5 kilograma z 20 utraconych.

Pozdrawiam


Leukocyty 6,85 K/µl 4,0 — 10,0
Erytrocyty ↓ 3,65 M/µl 4,0 — 5,0
Hemoglobina ↓ 10,15 g/dl 12,0 — 16,0
Hematokryt ↓ 31,1 % 37,0 — 47,0
MCV 85,0 fl 80,0 — 97,0
MCH 27,8 pg 27,0 — 34,0
MCHC ↓ 32,6 g/dl 33,0 — 36,0
RDW ↑ 22,0 % 11,0 — 15,0
Płytki krwi 413 K/µl 150 — 450
PCT ↑ 0,38 % 0,12 — 0,36
PDW 14,0 % 11,5 — 21,0
MPV 9,1 fl 6,1 — 11,0
NEU% 61,2 % 45,0 — 70,0
NEU 4,19 K/µl 1,80 — 7,00
LYMPH% 24,2 % 20,0 — 45,0
LYMPH 1,66 K/µl 1,00 — 4,50
MON% ↑ 12 % 2 — 8
MON ↑ 0,82 K/µl 0,10 — 0,80
EOS% 1,8 % 1,0 — 5,0
EOS 0,12 K/µl 0,02 — 0,7
BASO% 0,8 % 0,0 — 1,0
BASO 0,050 K/µl 0,001 — 0,20
  Temat: Rak zoladka chemia przed operacja
martina25

Odpowiedzi: 101
Wyświetleń: 44338

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-10-16, 20:06   Temat: Rak zoladka chemia przed operacja
Przepraszam, oczywiście na Ciebie zawsze można liczyć ;-)

Właśnie, wolę operacje niż żyć z niewiadomą i ogromnym strachem. Wolałam wyciąć, cieszę się też że mój szpital tyle czekał z decyzją bo być może poddała bym się radioterapii na darmo. Operacje i czas pooperacyjne nie był zły. Bólu dużego nie czułam. Po dwóch tygodniach wróciłam normalnie do codziennych zajęć. Teraz minął miesiąc a ja już nic nie czuje, jestem sprawna jak przed operacją. pozdrawiam serdecznie

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2017-10-16, 20:31 ]
I najważniejsze, że czujesz się dobrze i problem poszedł sobie precz ;)

  Temat: Rak zoladka chemia przed operacja
martina25

Odpowiedzi: 101
Wyświetleń: 44338

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-10-16, 17:06   Temat: Rak zoladka chemia przed operacja
Witam,
Co prawda w większości prowadzę tu monolog, ale pomyślałam że warto zapisywać, może komuś się przyda, może kogoś podniesie na duchu.

Jeśli chodzi o zmiany w płucach to miałam konsylium na którym niestety nikt nie był w stanie stwierdzić co to jest,mój szpital onkologiczny zastanawiał się co ze mną zrobić a ja w tym czasie szukałam innych lekarzy do konsultacji. Wszyscy jak jeden "mąż" mówili operować. Metoda tradycyjna nie enfoskopowa. No więc podałam się operacji, 12 września usunęli mi kawałek płuca (5x3x1,5cm) okazało się, że to nie był jeden guzek z jamką tylko dwa bardzo blisko siebie, praktycznie łączyły się że soba ( jeden 0,7mm, drugi 0,5mm). Chirurg nie był w 100 % pewny, na oko nie wyglądało to jak przerzut. W dniu wyjścia że szpitala zadzwoniła do mnie moja onkolog z propozycją radioterapii ;-). Troszkę późno, no ale... Zadzwonili.

Dzisiaj po miesiącu odebrałam histpat, nie ma nowotworu!!!! To nie był przerzut :-). Jestem mega szczęśliwa, życzę aby wszyscy dostawali takie super wieści.

Niedługo będzie rok bez żołądka i muszę powiedzieć, że nie był to zły rok. Oczywiście chemia i radio były ciężkie, ale druga chemia od kwietnia do czerwca była już ok. Jeśli chodzi o jedzenie to jest ok, są oczywiście produkty których nie toleruje ale to naprawdę kilka. Poza tym jem duże ilości na raz, w zasadzie ciągle jestem głodna.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie
  Temat: Rak zoladka chemia przed operacja
martina25

Odpowiedzi: 101
Wyświetleń: 44338

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-08-22, 19:14   Temat: Prośba o interpretację TK
Witam
1 grudnia przeszłam operacje usunięcia żołądka oczywiście z powodu raka. Po operacji miałam chemię i 5 tyg radio. Radio skończyłam 25marca a ostatnia chemia 9 czerwca. Dzisiaj odebrałam wyniki TK. Proszę o informację czy jest szansa że to efekt radioterapii czy też wygląda to źle. Markery w normie na poziomie 22 przy normie do 38


[ Dodano: 2017-08-22, 19:18 ]
Cyt. W segmencie 10 płuca prawego, przyoplucnowo widoczny guzek z jamą o wymiarach 11x10mm - podejrzenie meta. Poza tym miąższ plecy bez zmian guzkowych i naciekowyvh.

Węzły nie powiekszone

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2017-08-22, 19:56 ]
Nie zakładaj kolejnych wątków, to wszystko dotyczy Ciebie i jest kontynuacją dalszej Twojej historii, posty scalone.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2017-08-22, 19:58 ]
Wyniki proszę wstawiać jako załączniki do posta, bo w tej wersji są dla nas nieczytelne.
Tu inf. jak to zrobić http://www.forum-onkologi...rum/faq.php#35.
  Temat: Rak zoladka chemia przed operacja
martina25

Odpowiedzi: 101
Wyświetleń: 44338

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-08-22, 17:20   Temat: Rak zoladka chemia przed operacja
Witam.
Dzisiaj odebrałam wyniki TK, niestety mają jakieś podejrzenia. Albo meta albo zwolnienia po radioterapii.

Cyt. W segmencie 10 płuca prawego, przyoplucnowo widoczny guzek z jaką o wymiarach 11x10mm - podejrzenie meta. Poza tym miąższ plecy bez zmian guzkowych i naviekowyvh.

Czy jest szansa ze to zwolnienie po radio, czy raczej ta gorsza wersja.
  Temat: Rak zoladka chemia przed operacja
martina25

Odpowiedzi: 101
Wyświetleń: 44338

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-06-07, 16:54   Temat: Rak zoladka chemia przed operacja
Dzisiaj 11 miesiecy po rozpoznaniu przyjelam ostatnia chemie :-)
Życzę wszystkim aby doczekali tego dnia kiedy lekarz powie, to koniec leczenia prosze cieszyc sie zyciem wsxystko jest na dobrej drodze.

Trzymajcie za mnie kciuki aby to cholerstwo nie wrocilo.

Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Rak zoladka chemia przed operacja
martina25

Odpowiedzi: 101
Wyświetleń: 44338

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-04-05, 17:28   Temat: Rak zoladka chemia przed operacja
Mam leki ale slabo dzialaja. Moze ktos wie z doswiadczenia ile to bedzie trwac? Jak sobie z tym radzic
  Temat: Rak zoladka chemia przed operacja
martina25

Odpowiedzi: 101
Wyświetleń: 44338

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-04-05, 13:47   Temat: Rak zoladka chemia przed operacja
Witam,
Jestem 19dnien od zakonczenia radioterapii, przez 5 tyg naswietlen bylo ok. Ostatniego dnia zlapal mnie ból, od tamtej pory nie moge jesc, strasznie schudlam, ból przy przelykaniu pokarmu nawet papek jest przeogromny jakby wkładali mi pochodnie. Pozniej ból przechodzi, byl tylko przy przelykaniu byly momenty, ze nie moglam nawet wody pic. Przez 2tyg nie bylam w stanie wstac z lozka, teraz troche sie ruszam ale zaraz łapie mnie ból taki rozrywajacy klujacy inny niz przy jedzeniu.
Proszę powiedzcie czy to efekt popromienny i czy przejdzie. Waze 40kg, zadne nutridrinki i nutramile czy inne nie wchodza w gre poniewaz od razu sa wymioty. Jak mam odzyskac wage skoro dziennie jestem w stanie w bolach zjesc 1 jajko na miekko z cwiartka kromki chleba bezglutenowego pozniej pol ziemniaka i lyzeczke tartych burakow. To wszystko na co mnie stac przez ten bol. Kazda zupa juz kojarzy mi sie z leczeniem i po kazdej lyzce wymioty.
Moje pytanie jak przytyc? Dlaczego tak boli i jak dlugo bedzie? Czy to przerzuty?

Pozdrawiam i licze na odpowiedź

[ Dodano: 2017-04-05, 13:49 ]
Ten bol przy chodzeniu jest w klatce piersiowej i mostku
  Temat: Rak zoladka chemia przed operacja
martina25

Odpowiedzi: 101
Wyświetleń: 44338

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-02-09, 18:08   Temat: Rak zoladka chemia przed operacja
Rozumiem, dziekuje i pozdrawiam.
  Temat: Rak zoladka chemia przed operacja
martina25

Odpowiedzi: 101
Wyświetleń: 44338

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-02-09, 13:54   Temat: Rak zoladka chemia przed operacja
OlaOlka ja ze wzgledu między innymi na innych ludzi pisałam jak sie czuje i pytalam Ani jak sie czuje. Wiem z wlasnego doswiadczenia, że ludzie szukaja takich informacji, chca wiedziec jakie kto mial leczenie jak sie po tym czuł itd.

Czasem zadawalam pytania na ktore poza Ania praktycznie nikt nie odpowiadal. Nie chce mi sie, a czasem nie mam sily rozdzielac wsparcia z pytaniami technicznymi.

Wczoraj mialam kolejna wizyte u lekarza bo znowu cos sie wydarzyło i mogla bym napisac o tym. Chcialam to opisac jako moje kolejne "doswiadczenie" s nie jako prosba o pomoc. Osoba chora czytajaca moglaby wiedzieć co ewentualnie moze sie wydarzyć i jak ma reagowac. Ale nie chce zeby znowu ktos powiedzial, że to wsparcie itd.

Zeby była jasność, akceptuje regulamin i absolutnie nie mam pretensji. W koncu z Ania mogę rozmawiać poza forum.

Pozdrawiam
Marta

Ps. Jesli ktoś bedzie mial jakies pytania to prosze wysylac mi wiadomosci, w miare mozliwosci odpowiem.
 
Strona 1 z 4
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group