1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czy to rak czy zmiana łagodna?
marek_1980

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 3736

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2019-04-12, 11:44   Temat: Czy to rak czy zmiana łagodna?
Naczyniaki same z siebie nie pękają z tego co się orientuje tylko przy mocnych uderzeniach (np. wypadek samochodowy, sport kontaktowy) w brzuch może pęknąć. Może też uciskać inne organy. Jest to zmiana łagodna i rzadko odrasta w wątrobie wyczytałem.
Operację z tego co wyczytałem przeprowadza się przy naczyniakach powyżej 10cm mój tyle nie ma. Kolega miał naczyniaka 12 cm, jego znajoma 13cm ale oni mieli bóle już.
Napisałaś że w USG i po TK u twego męża lekarze stwierdzili rak wątroby, to jacyś słabi lekarze musieli te badania przeprowadzać. Już po TK lekarz który opisuje zmianę powinien w 100% wiedzieć czy to zmiana złośliwa czy łagodna. Stąd moje zdziwienie, że dopiero po operacji stwierdzili u twego męża że to nietypowy naczyniak, dziwne........powinni RM zrobić jeszcze, on wyjaśniłby wszystko.
U mojego taty po TK od razu wiedzieli ze rak.
Czyli mam rozumieć, że u mnie w 2013 po TK mogli, źle opisać zmianę?
Już sam nie wiem co myśleć

[ Dodano: 2019-04-12, 11:49 ]
Gdybym miał raka przy taki guzie od 2013 roku z 5cm teraz 9cm to chyba już mnie by nie było na tym świecie nie sądzicie....

[ Dodano: 2019-04-12, 12:21 ]
Mam pytanie twój mąż miał jakiekolwiek objawy raka wątroby przed operacją?
Jakiej wielkości był to naczyniak, że wycieli pół wątroby
  Temat: Czy to rak czy zmiana łagodna?
marek_1980

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 3736

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2019-04-09, 23:17   Temat: Czy to rak czy zmiana łagodna?
dzięki trochę mnie uspokojiłaś, ale ta niepewność ehhh....czekam na badanie
  Temat: Czy to rak czy zmiana łagodna?
marek_1980

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 3736

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2019-04-09, 14:50   Temat: Czy to rak czy zmiana łagodna?
Witam!

Wróciłem na forum po 5 latach. 2015 lat temu zmarł mi tata na raka nerki,
Opiszę teraz moją sytuację:
Choruje na nadciśnienie od 12 lat (biorę leki i jest ok-genetyczne ponoć) 2013 roku zrobiono mi USG jamy brzusznej profilaktycznie. Przypadkowo podczas tych badań wykrytko na wątrobie guz o wym. 6,1cmx4,5cm do dalszej diagnostyki. Zrobiłem TK i wyszło w opisie że to zmiana o charakterze naczyniaka i kontrola raz na rok w celu czy rośnie czy się zmniejsza. Nic poważnego. Reszta ciała wszystko OK. Powiedział mi doktor który robi mi USG, że to zmiana łagodna i że mase ludzi to ma. Prosił abym w miarę możliwości nie uprawiał sportów kontaktowych z tym naczyniakiem.
I tak co roku USG guz taki sam, nie zmieniał się, tylko rok wcześniej w opisie wątroba stłuszczona reszta ok. I wtedy pojawił się u mnie choresterol i wysokie trójglicerydy ( nie trzymałem żadnej diety, przyznam odżywiałem sie źle, praca itp) Dodatkowo zacząłem spożywać ostropest plamisty w celu poprawnej pracy wątroby.
Dopiero od miesiąca jestem na jako takiej diecie ;-)
No i wczoraj zrobiłem ponownie USG i ździwienie moje i lekarza -guz urósł do wym. 9,2cm x 7,4cm.Reszta narządów ok jak co roku, wszystko ok w okolicy wątroby jak i sama wątroba (dodam stłuszczona) Lekarz który robi mi USG powiedział że muszę zrobić koniecznie TK 3stopniową, ponieważ zmiana znacznie urosła w porównaniu do zeszłego roku. Spytałem się czy to rak, a on że raczej na 90% to naczyniak który mi urósł (ponieważ jest otorebkowany czy jakoś tak to ujął, nie wygląda mu to na zmianę złośliwą). Powiedział, też żebym się przejmował, że mi wytną go jak coś i będzie ok i będę wychowywał dalej dzieci. Na ponowne moje zapytanie czy to może być rak odpowiedział, że nie możę tego wykluczyć na 100% :-( hmmm i zbladłem....

Odchodzę od zmysłów, mam dwójkę małych dzieci i kochającą żonę. Mama żyje teraz sama, jest pielęgniarką na gastrologii i powiedziała mi, że histeryzuje, że to może być torbiel lub naczyniak dalej. Zrobiłem kreatyninę i będę miał szybko załatwiony tym razem rezonans z kontrastem ( niby lepiej niż TK w moim przypadku).

I teraz tak.......czuje się bardzo dobrze, mam apetyt, jestem na lekkiej diecie w związku z podwyższonym choresterolem i stłuszczeniem wątroby. Nie jestem osłabiony, normalnie pracuje, nie jestem żółty, teraz ćwiczę, biegam bo muszę. Wyniki krwi dobre, nic mnie nie boli, ani brzuch ani nic w okolicy wątroby. Żyję normalnie jak zdrowy człowiek.
Wiem, że bez opisu rezonansu nic mi nikt nie powie co to jest itp.
Ale mam pytania:
1. czy guz z 2013 roku o charakterze naczyniaka mógł się zezłośliwić w raka?
2. czy naczyniak może przekształcić się w torbiel o takich rozmiarach ok. 10cm
3. jak myślicie czy to jest rak? od 2013 roku myślę gdyby była to zmiana złośliwa to bym już chyba 2 razy nie żył bez leczenia prawda przy raku wątroby i mając tak dużo zmianę ?
4. Czy wynik z 2013 mógł być niepoprawny -złe rozpoznanie zmiany> może to był rak tylko guz sobie siedział i się nie zmieniał teraz urósł do prawie 10cm)
5. Czy jest możliwie żeby naczyniak w ciągu 11 miesięcy raptem urósł tak szybko do prawie 10cm?

Proszę napiszcie coś? co o tym sądzicie?
Lekarz na oddziale u mamy zobaczył moje USG z tamtego roku i z wczoraj i powiedział ze to napewno nie rak, bo już bym miał jakieś objawy raka przy takim guzie to już bym raczej nie żył :-(
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group