1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz Klatskina rak dróg żółciowych + przerzuty do wątroby
marek321123

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 3568

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-07-06, 08:14   Temat: Guz Klatskina rak dróg żółciowych + przerzuty do wątroby
Z chemioterapią wiem, że może być problem bo ta wysoka bilirubina. Lekarz mówi, że może uda się zastosować radioterapię, bo tam poziom bilirubiny nie musi być tak idealny jak do chemioterapii. Tylko czy radioterapia cokolwiek pomoże?

Podsumowując: wszystko co mogliśmy zrobić to zostało zrobione? Nie ma już innych dróg leczenia?
  Temat: Guz Klatskina rak dróg żółciowych + przerzuty do wątroby
marek321123

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 3568

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-07-05, 10:08   Temat: Guz Klatskina rak dróg żółciowych + przerzuty do wątroby
Mam raport patomorfologiczny czyli to co zostało pobrane podczas operacji, tutaj wyniki:



Ps. Dlaczego sądzisz, że te alternatywne metody nie przyniosą żadnego efektu? Nie ma sensu tego robić?
  Temat: Wewnątrzwątrobowa postać raka dróg żółciowych
marek321123

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 3073

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-07-04, 07:33   Temat: Wewnątrzwątrobowa postać raka dróg żółciowych
U nas mamy podobnie, chociaż nie ma jeszcze aż takiego zaawansowania (wodobrzusze itd) - jedyne co jest to od miesiąca wysoka bilirubina. Szczerze przekopałem cały internet i nic konwencjonalnego się chyba nie nadaje :( Dużo siły, wytrwałości i mimo wszystko powrotu do zdrowia życzę.
  Temat: Guz Klatskina rak dróg żółciowych + przerzuty do wątroby
marek321123

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 3568

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-07-03, 14:57   Temat: Guz Klatskina rak dróg żółciowych + przerzuty do wątroby
Witam,
Jakiś miesiąc temu mój wujek zżółkł. Wstał rano cały żółty, wcześniej ok. tydzień - dwa zaczęła go swędzieć skóra, miał ciemny mocz. W badaniu usg diagnoza: prawdopodobnie guz Klatskina. Przeniesienie do innego szpitala na odbarczenie żółtaczki, tam założono mu stenta (najmniejszy z możliwych) oraz drugi płat wątroby (2 z 4 segmentów) zrobiono dren. Żółtaczka powoli zaczęła spadać. Potem został przeniesiony na Banacha - gdzie pierwotnie z badań tomograficznych i rezonansu wynikało, że jest tylko guz i nic poza tym. Zakwalifikował się do operacji.

Opis operacji powyżej, stwierdzono rozsiew na wątrobę, które nie było widać na tomografie i rezonansie. Odstąpiono od wycięcia guza pierwotnego. Te wycinki, które pobrali to wszystko to rak gruczołowy. Na tą chwilę ma mieć zbijaną bilirubinę i jeśli się to uda zrobić to wtedy ew. chemia lub radio. Bilirubina na tą chwilę spada i jest ok. 17 przy normie 1,2. Przeczytałem "cały internet" i jakoś nie mogę znaleźć pozytywnych informacji. Lekarz prowadzący powiedział, że te nowoczesne metody jak nano knife, termoablacja nie wchodzą w grę przez ten rozsiew. Przeszczep wątroby również nie ma sensu. Z ratunku to tylko alternatywne metody (diety typu gersona, ziemby), które nie wiadomo jaki efekt przyniosą. Proszę o informację czy są jakieś nadzieje, czego jeszcze próbować, bo już brakuje pomysłów.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group