1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 9
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czerniak złośliwy po wycięciu znamienia Spitz
marcelina007

Odpowiedzi: 86
Wyświetleń: 23998

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-09-25, 16:35   Temat: Czerniak złośliwy po wycięciu znamienia Spitz
Mineły 2 mies a do 15 listopada to bedzie razem 3,5 miesiaca (zakladajac ze do tego czasu beda wyniki hp) i plus czas oczekiwania na termin docinki ( pewno ok miesiaca) to razem daje 4,5 miesiaca od wyciecia czerniaka do poszerzenia....nie wiem , nie znam sie ale to dość długo.
  Temat: Czerniak złośliwy po wycięciu znamienia Spitz
marcelina007

Odpowiedzi: 86
Wyświetleń: 23998

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-09-20, 13:35   Temat: Czerniak złośliwy po wycięciu znamienia Spitz
Rezonans magnetyczny jest badaniem zupełnie bezpiecznym i nie ma tam żadnego promieniowania. Jedynie kontrast obciąża nerki dlatego przed badaniem bada się poziom kreatyniny.
  Temat: Czerniak złośliwy po wycięciu znamienia Spitz
marcelina007

Odpowiedzi: 86
Wyświetleń: 23998

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-09-16, 07:40   Temat: Czerniak złośliwy po wycięciu znamienia Spitz
Mój syn ma 6 lat i nigdy mu nic nie mówiłam. Ale kiedyś coś usłyszał w telewizji o raku i powiedział do mnie tak : mamo przecież ty masz raka to znaczy że umrzesz? I łzy w oczach mu stanęły.
I jak tu żyć w takich katuszach psychicznych jak sie ma małe dziecko. To jest nie do wytrzymania ale co zrobisz, trzeba żyć dalej. Będzie z czasem lepiej i musisz sobie to poukładać w głowie bo wpadniesz w nerwice lękową a uwierz że to jest okropna choroba.
  Temat: Czerniak złośliwy po wycięciu znamienia Spitz
marcelina007

Odpowiedzi: 86
Wyświetleń: 23998

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-09-15, 22:10   Temat: Czerniak złośliwy po wycięciu znamienia Spitz
Każdy po takiej diagnozie musi przejść pewne etapy : szok , niedowierzanie , gniew , lęk a potem akceptacja ( przynajmniej częściowa) Ja wiem że ty byś wolała żeby ci teraz ktoś powiedział że to nieprawda, ze to pomyłka że to tylko zły sen i zaraz sie obudzisz.
Niedługo będzie lepiej zobaczysz, musisz tylko przejść przez te etapy. I ciesz sie takimi złymi a jednocześnie takimi dobrymi wynikami :) ile lat ma dzieciaczek?
  Temat: Czerniak złośliwy po wycięciu znamienia Spitz
marcelina007

Odpowiedzi: 86
Wyświetleń: 23998

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-09-15, 12:35   Temat: Czerniak złośliwy po wycięciu znamienia Spitz
Na siłe nie szukaj w internecie informacji czy przeżyjesz czy nie. Powtarzam masz wielkie szanse ze nic ci nie będzie. 97 % to chyba dobrze nie?! Ale trzeba pamiętać że zawsze możemy sie znaleść w tych trzech procentach. Agata1983 ma takie parametry jak, ale ona jest dopiero rok po diagnozie. Wszystko jest oczywiście dobrze ale strachu też sie niemało najadła.

[ Dodano: 2018-09-15, 12:38 ]
Różnie to jest , była dziewczyna na forum która opisywała przypadek swojej siostry która miała clark II breslov 0,5 mm a miała przerzuty i to po 5 latach. Ale myśle że to są takie jednostkowe przypadki.
  Temat: Czerniak złośliwy po wycięciu znamienia Spitz
marcelina007

Odpowiedzi: 86
Wyświetleń: 23998

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-09-13, 15:08   Temat: Czerniak złośliwy po wycięciu znamienia Spitz
To są pękające naczynka lub pamiątka po igle. Wkońcu skóra w ty miejscu jest bardzo naciągnięta. Też takie miałam i też sie martwiłam. Ale zeszło.
  Temat: Czerniak złośliwy po wycięciu znamienia Spitz
marcelina007

Odpowiedzi: 86
Wyświetleń: 23998

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-09-09, 13:32   Temat: Czerniak złośliwy po wycięciu znamienia Spitz
Skierowanie na przebadanie to nawet rodzinny może wypisać bo mi tak robił. Ale rozumiem że to z Centrum Onkologi lekarz zlecił ci przebadanie wiec to w CO powinni zbadać na ich kosz. Ja to badałam na własną ręke tak dla siebie więc musiałam płacić. Dziwne.

[ Dodano: 2018-09-09, 13:38 ]
Na pewno NIC. Ale to będzie teraz normą ze co cie tylko zaboli będziesz się bała a normalnie to byś nawet na to nie zwróciła uwagi. To jest bardzo mało prawdopodobne żebyś kiedykolwiek miała przerzuty. Trzeba tylko porządny margines zrobić żeby tym razem już tam nic nie zostało.
  Temat: Czerniak złośliwy po wycięciu znamienia Spitz
marcelina007

Odpowiedzi: 86
Wyświetleń: 23998

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-09-09, 12:04   Temat: Czerniak złośliwy po wycięciu znamienia Spitz
Przebadasz to bedzie wiadomo. Tak czy siak stopień zaawansowania był mega mały wiec masz ogromne szczęście. Dziwne to wszystko bo na tym 2 wyniku był sklasyfikowany jako szerzący sie powierzchniowo wiec to spitz mu daleko. Czytając to forum przez 4 lata wiem że wszystko sie może zdarzyć.

[ Dodano: 2018-09-09, 12:16 ]
A chyba najwiekszym przykład to historia ccc1 kiedy to po wycięciu znamienia wynik był dobry , że to zwykłe znamię ale mimo wszystko oddał 2 raz do badania i okazało sie że to czerniak i mało tego baaardzo zaawansowany.

[ Dodano: 2018-09-09, 13:13 ]
Ale haloo przecież to lekarz zlecił ci przebadać bloczki. Przecież nie powinnaś robić tego na własny koszt.
  Temat: Czerniak złośliwy po wycięciu znamienia Spitz
marcelina007

Odpowiedzi: 86
Wyświetleń: 23998

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-09-09, 10:35   Temat: Czerniak złośliwy po wycięciu znamienia Spitz
O znamieniu spitz przekopałam juz cały internet. Spitz a czerniak mają bardzo podobna budowę morfologiczną i nawet doświadczeni patamorfolodzy mają priblem żeby je odróżnić. Mój bloczek był badany 3 razy. 1 wynik czerniak 2 spitz a 3 jednak wskazywał na czerniaka. Podobno zadecydowały mitozy. Niestety wyczytałam tez ze spitz u dzieci jest niegroźny ale już u dorosłych to podchodzi pod czerniaka. I jest też wiele przypadków kiedy spitz dał przerzuty.

[ Dodano: 2018-09-09, 10:38 ]
Koszt badań jest różny np. W Katedrze patamorfologi w Krakowie zapłaciłam 500 PLN a w Warszawie u Pani Profesor Nasierowskiej-Guttmejer 200 PLN i bloczki mogłam kurierem wysłać.

[ Dodano: 2018-09-09, 10:41 ]
Koniecznie musisz przebadać bloczki. Mogli za pierwszym razem sie pomylić....ale oby ten drugi wynik okazał sie pomyłką.

Bo myśle ze o błąd chodzi bo spitz raczej nie przekształca sie w czerniak.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group