1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: PROSZE POMOZCIE
marcelina007

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 19207

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-11-19, 12:09   Temat: PROSZE POMOZCIE
Jak juz ci wczesniej pidalam 2 lata i 2 miesiace. Ale strach dalej jest bo gdzies wyczytalam ze u 80 % osob czerniak daje przerzuty wlasnie PO 2 latach. Moj uklad nerwowy jest juz w szczepach :)

Musisz przywyknac ze raz sie czlowiekowi wydaje ze go to nie dotyczy i bedzie dobrze a czasem przychodza chwile ze sie beczy.

[ Dodano: 2016-11-19, 12:13 ]
Masz dobra opieke i szybko dzialaja wiec masz to szczescie. Jak kiedys czekalam w CO na wizyte i rozmawialam z taka pania ktora miala Clark III breslow 1 i nie wycinali jej wartownika tylko sama blizne poszezali. Czytalam jej wynik hp i nie miala podanych innych parametrow wiec nie wiem na jakiej podstawie tylko to zlecili. Wiec pamietaj JESTES W DOBRYCH REKACH i tego sie 3maj.
  Temat: PROSZE POMOZCIE
marcelina007

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 19207

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-11-18, 07:05   Temat: PROSZE POMOZCIE
Ja mualam na podudziu. Tak normalnie mozna chodzic tylko po czasie jak chlobka zbierze sie pod miejscem wyciecia wezla to pojawia sie dyskomfort i troche boli. Ale wtedy ja sciagaja i przychodzi ulga.

Mi sciagali tylko raz chlonke ale niektorym nawet po kilka razy.

[ Dodano: 2016-11-18, 07:09 ]
Najnormalniej w swiecie sie funkcjonuje. Tylko w ten 3 dzien i zarazem ostatni w szpitalu bylam troche oslabiona bo to wszystko odbywa sie pod narkoza. Masz duzo szczescia ze tak szybko sie toba zajeli ja musialam czekac na termin wartownika 1,5 miesiaca.
  Temat: PROSZE POMOZCIE
marcelina007

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 19207

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-11-11, 11:02   Temat: PROSZE POMOZCIE
Narazie z tym nie walcze. Czerniaka mialam wycietego 2 lata i 2 miesiace temu. Potem wyciecie wezla wartowniczego i od tamtego czasu jezdze co 3 miesiace do CO Krakow na badania kontrolne ktore wygladaja tak : Dzien dobry prosze sie polozyc i odslonic blizne i pachwiny ( lekarz wtedy pomaca i mowi) : dziekuje prosze sie ubrac i przyjsc za 3 miesiace.

[ Dodano: 2016-11-11, 11:05 ]
Raz na czas zleca badania rtg i usg. Ale ja sama na wlasny koszt robie to co 3 miesiace. (Oczywiscie tylko usg) A zycie toczy sie w swoim tempie tak jak zawsze .... no oprucz lerzaczka i wygrzewania sie na sloneczku ;)

Nie popadaj w wariacje. Masz to juz wyciete i pewno na tym sie skonczy.
  Temat: PROSZE POMOZCIE
marcelina007

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 19207

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-11-10, 21:56   Temat: PROSZE POMOZCIE
Nie ma co szczery lekarz ... ale chyba lepszy niz taki ktory zlewa pacjeta.

No wlasnie to czytanie jest najgorsze. Pierwsze po diagnozie wygooglowalam "czerniak" a tam same teksty wlasnie ze najgorszy nieuleczalny itp. wiec czlowiek wtedy mysli ze trzeba sie juz pakowac na tamten swiat.

[ Dodano: 2016-11-10, 21:57 ]
W jakim miescie jest twoje CO?
  Temat: PROSZE POMOZCIE
marcelina007

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 19207

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-11-10, 08:46   Temat: PROSZE POMOZCIE
To co napisał TP53 jest bardzo wazne i musisz to wiedziec, bo zdazaja sie przypadki jak u mnie np. ze blizna zostala docieta duzo wczesniej niz biopsja wezla. Bo w taki sposob nie wiadomo czy wycieli mi wlasciwy wezel wartowniczy.

Czeka cie nerwowka teraz bo bedziesz czekala na wyniki hp docinki i wezla i pierwsze badania obrazowe usg jamy brzusznej i wezlow i rtg klatki piersiowej. A jak juz to minie to bedzie juz prawie calkiem normalnie ;) kontrole co 3 miesiace.

[ Dodano: 2016-11-10, 08:51 ]
A co do twojego pytania to nie mozna przewidziec co sie bedzie dalej dzialo. Bo czerniak jest dziwny czasmi daje przerzuty przy niskich parametrach a czasami nic sie nie dzieje przy wysokich.

Twoj czerniak nie nalerzy do tych bardzo agresywnych a tak jak sobie pomysle to nie wiem czy tu na forum byl jakies przypadek przerzutow u "szerzacego sie powierzchniowo"
  Temat: PROSZE POMOZCIE
marcelina007

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 19207

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-11-09, 22:08   Temat: PROSZE POMOZCIE
Hej, bedac juz obyta z tym dziadem 2 lata i 2 miesiace to juz jakas tam mniejwiecej wiedze mam. Bardzo mi przykro ze ciebie tez to spodkalo. Rozumiem jak sie czujesz bo kazdy z nas to przechodzil.
Szok...rozpacz...blaganie zeby sie okazalo ze to tylko zly sen itp.

Teraz jeszcze nic nie wiesz na ten temat bo to jest swieze ale gwarantuje ci ze juz niedlugo bedziesz specjalistka w tej dziedzinie ;)

[ Dodano: 2016-11-09, 22:11 ]
No wiec to ze to czerniak to zle ale rokowania masz niezłe. To ze jest to szezacy sie powierzchniowo i to ze bez owrzodzenia i to ze byl na konczynie dolnej i to ze jestes kibieta i to ze mitozy po nizej 1 mm to wszystko dziala na twoja korzysc.

[ Dodano: 2016-11-09, 22:15 ]
A reszte to moze powie ktos bardziej doswiadczony. Musisz teraz zapoznac sie z pewna wiedza zebys wiedziala jakie sa procedury w takim przypadku. A mowie to po to zeby nie zostal popelniony zaden blad jaki to zostal popelniony u niektorych z nas.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group