1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 7
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak jamy brzusznej i miednicy - PROSZĘ O INFORMACJĘ
marc3412

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 13912

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-09-28, 19:02   Temat: Rak jamy brzusznej i miednicy - PROSZĘ O INFORMACJĘ
Bardzo, bardzo dziękuję za odpowiedź. Tak to był Folfox 4 - moja mama dobrze zniosła te 12 cykli - można powiedzieć, że mało było widać że bierze chemie - pamiętam, że był zły pierwszy dzień po chemii, a później już normalnie.

Czyli okazało się, że Folfox 4 nie pomógł.

Najbardziej dziwi mnie to jak szybko rak zrobił sobie te przeżuty bo mama jeszcze 3 miesiące temu była na tomografii i było wszystko dobrze.

Nie mogę się piątku doczekać i oby mogła dostać Avastin.
dziękuję

[ Dodano: 2011-09-28, 19:08 ]
czy ten Avastin można normalnie zamówić w aptece ? Czy może idzie po niego gdzieś jechać aby jak najszybciej został podany jak to wygląda może się ktoś orientuje ?
  Temat: Rak jamy brzusznej i miednicy - PROSZĘ O INFORMACJĘ
marc3412

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 13912

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-09-28, 17:25   Temat: Rak jamy brzusznej i miednicy - PROSZĘ O INFORMACJĘ
W piątek gdy będziemy mieć wizytę zapytamy lekarza o ten lek (Avastin) mam nadzieję, że będziemy mogli go dostać (kupić) bez problemu i podać jak najszybciej mamie..
Dziękuję za odpowiedź

[ Dodano: 2011-09-28, 17:26 ]
Rozumiem, że I i II linia leczenia to - pierwsza operacja tak ? jeśli się mylę proszę o informację.

[ Dodano: 2011-09-28, 17:28 ]
A już rozumiem chodzi o pierwszą dawkę chemii - tak już raz dostała nie wiem konkretnie jaką bo dopiero wieczorem mogę sprawdzić - oczywiście napiszę tu i może coś się jeszcze dowiem.
  Temat: Rak jamy brzusznej i miednicy - PROSZĘ O INFORMACJĘ
marc3412

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 13912

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-09-28, 16:57   Temat: Rak jamy brzusznej i miednicy - PROSZĘ O INFORMACJĘ
Proszę napisz mi 'Zebra' jeśli mogę wiedzieć jak długo Twoja mama walczyła/walczy z chorobą - moja mama dość młodo zachorowała bo ma 44 lata i w domu jest ogólnie dramat cały czas czekamy na piątek bo wtedy będziemy mieć wizytę u lekarza i postanowią co dalej...

[ Dodano: 2011-09-28, 17:00 ]
absenteeism napisał/a:
Jakim schematem chemii mama była leczona w 2009?


Będę wiedział to pod wieczór więc napiszę - dziękuję..
  Temat: Rak jamy brzusznej i miednicy - PROSZĘ O INFORMACJĘ
marc3412

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 13912

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-09-28, 10:24   Temat: Rak jamy brzusznej i miednicy - PROSZĘ O INFORMACJĘ
A czy ktoś zna może jakieś prywatne dobre kliniki gdzie leczą tego typu raka ?

[ Dodano: 2011-09-28, 10:26 ]
Aha i czy operacja wchodzi tu w grę czy tylko chemia ?
Jak tylko będziemy mieli wizytę u lekarza zapytam się o ten Avastin dziękuję Ci bardzo 'Zebra'
  Temat: Rak jamy brzusznej i miednicy - PROSZĘ O INFORMACJĘ
marc3412

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 13912

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-09-28, 08:05   Temat: Rak jamy brzusznej i miednicy - PROSZĘ O INFORMACJĘ
Bardzo, bardzo dziękuję Ci za informację - jeśli ktoś jeszcze wypowiedziałby się na ten temat będę strasznie wdzięczny.
Może nie powinienem tego pisać ale jak długo można żyć z tą chorobą oczywiście przy chemioterapii.
  Temat: Rak jamy brzusznej i miednicy - PROSZĘ O INFORMACJĘ
marc3412

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 13912

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-09-27, 23:03   Temat: Rak jamy brzusznej i miednicy - PROSZĘ O INFORMACJĘ
Przepraszam, że mój opis nie jest dobrze napisany ale średnio to wszystko pojmuję...
Więc tak leczenie raka jelita grubego (był to rak złośliwy - 2009 rok) zakończyło się:

"W kolonoskopii uwidoczniono zmianę rozrostową w obrębie kątnicy.
Operowana - hemikolektomia prawostronna z wytłuszczeniem guza krezki jelita cienkiego
badaniu hist.-pat.: Adenocarcinoma mucinosum. Stopień zaawansowania klinicznego ustalona jako III
Chemioterapię uzupełniającą w oparcio o schemat FOLFOX 4rozpoczęto
W trakcie aktualnego pobytu podano ostatni 12 cykl chemioterapii uzupełniającej dalsze kontrole w ambolatorium
Wypisana do domu w stanie ogólnym dobrym z zaleceniami j.n"


Jeśli chodzi o torbiel (2010rok):
- Torbiele krwotoczne lewego jajnika
- Macica w przodozgieciu bz. Po stronie lewej torbiele krwotoczne o śr. 58mm przydatki prawe bz.
- Wskazówki dla lekarza kierującego: zakończono leczenie uzupełniające. obecnie bez objawów nawrotu choroby. Dalsza obserwacja w ośrodku operującym.

Wtedy znów była operacja bez podawania już chemii.

Obecnie (04.2011 rok)
Rozpoznanie: nawracająca zrostowa niedrożność jelitTorbiel jajnika prawego
Stan po prawostronnym usunięciu okrężnicy z powodu guza npl.
Rozpoznanie histopatologiczne: w toku

(26.2011 rok)
Rozpoznanie: naciek okolicy szczytu pochwy
Stan po usunięciu macicy z przydatkami i resekcji części jelita grubego z powodu adenocarcinom jelita grubego.

Dziś odebrałem wynik z mamą TK jamy brzusznej i miednicy z kontrastem
I to co mam od lekarzy:



[ Dodano: 2011-09-27, 23:04 ]
Zebra napisał/a:
Niestety przerzuty do jamy brzusznej i otrzewnej.


Czyli co ?
Niestety ? Chemia jakieś lampy ? Doradźcie coś proszę :(
  Temat: Rak jamy brzusznej i miednicy - PROSZĘ O INFORMACJĘ
marc3412

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 13912

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-09-27, 22:02   Temat: Rak jamy brzusznej i miednicy - PROSZĘ O INFORMACJĘ
Dzień dobry

Nie bardzo wiem jak zacząć ale może jeśli zacznę od faktów to będzie prościej udzielić nam jakiejś rady czy sugestii.

czerwiec 2009 - wykrycie raka u mojej mamy - rak jelita grubego - operacja + chemia

jakiś czas dobre wyniki i wszystko ok

kwiecień 2011 - wykryta została Torbiel - operacja lekarze stwierdzili że nie trzeba chemii

wrzesień 2011 - badanie Tomografem Komputerowym na dole przedstawiam wynik tego badania - BARDZO PROSZĘ O INFORMACJĘ JAKĄ METODĘ LECZENIA NAJLEPIEJ PRZYJĄĆ. Jaka jest szansa że te zmiany w loży pooperacyjnej to po prostu jakieś pozostałości po operacji ?



Oczywiście jesteśmy już umówieni na wizytę z lekarzem ale to dopiero w przyszłym tygodniu, a może na tym forum uda się coś wcześniej dowiedzieć, za każdą odpowiedź będziemy bardzo wdzięczni z góry dziękuję.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group