1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 20
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Zmiany w macicy
malutka002

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 4783

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-05-29, 18:31   Temat: Zmiany w macicy
Nie, Mama nie miała żadnych dolegliwości, badanie zostało wykonane rutynowo.
  Temat: Zmiany w macicy
malutka002

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 4783

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-05-29, 17:04   Temat: Zmiany w macicy
Łyżeczkowanie zrobiono po wyniku z podanego badania USG.
Przy odbieraniu wyniku badania histopatologicznego, lekarz powiedział żeby się nie martwić i że teraz trzeba tylko udać się do swojego ginekologa i zrobić ponownie USG.
Gdy Mama zapytała, czy trzeba powtórzyć zabieg, lekarz powiedział, że nie ma potrzeby.
  Temat: Zmiany w macicy
malutka002

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 4783

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-05-29, 13:17   Temat: Zmiany w macicy
Witam,
Proszę o pomoc w interpretacji USG i wyniku histopatologicznego po zabiegu abrazji (wyłyżeczkowania).

USG:
Trzon macicy w przodozgięciu jednorodny
Błona śluzowa niejednorodna 7mm
Jajników nieuwidoczniono
Wolnego płynu- nie stwierdza się
Trzon macicy o wymiarach 2,80 na 3,15 na 3,67 cm
Endometrium 0,68 na 2,00 cm

Wynik badania histopatologicznego:
Badany narząd jama macicy – wyskrobiny 126287-87
Materiał bardzo skąpy- w rozpoznaniu mikroskopowym brak materiału tkankowego
Badany narząd kanał szyjki macicy-wyskrobiny 126288-88
Materiał bardzo skąpy – w rozpoznaniu mikroskopowym brak materiału tkankowego

Dodam, że Mama w kwietniu miała operację usunięcia nerki z powodu raka nerki, więc wszystko nas teraz niepokoi, że to może być znów coś nowotworowego :(
Proszę o pomoc.
  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
malutka002

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 12199

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2015-04-13, 21:56   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Bardzo dziękuję za pomoc, muszę w takim bądź razie skonsultować to jeszcze z innym lekarzem, bo ten nagadał Mamie, że tak wszystko jest dobrze, a okazuje się, że wcale nie :(

[ Dodano: 2015-04-14, 13:46 ]
Jeszcze jedno pytanie:
Jaka jest różnica pomiędzy parametrami:
-gradus (wg Furman'a) II - czyli II stopień złośliwości (to mnie strasznie przeraża :( )
-Stage I- czyli stopień zaawansowania procesu nowotworowego.

Czym to się różni, bo nie rozumiem? :(
  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
malutka002

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 12199

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2015-04-13, 21:14   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Właśnie lekarz powiedział, że nie ma zmian nowotworowych i tak przekazała mi Mama, a teraz kazałam jej przeczytać co jest napisane w wyniku badania i jest taki zapis:

"Guz lity 124152-55 wyraźnie odgraniczony, okrągły. Średnica 37 mm.
CARCINOMA CLAROCELLULARE RENIS
TYPUS ALVEOLARIS

-gradus (wg Furman'a) II
-guz otorbiony całkowicie
-martwica średniego stopnia
-wielkość guza 37 mm w największym wymiarze
-guz ograniczony do nerki

Pozostały miaż narządu 124156-56, morfologia normalis remis
Wnęka 124157-57 bez zmian nowotworowych.
Tkanka okołonerkowa 124158-59 bez zmian nowotworowych
Moczowód prawy- narząd resekcja częściowa, brzeg cięcia 124160-60 bez zmian nowotworowych.

Stopień zaawansowania procesu nowotworowego:
Stage I
T1a
Nx
Mx

Proszę o pomoc w interpretacji.
  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
malutka002

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 12199

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2015-04-13, 12:07   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Witam wszystkich zainteresowanych!
Moja Mama jest już ponad tydzień po operacji. Operacja przebiegła laparoskopowo, bez żadnych komplikacji, tak jak wcześniej zostało ustalone usunięta została cała nerka. Operacja odbyła się w czwartek, a w sobotę rano wypuścili już Mamę do domu :) Oczywiście była obolała, ale wszystko ładnie i całkiem szybko się goi :)
No i najważniejsze... Mama odebrała dzisiaj wynik badania histopatologicznego i miała konsultację ze swoim lekarzem prowadzącym urologiem i wynik jest pozytywny, a mianowicie nie ma żadnych zmian nowotworowych :)
Wierzymy więc, że to koniec tej historii, że ten temat nigdy do nas już nie wróci.
Za 3 miesiące Mama ma wykonać USG i skonsultować je z urologiem.

Pozdrawiam!

[ Dodano: 2015-04-13, 15:34 ]
W Mamy wyniku badania jest zapis:
T1a
Mx
Nx
O ile T1a wiem, że oznacza wielkość guza (okazało się, że guz miał wielkość 37 mm, a nie 45 mm), to nie do końca rozumiem, co oznacza Mx i Nx.
To, że nie można ocenić okolicznych węzłów chłonnych i nie można określić obecności przerzutów odległych, to chyba nie jest wynik konkretny :|
Lepiej było by gdyby wynik był M0 i N0, a tak to oznacza to, że nie wiadomo czego można się spodziewać? :|
Kiedy przekazywany jest taki opis? w przypadku kiedy nie dało się zrobić takiego odczytu z pobranego materiału czy w jakich przypadkach?
  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
malutka002

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 12199

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2015-03-04, 14:42   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Czyli, jeżeli guz okaże się nie złośliwy, to wystarczy, żeby Mama regularnie chodziła na kontrole tak? Mama dzisiaj miała spotkanie z anestezjologiem i właśnie nagadał Jej, ze to jest nowotwór więc tak czy inaczej będzie musiała być pod opieką onkologa i przyjmować chemię, niezależnie od wyniku :|
Natomiast jeżeli wynik wykaże, że guz jest złośliwy to oznacza, że są już jakieś przerzuty, czy że jest duże prawdopodobieństwo powstania przerzutów?
  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
malutka002

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 12199

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2015-03-04, 14:17   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Mama dostała nowy termin na 13 marca.
Co dalej po operacji usunięcia guza nerki? Jak przyjdzie wynik z badania histopatologicznego i okaże się, że guz był złośliwy to co wtedy? jak wygląda dalsze leczenie? i tak samo co w sytuacji kiedy wynik będzie pozytywny, czyli okaże się, że guz nie był złośliwy? Jest jakieś dalsze leczenie? chemia?
  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
malutka002

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 12199

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2015-02-19, 12:28   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Wyznaczono nam dzisiaj termin operacji na 16 kwietnia 2015!!
Jak dla mnie to jakaś paranoja! Co ja mogę zrobić? Napisałam już skargę do NFZ, wydzwaniam po innych szpitalach, niestety brak mi znajomości, które chyba były by jedyną pomocą w takiej sytuacji :(
  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
malutka002

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 12199

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2015-02-11, 20:32   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
nie mamy jeszcze terminu, w poniedziałek wizyta z wynikami u urologa
  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
malutka002

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 12199

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2015-02-11, 17:47   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
RTG płuc wyszło dobrze, kreatynina też, a oto opis z tomografii komputerowej jamy brzusznej, proszę o pomoc w interpretacji:
"W górnym biegunie prawej nerki, od tyłu, uwidocznił się silnie wzmacniający guz, o wymiarach 4,2 cm x 4,0 cm x 4,8 cm. Guz jest dobrze konturowany i nie przekracza torbieli nerkowej.
W wardze przedniej tej samej nerki stwierdza się samotną torbiel korową, średnicy 1,2 cm.
Pozostałe narządy jamy brzusznej i przestrzeni zaotrzewnowej są prawidłowe. Nie wykazano powiększonych węzłów chłonnych wewnątrz i zewnątrzotrzewnowych, w szczególności w rynnie przykręgosłupowej prawej.
W poziomie L5-S1 stwierdza się centralną przepuklinę jądra miażdżystego, która wnika do kanału kręgowego na głębokosc 0,8 cm i uciska worek oponowy.
Dobrze obrazuje się aorta brzuszna i jej główne rozgałęzienia.
Lewa tętnica nerkowa wykazuje wczesny (po 0,7 cm) podział."
  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
malutka002

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 12199

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2015-02-03, 15:26   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
W naszym szpitalu czas oczekiwania na operację usunięcia nerki metodą laparoskopową to około 2 miesięcy, natomiast znalazłam w pobliskim mieście wykonanie operacji w ciągu 2 tygodni, ale metodą "otwartą". Proszę o podpowiedź czy lepiej poczekać i zapisać się na ta metodę laparoskopową czy jednak nie czekać ani chwili i zapisać się na operacje metoda "otwartą".
Niestety obdzwoniłam wszystkie pobliskie miasta w odległości 150 km i czas oczekiwania tam gdzie mają metodę laparoskopową to około 2-3 miesięcy :(
  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
malutka002

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 12199

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2015-02-03, 13:15   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
a jaki wynik będzie wynikiem dobrym a jaki złym?
  Temat: Rak nerki - już 10-ty rok po operacji i wszystko dobrze
malutka002

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 6364

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2015-02-03, 13:13   Temat: Rak nerki - już 10-ty rok po operacji i wszystko dobrze
Witam Aleksander,
U mojej Mamy wykryto guza nerki wielkości 5 cm.
Widzę, że operowany byłeś chyba w Zielonej Górze na ul. Zyty. Polecasz opiekę w tym szpitalu?
Jaki lekarz Cię operował?

Pozdrawiam
  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
malutka002

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 12199

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2015-02-02, 20:33   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Dziękuję za pomoc, szukam w innych miastach gdzie można by wykonać operację wcześniej.
Teraz czekamy na opis rtg klatki piersiowej, wynik kreatyniny, a następnie tomograf komputerowy jamy brzusznej. Będę pisała na bieżąco wyniki z prośbą o pomoc w interpretacji.
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group