1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak płuca z przerzutem do mózgu - proszę o wsparcie
majkelek

Odpowiedzi: 118
Wyświetleń: 39955

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-01-01, 17:42   Temat: Rak płuca z przerzutem do mózgu - proszę o wsparcie
Ja nie jestem żadnym znawcą medycyny, natomiast pozwolę sobie na kilka zdań aby wyjaśnić kilka rzeczy.
Przede wszystkim wydaje mi się, że w przypadku historii usunięcia polipa z jelita i utrzymującego się niskiego poziomu żelaza, można podejrzewać krwawienie z przewodu pokarmowego.
Transfuzja jest wyjściem tymczasowym i jednorazowym. Parametry krwi trzeba powtarzać cyklicznie, żeby mieć pełniejszy obraz tego, co się dzieje. Jednocześnie trzeba interpretować pełen obraz morfologii a nie tylko poziom żelaza (np poziom płytek).
Jeśli chodzi o Milgammę, to jak rozumiem jest to suplement VitB i wydaje mi się, że w tym przypadku bardziej skuteczna byłaby konsultacja z lekarzem niż stosowanie tego produktu.

Pozdrawiam serdecznie,
Michał.
  Temat: Rak płuca z przerzutem do mózgu - proszę o wsparcie
majkelek

Odpowiedzi: 118
Wyświetleń: 39955

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-09-04, 00:21   Temat: Rak płuca z przerzutem do mózgu - proszę o wsparcie
Renato ,być może aktualna morfologia będzie inna niż ta powyższa ,więc najlepiej będzie poczekać na nowe wyniki .Co do interpretacji tych starych ,to niewiele można w sumie powiedzieć - jest niska hemoglobina (no to wiesz) ,niski hematokryt (czyli % jaki stanowią czerwone krwinki) oraz mała ilość erytrocytów ,więc rzeczywiście wygląda to nieco podejrzanie .Na ile może być to wynikiem chemioterapii a na ile innych czynników ,to się przekonamy - bo jak wyniki nadal są takie jak powyżej ,to coś rzeczywiście może być na rzeczy .Jednocześnie MCV (czyli przeciętna wielkość krwinki) jest dość wysokie ,co może wskazywać na (obrazowo mówiąc) 'zbyt szybką produkcję krwinek' ,co jest często spotykane np w POChP http://emedicine.medscape...-overview#a0104

Co do samej kolonoskopii ,to nie jest to tylko kwestia przygotowania do zabiegu ,ale również inwazyjności badania .Chodzi też o to ,że w trakcie kolonoskopii wprowadza się obce ciało do organizmu ,więc zwiększa się ryzyko wystąpienia zakażenia ,co nie jest bez znaczenia dla chorych onkologicznie i na dodatek po chemioterapii (wyniki krwi mogą być w normie ,ale pacjent nadal może być osłabiony i bardziej podatny na infekcje) .

Porozmawiajcie szczerze z onkologiem ,sądzę ,że to rozsądny człowiek i jeśli morfologia nie uległa poprawie ,to sam zacznie szukać przyczyny (bez Waszych sugestii) .

Pozdrawiam serdecznie ,
Michał .
  Temat: Rak płuca z przerzutem do mózgu - proszę o wsparcie
majkelek

Odpowiedzi: 118
Wyświetleń: 39955

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-04-11, 06:56   Temat: Rak płuca z przerzutem do mózgu - proszę o wsparcie
Renata66 napisał/a:
(..) sok z buraków i pokrzywy to nie eliksiry, które działają cuda.

A na co ta pokrzywa? Bo buraki są dobre na wszystko!
Coś mi się wydaje, że gdzieś na Forum widziałem garść informacji na temat wspomagania suplementacji żelaza odpowiednią dietą :?ale?:

Pozdrawiam serdecznie!
  Temat: Rak płuca z przerzutem do mózgu - proszę o wsparcie
majkelek

Odpowiedzi: 118
Wyświetleń: 39955

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-03-30, 22:15   Temat: Rak płuca z przerzutem do mózgu - proszę o wsparcie
Próbowaliście siemię lniane, albo babkę płesznika (to się chyba nazywa Colon)? Siemię dobrze jest zaparzyć (zalać wrzątkiem) i odstawić na trochę - później trzeba pić razem z nasionami. Można też dosypywać zmielone siemię (ale nie odtłuszone, tylko świeżo zmielone w młynku) do posiłków czy nutridrinków.

Pozdrawiam serdecznie!
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group