1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 8
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz płuca? Gruźlica
majkelek

Odpowiedzi: 478
Wyświetleń: 138685

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-10-21, 16:50   Temat: Guz płuca? Gruźlica
misiak napisał/a:
Z tego wynika, że choroba postępuje prawda? naświetlenia wiele nie dały,
Czy jest bardzo zle z tych wyników.?
Trudno powiedzieć, w TK głowy są nadal zmiany metastatyczne, więc pod tym względem nie widać poprawy. Co do klp, to nie znalazłem RTG do porównania, a porównać RTG i TK jest raczej ciężko.
misiak napisał/a:
Czy ta chemia powinna zatrzymać rozrost zmian w głowie? i w płucach? (chodzi mi o skuteczność chemii CAV).
Według większości źródeł skuteczność CAV dochodzi do dwudziestu procent: http://jco.ascopubs.org/content/17/2/658.full.pdf , http://www.biomedcentral.com/1471-2407/10/436

Pozdrawiam serdecznie,
Michał.
  Temat: Guz płuca? Gruźlica
majkelek

Odpowiedzi: 478
Wyświetleń: 138685

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-10-16, 14:45   Temat: Guz płuca? Gruźlica
misiak napisał/a:
Co mogłoby się stać przy takim wbc itd.
http://www.poradnikmedyczny.pl/publikacje/7398
  Temat: Guz płuca? Gruźlica
majkelek

Odpowiedzi: 478
Wyświetleń: 138685

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-10-16, 00:37   Temat: Guz płuca? Gruźlica
Poziom białych krwinek jest rzeczywiście bardzo niski - powinniście uważać na wszelkiego typu infekcje, szczególnie o tej porze roku.
Marna szansa, żeby te wyniki podniosły się 'same' przed 28 października. Lekarz powinien to zobaczyć i skonfrontować z terminem podania GCSF.

Pozdrawiam serdecznie,
Michał.
  Temat: Guz płuca? Gruźlica
majkelek

Odpowiedzi: 478
Wyświetleń: 138685

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-01-02, 13:05   Temat: Guz płuca? Gruźlica
misiak napisał/a:
Czy dolegliwości , które opisałam wyżej mogą świadczyc o dalszym postępowaniu choroby?
Niestety może i bez wyniku CT będzie ciężko cokolwiek powiedzieć. Jednocześnie chroniczne zmęczenie może również być spowodowane zmianami metabolizmu, które powoduje nowotwór. To bardzo złożona kwestia i trudne pytanie, stąd nie chciałbym się bawić w gdybologa.
misiak napisał/a:
Jakie badania krwi trzeba wykonać, oprócz podstawowych?
Ale w jakim celu te badania krwi?
misiak napisał/a:
Czy narośl guzka wygladajacego jak pęcherz, ale jest twardy może świadczyc o nowotworze?
Obawiam się, że przez internet niemożliwe jest określenie przyczyny pojawienia się tej zmiany.
misiak napisał/a:
Czy po dwóch miesiacach od zrobionego tk głowy mogą sie pojawic zmiany?
Wszystko zależy od rodzaju nowotworu, więc ogólna odpowiedź brzmi: tak, mogą.
misiak napisał/a:
Czy zmiana onkologa to dobry pomysł? Wydaje mi sie ,że nie do końca tak powinno to wyglądac.Ta pani jest bardzo nerwowa, krzykliwa i ma malo czasu dla pacjenta.
Nerwowa-nienerwowa, dla mnie liczy się skuteczność. Natomiast powinno być tak, że chora ma zaufanie do lekarza prowadzącego, decyzja należy do Was.
misiak napisał/a:
Czy mozna jakos przyspieszyc badanie tk klatki piersiowej(ma na koniec lutego)
Myslałam, że gdyby polożyli mamę w szpitalu było by to szybciej. Tylko jak to zrobic.?
Obawiam się, że przyśpieszenie terminu to rzecz trudna. Co do szpitala, to z doświadczenia powiem, że pobyt w szpitalu niejednokrotnie źle wpływa na psychikę chorego.

Pozdrawiam serdecznie,
Michał.
  Temat: Guz płuca? Gruźlica
majkelek

Odpowiedzi: 478
Wyświetleń: 138685

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-11-17, 16:01   Temat: Guz płuca? Gruźlica
Misiak, ja nie jestem lekarzem, więc moja osobista opinia nie ma tu znaczenia. Jednak w zaleceniach poważnych ośrodków onkologicznych w USA znajdziesz z łatwością paragraf na temat wspomagania leczenia uzależnienia od papierosów u chorych onkologicznych (bo uzależnienie od nikotyny jest chorobą i to się leczy). W przypadku leczonych paliatywnie na raka płuca ma to również niebagatelne znaczenie, gdyż w ten sposób zapobiega się zmniejszaniu pojemności płuc, a co za tym idzie przeciwdziała dusznościom.
Podkreślam, że mówiąc o odstawieniu nikotyny mam na myśli leczenie uzależnienia, a nie poważną rozmowę z lekarzem nt "Powinien/na Pan/Pani przestać palić".
Pozdrawiam serdecznie,
Michał.
  Temat: Guz płuca? Gruźlica
majkelek

Odpowiedzi: 478
Wyświetleń: 138685

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-04-19, 18:46   Temat: Guz płuca? Gruźlica
misiak napisał/a:
wyniki wyszły:
WBC 2.84 (4-10)
NEUTH 1.23(1.8-7.7)
EO 0.05 (0.1-0.5)
MONO14,1( 2-8)
BASO1.4( 0-1)
RBC 3,54( 3,8-5,8)
HGB 7,0 (7,4-9,3)
HCT 0,337 0,36-0,45
MCV95,2 78-93
RDW-SD 56,9 37-54
RDW-CV 17,2 11-16
Reszta badan jest ok.
proszę o pomoc w odczytaniu
Po morfologii widać, że chemia niestety swoje robi. Erytrocyty są w dolnej granicy normy, hemoglobina też (rozumiem, że to w mmol/L). Leukocytów jest mało, co może dodatkowo powodować osłabienie, ale również zwiększać podatność na infekcje (niskie neutrofile). Wysoki procent monocytów może mieć wiele przyczyn, np. trwająca odpowiedź immunologiczna (infekcja).
Dobrze byłoby monitorować jak przebiega regeneracja szpiku (czyli robić morfologię co jakiś czas). Jeśli Twoja mama jest słaba i nie widać poprawy, to skonsultujcie się z lekarzem POZ. Twoja mama powinna teraz o siebie dbać i unikać wszelkich infekcji.
Pozdrawiam serdecznie!
  Temat: Guz płuca? Gruźlica
majkelek

Odpowiedzi: 478
Wyświetleń: 138685

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-04-17, 19:48   Temat: Guz płuca? Gruźlica
Na zaparcia czasem skutkuje siemię lniane (albo babka płesznika - w aptece sprzedają to pod nazwą Colon). Siemię można zaparzać i pić razem z pestkami, albo mielić i dodawać mielone do posiłków. W dłuższej perspektywie to jest niezłe wyjście, bo jest raczej delikatne i można je stosować przez długi czas.

Do diagnozowania czy jest wznowa służą badania obrazowe - powinno się je wykonywać co kilka miesięcy. Oczywiście jeśli Twoja mama będzie mieć jakieś nowe, niepokojące objawy, to powinniście to zgłosić niezwłocznie do lekarza, ale (oczywiście) nie wszystko musi być od razu związane ze wznową.

Czy dowiedziałas się czegoś o planowanych terminach kontroli i czy Twoja mama będzie miała CT?

Pozdrawiam serdecznie!
  Temat: Guz płuca? Gruźlica
majkelek

Odpowiedzi: 478
Wyświetleń: 138685

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-04-16, 15:05   Temat: Guz płuca? Gruźlica
misiak napisał/a:
To byla super wiadomosc,az nie do uwierzenia.Myslicie ,ze dostaniemy skierowanie na tk :?: Mama miala w maju jechac na badania do poznania,i ewentualnie naswietlania miala miec,a tu nagle cos innego.Czy oprocz onkologa jakis inny lekarz moze wystawic skierowanie na tk Zostaje jeszcze prywatnie isc.

Gratuluję regresji!!! :)
Rak drobnokomórkowy jest często wrażliwy na chemię I linii, więc nie jest to wiadomość "nie do uwierzenia", ale jest to bardzo dobra informacja, więc jest co świętować.
Sprawa z CT jest prosta - porównuje się zawsze badania obrazowe tego samego typu (CT do CT, MRI do MRI, PET do PET itd) i najlepiej robione na tym samym sprzęcie. Powinniście więc dostać od lekarza prowadzącego (onkologa) skierowanie na CT. Ważne jest żeby to zrobić przed podjęciem kolejnych kroków dotyczących leczenia.
Tak jak napisała Młoda - ładnie poproś o to lekarza prowadzącego (a ja dodam - poproś ładnie, ale stanowczo).

Pozdrawiam serdecznie!
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group