1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 13
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak gruczołowy płuca lewego
majkelek

Odpowiedzi: 155
Wyświetleń: 44545

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-02-08, 11:10   Temat: Rak gruczołowy płuca lewego
Olaja napisał/a:
Przed rozpoczęciem "leczenia" zrobili Mamie rtg i już wtedy mowa było tylko o rtg jako o badaniu porównawczym.
Zanim zrobili rtg moja siostra prosiła o tk, bo poprzednie mieliśmy już sprzed dwóch m-cy. Ale, niestety... Ja miałam tylko jedna myśl - szkoda im kasy.
W takim układzie przepraszam, nie ma sensu robić TK - nie róbcie na własną rękę. Learze zdecydowali się na ocenę skuteczności w RTG i lepiej to już teraz tak zostawić.
Pozdrawiam serdecznie!
  Temat: Rak gruczołowy płuca lewego
majkelek

Odpowiedzi: 155
Wyświetleń: 44545

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-02-04, 14:34   Temat: Rak gruczołowy płuca lewego
Olaja, uważam, że powinno być zrobione CT - przy pierwszej ocenie było CT, później PET, więc nie wiem skąd to RTG. Dla mnie to bez sensu.
Szkoda, że nie dostajecie wyników badań krwi (choćby do skserowania), pozwoliłoby to ocenić zakres skutków ubocznych terapii.
  Temat: Rak gruczołowy płuca lewego
majkelek

Odpowiedzi: 155
Wyświetleń: 44545

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-02-04, 12:51   Temat: Rak gruczołowy płuca lewego
Olaja, jeśli możesz, to załącz ostatni wynik badania krwi (najlepiej całość wypisu ze szpitala). Pewna jesteś, że ma być RTG a nie CT?
Pozdrawiam serdecznie!
  Temat: Rak gruczołowy płuca lewego
majkelek

Odpowiedzi: 155
Wyświetleń: 44545

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-01-17, 20:40   Temat: Rak gruczołowy płuca lewego
Olaja, nie znam całej sytuacji, trudno mi ocenić na ile ten schemat jest optymalny w danym przypadku (krótko mówiąc byłbym idiotą gdybym twierdził, że lepiej ocenię sytuację niż lekarz prowadzący).
Niemniej jednak rozumiem Cię, że zamieszanie wokół planowanego leczenia nie zwiększa Twojego zaufania do lekarzy w danym ośrodku. Może warto zatem zebrać dokumentację i zasięgnąć drugiej opinii u niezależnego źródła?
  Temat: Rak gruczołowy płuca lewego
majkelek

Odpowiedzi: 155
Wyświetleń: 44545

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-01-17, 16:52   Temat: Rak gruczołowy płuca lewego
Olaja, przepraszam, że się tak bezpośrednio Cie dopytuję, ale czy mogłabyś mi powiedzieć jak obecnie jest Twoja mama leczona?
  Temat: Rak gruczołowy płuca lewego
majkelek

Odpowiedzi: 155
Wyświetleń: 44545

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-01-08, 13:20   Temat: Rak gruczołowy płuca lewego
Olaja, liczy się ryzyko wystąpienia powikłań po leczeniu onkologicznym u danego pacjenta.
  Temat: Rak gruczołowy płuca lewego
majkelek

Odpowiedzi: 155
Wyświetleń: 44545

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-01-08, 13:00   Temat: Rak gruczołowy płuca lewego
Olaja, sa schematy jednolekowe, są schematy dwulekowe, to zależy.
Chemię można było podać przed wynikiem mutacji i zastosować TKI ewentualnie w drugiej linii. Można też było czekać na wynik mutacji.
U Twojej mamy są schorzenia towarzyszące i tak jak pisała missy, trzeba też myśleć o tolerancji leczenia. TKI mają jedne efekty uboczne, pochodne platyny inne, lekarze muszą wyważyć, które leczenie jest tu bardziej odpowiednie. Najwyraźniej uznali, że lepiej poczekać na wynik mutacji.
Pozdrawiam serdecznie!
  Temat: Rak gruczołowy płuca lewego
majkelek

Odpowiedzi: 155
Wyświetleń: 44545

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-01-05, 23:27   Temat: Rak gruczołowy płuca lewego
Olaja, jest już wynik mutacji EGFR?
  Temat: Rak gruczołowy płuca lewego
majkelek

Odpowiedzi: 155
Wyświetleń: 44545

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-11-20, 15:41   Temat: Rak gruczołowy płuca lewego
Olaja, dzięki - mój jedyny wniosek z tego opisu jest taki, że doprawdy trzeba nie mieć szacunku do ludzi aby oddać wynik pracy nabazgrany w ten sposób.
Niemniej jednak, tak jak już wspominaliśmy, czekamy na wynik badania pobranego materiału. Kiedy macie się zgłosić po wyniki?
  Temat: Rak gruczołowy płuca lewego
majkelek

Odpowiedzi: 155
Wyświetleń: 44545

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-11-20, 12:09   Temat: Rak gruczołowy płuca lewego
Olaja, na podstawie samego wyniku TK nie da się określić charakteru zmiany, stąd decyzja lekarzy o pobraniu tkanki. Musimy poczekać na wyniki. Problemem mogą być powiększone węzły chłonne, ale to wszystko jest jeszcze za wcześnie, żeby mówić w sposób wiążący.
Wiem, że czekanie jest bardzo niemiłe, ale w tej chwili nie mamy innego wyboru.
  Temat: Rak gruczołowy płuca lewego
majkelek

Odpowiedzi: 155
Wyświetleń: 44545

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-11-18, 18:04   Temat: Rak gruczołowy płuca lewego
Trzeba czekać na wynik hist-pat. Możesz jednocześnie zebrać dokumenty, czyli wyniki badań, i koniecznie pamiętać o odebraniu wyniku TK klp, bronchoskopii i hist-pacie.
Poczekajmy też na to, co zaproponują lekarze ze szpitala, gdzie obecnie diagnozowana jest Twoja mama.
  Temat: Rak gruczołowy płuca lewego
majkelek

Odpowiedzi: 155
Wyświetleń: 44545

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-11-15, 08:51   Temat: Rak gruczołowy płuca lewego
Sensej, myślę, że od rewolucyjnych teorii i głupich postów najlepiej jest całkowicie się powstrzymać.

Olaja, jest zmiana ogniskowa, niezbędne jest TK klp oraz pobranie materiału do badania mikrobiologicznego. Czekamy na wyniki.
Pozdrawiam serdecznie.
  Temat: Rak gruczołowy płuca lewego
majkelek

Odpowiedzi: 155
Wyświetleń: 44545

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-11-14, 18:04   Temat: Rak gruczołowy płuca lewego
Sensej, a później na co będzie pora? Proszę Cię, przystopuj nieco, nawet nie widzieliśmy wyników badań. Poza tym, doprawdy, są bardziej jednoznaczne objawy POChP niż chrypka!

Olaja, czy jest planowane TK klp? Jakie badania ma/miała robione Twoja mama w szpitalu? Proszę zamieść wyniki dotychczasowych badań mamy.
Pozdrawiam serdecznie.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group