1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 9
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Zioła
majkelek

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 11728

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2015-10-06, 08:55   Temat: Zioła
Ja mam taki pogląd, że jak coś zostało przetestowane w kontrolowanych warunkach, to można się wypowiadać o skuteczności preparatu - jeśli nie zostało jeszcze przetestowane, to szkoda czasu. Dowody na skuteczność (i nieskuteczność) leczenia z użyciem kannabinoidów zebrane są np tutaj: http://www.cancer.gov/abo...-pdq#section/_9 Jest tam też rozdział dotyczący badań nad zwiększonym ryzykiem raka u osób stosujących rzeczone związki.
  Temat: Zioła
majkelek

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 11728

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2015-10-04, 19:18   Temat: Zioła
Komórki nowotworów złośliwych rozwijają się szybciej od komórek "zdrowych" w tych samych warunkach i na tej samej "pożywce".
  Temat: Zioła
majkelek

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 11728

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2015-10-04, 18:59   Temat: Zioła
Dziękuję serdecznie.
Teraz, kiedy mamy definicję, można się zastanowić czy terapia celowana również zaliczona zostanie jako "chemia". Jeśli tak, to jest zasadnicza niejasność: Mówimy o lekach cytostatycznych (jak w jednym z poprzednich postów), czy nie? W jaki sposób dana terapia ma "osłabiać organizm", jeśli każdy lek ma inny mechanizm działania? Tego typu niejasności i uogólnienia świadczą o jakości wiedzy osoby piszącej, co, w kontekście twierdzenia, że prezentowana metoda ma być skuteczniejsza od leczenia konwencjonalnego, nie budzi zaufania.
Chciałem jeszcze raz powtórzyć: Nowotwór nie jest grzybem.
  Temat: Zioła
majkelek

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 11728

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2015-10-04, 18:21   Temat: Zioła
Tylko ja nie pytam znanej i cenionej Pani Profesor, pytam Pana.
  Temat: Zioła
majkelek

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 11728

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2015-10-04, 18:04   Temat: Zioła
Kiedyś słyszałem, ale definicji nie pamiętam, proszę Pana o wybaczenie.

W medycynie, która jest nauką, stosuje się język precyzyjny.
Jeśli moje wypowiedzi dotykają osobiście osób chorych i Ich problemów, to z szacunku do zainteresowanych wypowiadam się jasno i wyraźnie lub milczę.
  Temat: Zioła
majkelek

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 11728

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2015-10-04, 17:54   Temat: Zioła
OLILB napisał/a:
Standardowa terapia medyczna niszczy nasze zdrowe komórki poprzez zastosowanie chemii w tzw. chemioterapii.
Proszę o definicję czym jest "chemia" w chemioterapii.
OLILB napisał/a:
Nowotwór jest uleczalny ponieważ rozwija się jako forma szybko rozrastającego się grzyba. Grzyby funkcjonują w środowisku silnie zakwaszonym.
To jest skrajna głupota, nowotwór nie jest grzybem, nie jest i koniec.
Skoro z fałszu można wywnioskować cokolwiek i implikacja nadal pozostaje prawdziwa, dalsza dyskusja na ten temat nie ma sensu. Pozdrawiam serdecznie.
  Temat: Zioła
majkelek

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 11728

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2015-10-02, 16:01   Temat: Zioła
To ja poproszę te dowody na stół.
Pozdrawiam serdecznie.
  Temat: Zioła
majkelek

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 11728

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2015-10-02, 09:28   Temat: Zioła
Każdy pacjent ma prawo do decyzji o podjęciu, bądź nie podjęciu, leczenia. Mam tu również na myśli podjęcie leczenia niekonwencjonalnego i zaniechanie leczenia nowotworu metodami medycyny konwencjonalnej. Naszą rolą nie jest oceniać, ale informować. Każdy może się leczyć jak zechce, pod warunkiem, że posiada i rozpowszechnia prawdziwe i pełne informacje na ten temat.
Trzymając się tematu wątku, to widzę, że mamy zbieżne opinie w tym zakresie.
  Temat: Zioła
majkelek

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 11728

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2015-10-01, 22:55   Temat: Zioła
ktosik27, i czego to "rozumowanie" ma dowodzić?

Co myślimy o ziołach? Ja myślę, że to skrajna głupota sądzić, że preparat naturalny nieznanego pochodzenia, nad którego składem nikt nie ma kontroli, który nie przechodzi żadnych prób i nie są znane dowody na jego skuteczność ma pomagać bardziej niż leczenie, które jest wynikiem skrupulatnej pracy wielu pokoleń badaczy. Ale jak to ktoś już powiedział na Forum: Można być mądrym lub głupim, wybór należy do nas.
Zupełnie innym tematem jest pytanie o to kiedy powinno się zaprzestać leczenia chemicznego, aby nie pogarszać stanu chorego kosztem złudnej nadziei na niewielką poprawę.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group