1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: rak wnęki prawego płuca
majkelek

Odpowiedzi: 95
Wyświetleń: 43990

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-05-24, 20:46   Temat: rak wnęki prawego płuca
Ad 1. Kluczowe jest, moim zdaniem, stwierdzenie
karolinka.k napisał/a:
W prównaniu z badaniem poprzednim z 13 marca b.r progresja.
Węzły były do obserwacji, już przy tych wymiarach z marca były podejrzane, a na dodatek jest mowa o nasileniu zmian naciekowych.
Ad 2. Możliwość zawsze jest, u chorych, u których niemożliwa jest operacja, stosuje się radioterapię i uzyskuje się długoletnie przeżycie. Pytanie oczywiście o szanse na to, ale ja nie podejmuję się oceniać.
Ad 3.Trudno powiedzieć, była radioterapia, więc nie ma możliwości oceny cechy T, wygląda jednak na to, że z uwagi na aktywne meta do węzła podostrogowego ( http://www.forum-onkologi...owresults=posts ) mamy cechę N2.
Ad 4. Tego nie wiem. Sytuacja się bardzo skomplikowała. Moim zdaniem konieczne jest leczenie systemowe.
Ad 5. Samodzielna chemioterapia nie jest leczeniem radykalnym, jednak moim zdaniem trzeba się jak najszybciej konsultować onkologicznie (być może w więcej niż jednym ośrodku).
Ad 6. Patrz link wyżej.
Ad 7. Nie mamy oceny stopnia zróżnicowania komórek, czyli cechy G, a na tej podstawie określa się zwyczajowo skłonność do metastazy.
Ad 8. Osoba opisująca badania określiła charakter zmian jako progresja.

Pozdrawiam serdecznie.
  Temat: rak wnęki prawego płuca
majkelek

Odpowiedzi: 95
Wyświetleń: 43990

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-10-17, 15:43   Temat: rak wnęki prawego płuca
absenteeism napisał/a:
Wiemy wiemy, karolinka.k pisała o tym w pierwszym poście
To tylko ja przegapiłem, proszę mi wybaczyć.
Niemniej jednak, z uwagi na wywiad, trzeba być ostrożnym, bo sytuacja jest skomplikowana (nie znaczy to jednak, że jest lepiej czy gorzej, po prostu nieco inaczej).

Co do krwawień po bronchoskopii - zdarza się to dość często. Jeśli to tylko kilka dni i krew nie jest 'świeża' to nie ma powodu do niepokoju. Tak jak napisała absenteeism, jeśli krwawienie się utrzyma, warto powtórzyć morfologię - ale jeśli bronchoskopia była przedwczoraj, to nie ma powodu do niepokoju.

Pozdrawiam serdecznie,
Michał.
  Temat: rak wnęki prawego płuca
majkelek

Odpowiedzi: 95
Wyświetleń: 43990

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-10-17, 02:44   Temat: rak wnęki prawego płuca
Ja chciałem tylko zauważyć, że w epikryzie czytamy: "W 2003 roku operowana z powodu raka piersi." Tym bardziej trzeba poczekać na wyniki hist-patu. Dodatkowo, leczenie (w tym możliwość resekcji) zależy w znacznym stopniu od leczenia zastosowanego poprzednio.

Pozdrawiam serdecznie,
Michał.
  Temat: rak wnęki prawego płuca
majkelek

Odpowiedzi: 95
Wyświetleń: 43990

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-10-13, 20:32   Temat: rak wnęki prawego płuca
karolinka.k napisał/a:
W tym tygodniu będzie EBUS oraz bronchoskopia
Poczekajmy jeszcze na te wyniki. Lepiej wiedzieć od razu z czym mamy do czynienia. Tu nie tylko ważne jest to ile jest masy nowotworowej, ale też jaki to nowotwór.

Pozdrawiam serdecznie,
Michał.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group