1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 15
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Cellulae carcinomatosae-zaczynamy walkę z rakiem 26.01.2010
magmic8070

Odpowiedzi: 44
Wyświetleń: 25177

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-07-06, 20:51   Temat: Cellulae carcinomatosae-zaczynamy walkę z rakiem 26.01.2010
Bardzo wszystkim dziękuję za ciepłe słowa...
  Temat: Cellulae carcinomatosae-zaczynamy walkę z rakiem 26.01.2010
magmic8070

Odpowiedzi: 44
Wyświetleń: 25177

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-07-06, 07:45   Temat: Cellulae carcinomatosae-zaczynamy walkę z rakiem 26.01.2010
[*][*][*]

Stało się...
W piątek 2 lipca ok godziny 12 mój teść odszedł do krainy wieczności...
Wczoraj odbył się pogrzeb.
Ciężko nam wszystkim, najbardziej teściowej, ale staramy się trzymać dzielnie i nawzajem wspierać.
  Temat: Cellulae carcinomatosae-zaczynamy walkę z rakiem 26.01.2010
magmic8070

Odpowiedzi: 44
Wyświetleń: 25177

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-06-30, 07:16   Temat: Cellulae carcinomatosae-zaczynamy walkę z rakiem 26.01.2010
Ciężka była ta noc...
Tata został zabrany do szpitala :(
Dostał duszności, miał problemy z oddychaniem. kiedy lekarz przyjechał i podano mu leki dożylnie oraz tlen było lepiej, ale i tak zdecydowano, że lepiej będzie jak pojedzie na oddział. Jak to teściowa określiła - tam jest bezpieczny. Ona nie do końca wie lub akceptuje fakt, że ostatnie wyniki są jeszcze gorsze od poprzednich. Cały czas wierzy (i dobrze), że to stan przejściowy, że teść wyzdrowieje, że będzie dobrze.
A tak fajnie wczoraj się czuł, przespał poprzednią noc spokojnie, odwiedzili go przyjaciele, wspólnie śmialiśmy się i wspominaliśmy różne wydarzenia.
Nie ukrywam, że się boję... A najbardziej boję się reakcji 2 dzieci moich i syna szwagierki.
Moja córka (10l) wie, że dziadek ma raka, że są przerzuty, że nie jest dobrze. Synowi (7l) powiedzieliśmy, że jest ciężko chory i może przyjść taki dzień, że dziadziuś odejdzie do Pana Boga. Bardzo to przeżywają. Jak my wszyscy zresztą.

3maj się tato!
  Temat: Cellulae carcinomatosae-zaczynamy walkę z rakiem 26.01.2010
magmic8070

Odpowiedzi: 44
Wyświetleń: 25177

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-06-28, 07:59   Temat: Cellulae carcinomatosae-zaczynamy walkę z rakiem 26.01.2010
Wiem co nas wszystkich czeka. I bardzo mnie to przeraża.
Najgorsze i bardzo bolesne jest to jest, że wszyscy patrzymy na niego, jesteśmy z nim i zdajemy sobie sprawę, że nie możemy zbyt wiele pomóc. Możemy tylko (albo aż) być...
Te kilka dni od powrotu ze szpitala jest nawet spokojne. Jedno co nas martwi to to, że tata nie może spać. Ledwo wyszarpie 2-3 godziny za całą noc, w ciągu dnia kilka drzemek po kilka minut - dosłownie. Na bóle się nie skarży jak na razie, ale jest bardzo mizerny.
To na razie tyle, bo jestem w pracy.
Będę się starała na bieżąco pisać, ale jak to wyjdzie w praktyce... nie wiem.
Pozdrawiam serdecznie, szczególnie Ciebie Andrzeju W.
  Temat: Cellulae carcinomatosae-zaczynamy walkę z rakiem 26.01.2010
magmic8070

Odpowiedzi: 44
Wyświetleń: 25177

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-06-25, 23:22   Temat: Cellulae carcinomatosae-zaczynamy walkę z rakiem 26.01.2010
Dziękuję Wam jusia i awilem.
Nie mamy oficjalnego wyniku po wykryciu przerzutu, ale widzę, że nie jest wesoło...
Pozostaje nam tylko się modlić i mieć nadzieję...
  Temat: Cellulae carcinomatosae-zaczynamy walkę z rakiem 26.01.2010
magmic8070

Odpowiedzi: 44
Wyświetleń: 25177

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-06-24, 23:29   Temat: Juz w domu
Huraaa!!! Tata już w domu:)
Po kilku dniach na oddziale radioterapii w Katowicach, naświetlaniu, ogromnej ilości lekarstw i mniejszej ilości krwi już jest z nami.
Wynik:
rak niedrobnokomórkowy płuca lewego C34. 9
stan po chemio i radioterapii Z92.3, Z 92.8
przerzuty do mózgowia C79. 3
Niedokrwistość wtóna D 63.0

Leczenie w szpitalu:
Radioterapia, KKCz 2j, dexaven, 20% mannitol, Depakine chrono, furosemid, polprazol, promazyna, delflegmin, amikin, aflegan, dophergan, ztrovent

Leczenie w domu:
cipropo 500 mg, atrovent, deflegmin, dapakine chrono 500, metypred 16 mg, furosemid 40 mg
ekg, rtg płuc i przełyku w normie, poza tym, ze guz na płucu znów większy niż ostatnio...

[ Dodano: 2010-06-24, 23:37 ]
proszę o wyjaśnienie co rozumiec przez oznaczenia przy rozpoznaniu
rak niedrobnokomórkowy płuca lewego C34. 9
stan po chemio i radioterapii Z92.3, Z 92.8
przerzuty do mózgowia C79. 3
Niedokrwistość wtóna D 63.0
Aha, nie napisałam - klasyfikacja zaawansowania IIIa, wynik przed wykryciem przerzutu do głowy.
  Temat: Proszę o radę
magmic8070

Odpowiedzi: 59
Wyświetleń: 15523

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-06-23, 11:29   Temat: Proszę o radę
Mogę napisać: nikt nie powiedział, że będzie lekko :(( A sama nadzieja, niestety, nie wystarczy...
Trzymaj się mocno i dzielnie!!!!
  Temat: Cellulae carcinomatosae-zaczynamy walkę z rakiem 26.01.2010
magmic8070

Odpowiedzi: 44
Wyświetleń: 25177

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-06-23, 08:10   Temat: Cellulae carcinomatosae-zaczynamy walkę z rakiem 26.01.2010
Dziękuję schatz:)

Dziś Dzień Ojca, więc z okazji tego Święta życzę Ci tato zdrowia, zdrowia i jeszcze raz zdrowia. Tylko tyle, albo aż tyle.

Byłam wczoraj u taty i wygląda na to, że czuje się dużo lepiej. Podano mu krew, bo wyniki były marne. Zrobiono jeszcze prześwietlenie płuc, dziś krtani, chyba zrobiła się przetoka w prawym płucu.
Jedno mnie cieszy -cała rodzina trzyma się razem i wspiera się wzajemnie w tych ciężkich chwilach.
Ale dodam jeszcze: Jak to dobrze, że są na świecie przyjaciele, którzy nie zostawiają człowieka w potrzebie. Dwaj panowie - Zdzisław i Marian, bo o nich mówię oraz ich żony - Teresa i Bożena. Ludzie, na których moi teście zawsze mogą polegać.
Dziękujemy Wam za wszystko.
  Temat: Cellulae carcinomatosae-zaczynamy walkę z rakiem 26.01.2010
magmic8070

Odpowiedzi: 44
Wyświetleń: 25177

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-06-21, 07:04   Temat: Cellulae carcinomatosae-zaczynamy walkę z rakiem 26.01.2010
Długo mnie nie było, nie pisałam, bo sama nie wiedziałam o czym...
Wszystko co zostało zastosowane u taty wszyscy po kolei wymieniają w swoich wpisach u mnie, u innych.
Jest ciężko... Tata jest po 3 seriach chemii (luty, marzec), po radioterapii płuc (kwiecień).
Nagle zaczął się źle czuć, dostał (jak się później okazało) wstrząsu padaczkowego i.... wyrok po tomografii - przerzuty do mózgu.
Koszmar!! Dla niego, dla nas. Obecnie jest w szpitalu w Katowicach na oddziale radioterapii poddawany naświetlaniom głowy. Ataki troszkę ustąpiły, ale i tak jest źle.
Modlę się o siłę dla niego i dla nas wszystkich, o wiarę, że będzie lepiej, że wyzdrowieje...
  Temat: Cellulae carcinomatosae-zaczynamy walkę z rakiem 26.01.2010
magmic8070

Odpowiedzi: 44
Wyświetleń: 25177

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-02-18, 07:13   Temat: Cellulae carcinomatosae-zaczynamy walkę z rakiem 26.01.2010
Witajcie:)
Dawno nic nie pisałam...
Teść jest już po chemii - 1 seria.
Nie będę czarować, że było dobrze. Fatalnie się czuł, miał bóle całego ciała i ogólnie jest wściekły. Na wszystkich i na wszystko! On, człowiek, który zawsze wszystkim pomagał, służył dobrą radą - sam teraz potrzebuje pomocy i wsparcia.
Nie dotarłam jeszcze do informacji jakiego rodzaju leki mu podano, ale jak tylko będę miała to wpiszę.
Pozdrawiam wszystkich :)
  Temat: Cellulae carcinomatosae-zaczynamy walkę z rakiem 26.01.2010
magmic8070

Odpowiedzi: 44
Wyświetleń: 25177

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-02-11, 07:48   Temat: Cellulae carcinomatosae-zaczynamy walkę z rakiem 26.01.2010
Witam:)
Dziś teść zaczyna chemioterapię...
Dotarłam wreszcie do pełnego wyniku - rak niedrobnokmórkowy płuca lewego T2N3M0 :((
  Temat: Cellulae carcinomatosae-zaczynamy walkę z rakiem 26.01.2010
magmic8070

Odpowiedzi: 44
Wyświetleń: 25177

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-02-08, 20:30   Temat: Cellulae carcinomatosae-zaczynamy walkę z rakiem 26.01.2010
Dzięki awilem:)
Dziś już wiemy co po kolei... Z uwagi na to, że termin w Gliwicach był baaardzo odległy teść udał się do Katowic do Szpitala im. S.Leszczyńskiego. Tam przyjęto go od razu i przeprowadzono konsultację. Najpierw konieczna jest chemia, potem będą naświetlania.
Ehhhh, ciężko nam, ale staramy się nie myśleć o tym co może być tylko, że tata ma wyzdrowieć!!!
  Temat: Cellulae carcinomatosae-zaczynamy walkę z rakiem 26.01.2010
magmic8070

Odpowiedzi: 44
Wyświetleń: 25177

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-02-06, 14:58   Temat: Cellulae carcinomatosae-zaczynamy walkę z rakiem 26.01.2010
Witam.
Dziękuję Wam wszystkim za ciepłe i krzepiące słowa.
Niestety już wiemy, że teść nie może być operowany :(
Oprócz dużego guza na lewym płucu i powiększonych węzłach chłonnych są też mniejsze guzki na prawym płucu...
Po wizycie u onkologa w Krakowie dostał skierowanie do kliniki w Gliwicach z informacją, iż będzie poddany radio i chemioterapi.
Od znajomych dostaliśmy również namiary do kliniki w Katowicach.
Czy ktoś z Was wie jakie podejście do chorych jest w Katowicach? Bo o Gliwicach słyszeliśmy różne opinie.

Nie ukrywam, że jest nam wszystkim ciężko. Nawet nie wiemy jak rozmawiać w domu o chorobie.
Najgorsze jest to, że mam 2 dzieci (10 i 7 lat), które zapatrzone są w dziadka jak w obrazek. Nie wiem, nie umiem im powiedzieć o jego chorobie. Nawet nie wiem, czy powiedzieć już, czy jeszcze poczekać?
Cieszę się, że są takie miejsca, jak to forum, gdzie może się trochę wyżalić, usłyszeć dobre słowo.
Postaram się pisać na bieżąco co u nas słychać i mam nadzieję, że wszystko dobrze się skończy.
  Temat: Cellulae carcinomatosae-zaczynamy walkę z rakiem 26.01.2010
magmic8070

Odpowiedzi: 44
Wyświetleń: 25177

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-02-05, 06:48   Temat: Cellulae carcinomatosae-zaczynamy walkę z rakiem 26.01.2010
Bardzo dziękuję zarówno absenteeism jak i renbaz. :) ))
  Temat: Cellulae carcinomatosae-zaczynamy walkę z rakiem 26.01.2010
magmic8070

Odpowiedzi: 44
Wyświetleń: 25177

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-02-04, 23:00   Temat: Cellulae carcinomatosae-zaczynamy walkę z rakiem 26.01.2010
Witam.
Jest mi niezmiernie przykro, że dołączam do grona dotkniętych jedną z chorób 21 wieku...

26 stycznia br mój teść odebrał wynik z badania:
cellulae carcinomatosae: carcinoma nom microcellulae, tu pulmonis sin

Proszę o pomoc w przetłumaczeniu tej diagnozy.
Dodatkowo stwierdzono powiększone węzły chłonne w okolicy śródpiersia (o ile dobrze pamiętam, bo nie mam w tym momencie dostępu do pełnego wyniku).

Jutro jedzie do onkologa z 1 wizytą...

Trzymam kciuki tato!
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group